MIO N179 - nove mape

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Kolega me je prosil, da mu naložim nove mape. Sam sicer uporabljam Garmina, tako, da malo za napotke kako se to naredi na MIO N179. (lahko tudi na ZS)

Hvala!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Odvisno kateri software je na napravi. Najbrž je Miomap2008? Zanj obstajajo nove karte Teleatlas 2011.03. Lahko pa zadevo odkleneš in nanjo naložiš karkoli drugega..Eden popularnejših unlockov za mio naprave: Škljoc
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Na napravi mi piše:
MioMap v1.0
Build 2.5.6301133

Kaj sedaj to pomeni
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja to je Mireo Miomap 2008. Kot rečeno imaš 2 opciji, ki sem ti jih navedel zgoraj. Maš link do najnovejših kart na ZS. Če pa želiš napravo odklenit, pa uporabi unlock iz zgornjega linka.
 

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
lep pozdrav, imam miota enak model z Miomap2008,
mi lahko kdo pomaga poiskati najnovejše mape za europo, vsa slovenijo in jugo? hvala
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Na ZS sem ti poslal link kje se da dobit najnovejših TA zemljevidov za Miomap2008, za slovenijo imajo solidno pokritost za bivšo jugo je bl bogi, v večini so glavne ceste dobro unešene, hišnih številk pa ulic je al pa ni vpisanih.
 
Nazadnje urejeno:

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
lep pozdarv,
še vedno se ubadam z navi n179 mio in unlock programom od Dalibor Lanik.... ne gre oz. ne najde sd kartice, kjer bi pokazal pot iz igo8 bližnjice na igo8.exe na kartici.
Mi lahko kdo svetuje, pomaga ali naloži? hvala za pomoč
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne rabiš nobenega unlocka! Lahko narediš tako, da se ti direkt ob zagonu naprave zažene iGO8, brez nepotrebnih unlockov, ki dodatno žerejo resource.

Največja napaka, ki jo delajo vsi, ki se brezglavo lotijo zadeve je ta, da spreminjajo paths.xml datoteko, ki je zares privlačna za oči a te se ne smemo dotikati. Te nikakor ne smemo nič spreminjati, saj s tem izgubimo USB povezavo, ki pa lahko pomeni katastrofo. Torej tole je pravilni postopek modifikacije Mio Moov naprave:

1. iGO8 daš direkt na flash disk naprave
2. iz mape iGO8 kopiraš izrežeš mapo CONTENT na SD
3. Greš v mapo \Program files\Miomap\ kjer vidiš datoteko appstartupsec.ini
4. Odpreš datoteko appstartupsec.ini in popraviš poti, da izgleda takole:

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\iGO8\\iGO8.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10

shraniš spremembe in zapreš.

Prepričaj pa se, da imaš res tako poimenovano mapo iGO8 in seveda zagonski iGO8.exe, sicer seveda naprava ne najde poti do .exe fajla. Paziti je potrebno tudi na velike in male črke!

5. ker želimo, da iGO8 išče zemljevide in vse ostalo iz SD kartice kjer imamo dovolj prostora, smo kopirali celotno mapo CONTENT iz flash diska na SD. Sedaj je potrebno iGO8 samo še dopovedati, da se ta mapa nahaja na SD. To mu dopovemo v sys datoteki, ki mora biti v tvojem primeru izgledati takole:

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1
resolution_dir="480_272"

[rawdisplay]
highres=0
screen_x=480
screen_y=272

[folders]
content="\Storage Card\Content"


[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
huh hvala za izčrpen post, zanima me še samo ime .sys datoteke, kam jo naredim oz. kje jo kreiram ter ime datoteke? ali je to vse skupaj v appstartupsec.ini ? hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
appstartupsec.ini in sys datoteka nimata nič skupnega. Sys.txt se nahaja v mapi iGO8 in je osnova za pravilen zagon iGO8 navigacije. Če je nimaš, jo ustvari sam z beležnico in prilepi vanjo to vsebino, nato shraniš kot sys.txt. Lahko pa me kontaktiraš tudi preko ZS pa ti zadeve pošljem že urejene.
 

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
ne vem v čem je problem, ali ne zazna sd kartice ali kaj... error: no language files were found... 4gb kartica ne vem če podpira al ne... spremenil sem tudi ime kartice v SDMMC nič ne pomaga, imaš kakšno idejo?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sory moja napaka!!!
bonk.gif


Mio vidi SD kot "Storage Card" zato v sys popravi tale vnos:

[folders]
content="\Storage Card\Content"

pa bo Primo zalaufal!
wink-1.gif


edit: sem popravil v navodilh zgoraj, da ne bo še koga drugega zmedlo.
 
Nazadnje urejeno:

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
Popravil ime datoteke, velike male črke itd...
skopiral tudi na miota content celoten folder, še zmeraj ista napaka, ali delam kaj narobe?

verzija igo iGO8-3-5-193799 v kolikor je v tem problem... v lang folderju je več jezikov... Janch še imaš kako idejo, najlepša hvala!
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Mapo content moraš met na kartici...kaj pa če je problem ko si menjal ime kartice? Daj nazaj pa probaj...

Verzija pa to da je več jezikov nebi smelo bit problem.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mapa iGO8 mora biti na flash disku, mapa content pa na SD. V mapi content pa moraš seveda imeti vse podmape (map, poi, lang, dem, voice itd..) ki moraj vsebovati ustrezne fajle. Vnos v sys pa mora biti točno tako kot sem ti napisal. Mora delat, razen, če nimaš kakšne nepopolne verzije iGO8. V tem primeru se oglasi na ZS.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Janch lahko mu posredujem paket ki si mi ga poslal za Miomoov 200, meni je avtomatski delal brez problema.

Mu bom na ZS dal link ti pa samo napiši tu če je zadeva ista in če pride v poštev to kar mam jaz za njegovo napravo.

V paketu je lepo vse napisano, da nebi rabil še enkrat pisat
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko mu pošlješ ja, v principu je enak setup, edina razlika je v resoluciji. Ti imaš verjetno v iGO8 sys.txt vpisane cifre 320x240. Samo na to je potrebno pazit.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Sem mu resulucijo tudi spremenil in mu ni treba nič več spreminjat.

@pubbec

Imaš na ZS in prosim da poročaš če je uspelo!
 

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
hvala obema...vendar languages not found... skopiral sem vse tak kot mi je Slevin poslal... probal bom z 2gb kartico da vidim če je v tem problem... javim