Mlin za slad - sekundarna uporaba

brglez

Zelenc'
23. avg 2016
2
0
1
Upam, da moje vprašanje ni preveč off-topic, ampak bi mi tukaj znali najbolje odgovoriti nanj. Iščem namreč nek strojček, s katerim bi lahko suha zrna raznih stročnic (predvsem čičerike) mehansko poškodoval oz. strl na pol, da bi potem zlahka odstranil ovoj, ki obdaja seme. Torej, nočem semena zmleti v moko, ampak le streti na pol. Po opisih sodeč bi lahko ena od opcij bila mlin/drobilec za slad (predvsem, če se da razdaljo med valjema regulirati). Ali je že kdo uporabil mlin za podobne namene in bi vedel povedati, če deluje (oz. je kdo pripavljen testirati?)? Kakršnakoli informacija v zvezi s tem bo dobrodošla.
 

Bolfenk2020

Pripravnik
16. dec 2014
299
0
16
Maribor
www.facebook.com
Namenski mlini za slad/jecmen niso primerni za kaj takega, saj se ti valjcki dajo razmakniti kvecjemu za 1-2 mm, cca 2 kreditni kartici. Ti pa potrebujes tu ze malo vecji razmak.
Kvecjemu, ce si ga das narediti sam pri mojstru. Eni so si ga naredili in si lahko tam privoscijo vecje razmike.

Zal.

Lp, b
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Ti potrebuješ mlin kot se ga uporablja za mletje brinovih jagod.
 

brglez

Zelenc'
23. avg 2016
2
0
1
Najlepša vama hvala za odgovore. Da, sem se malo pozanimal pri prodajalcih in res je največji možen razmak premajhen.

Citat:
Uporabnik Bolfenk2020 pravi:
Namenski mlini za slad/jecmen niso primerni za kaj takega, saj se ti valjcki dajo razmakniti kvecjemu za 1-2 mm, cca 2 kreditni kartici. Ti pa potrebujes tu ze malo vecji razmak.
Kvecjemu, ce si ga das narediti sam pri mojstru. Eni so si ga naredili in si lahko tam privoscijo vecje razmike.

Zal.

Lp, b

Bi mogoče vedel za katerega od teh mojstrov, ki se s tem ukvarjajo (kontakt)?

Citat:
Uporabnik reflex pravi:
Ti potrebuješ mlin kot se ga uporablja za mletje brinovih jagod.

Kakšen pa je ta mlin? Iskanje po spletu mi ne obrodi sadov. Sklepam, da ni kot za sadje.
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Tudi sam sem prebrskal pa nikjer zasledil nič podobnega, uporabnega. Ja podoben je kot za sadje le da sta valja večja, močnejša in samo na rahlo nabrazdana. Dobil bi ga na kakšni stari kmetiji. Ali pri kom ki se ukvarja z žganjekuho.