Mobilna Urbana

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Odkar imam to novo mobilno aplikacijo Urbano inštalirano sploh ne more napolniti npr. s kovanci preko Urbanomata. A je komu uspelo? Staro aplikacijo komot zaznalo preko NFC, ta novo pa ne.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odkar imam to novo mobilno aplikacijo Urbano inštalirano sploh ne more napolniti npr. s kovanci preko Urbanomata. A je komu uspelo? Staro aplikacijo komot zaznalo preko NFC, ta novo pa ne.
Ne moreš polniti preko Urbanomata, ker ta aplikacija ne uporablja NFC, temveč Bluetooh. Polniš jo lahko s plačilnimi karticami ali z Valu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
zihr za bluetooth? kako pa dela potem bluetooth, ce je ze zaseden s prostorocnim?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Ah, to pa je kar downgrade. NFC je bil dosti boljši in pa kompatibilen povsod kje je delala fizična urbana.
To ni noben downgrade. Sprehodiš se mim parkomata, kjer je vrsta jamskih ljudi, ki pol besno šprintajo z listki v avte, teb pa zelen zablinka 5m stran. Tud ko stopiš na bus upam da ne prislanjaš, ker ne rabiš, sam stisneš in greš mim. Pred parkplacem v avtu stisneš uporabi urbano in ti dvigne rampo....ti si downgrade, ker je nova mobilna urbana res napredek in dejansko velik upgrade.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.932
34
48
Veliko (predvsem cenejsih mobilnikov z Androidom) nima NFCja ... In ti prej niso mogli uporabljati mobilne Urbane ...
Da iPhonov, ki (zaenkrat še) ne dovolijo uporabe NFC neposvečenim appom, niti ne omenjamo.

Sicer pa prejšnja mobilna Urbana tudi ni uporabljala NFC. Mislim, da je bil samo data-over-voice brenčanje med telefonom in terminalom na busu. Tista antična tehnologija, ki dela gužvo v menzah, kjer so študentski boni, ker traja par sekund brenčanja za nekaj, kar bi lahko šlo v 500 ms skozi, če bi posodobili (QR, NFC...).
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Ne, je bila kar NFC. Sem večkrat uporabljal. In tudi stara Urbana je imela funkcionalnost da plačaš parking iz avta. In kar je bilo še boljše, nisi rabil biti logiran da zbirajo tvoje podatke in te trackajo. Enostavno ko si inštaliral si dobil Urbano kartico in to je bilo to.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in Jest

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.932
34
48
Ne, je bila kar NFC. Sem večkrat uporabljal. In tudi stara Urbana je imela funkcionalnost da plačaš parking iz avta. In kar je bilo še boljše, nisi rabil biti logiran da zbirajo tvoje podatke in te trackajo. Enostavno ko si inštaliral si dobil Urbano kartico in to je bilo to.
Mozno, da je bilo potem oboje. Tudi sedaj lahko uporabljas brez podatkov, ce nimas gor nalozenih kaksnih imenskih vozovnic. Pac za login uporabis kaksen email naslov, ki ga imas za "anonimne" accounte.