Mio Moov Spirit S600

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
lep pozdrav

Zanima me, glede menija na tem miotu in sicer, kjer imam možnost avtocesta, makadam in te fore in imam na izbiro samo 2 opciji: ne upoštevaj in poizkusi se izognit, zdej pa ne vem, kaka je to fora, saj v obeh primerih je pomen isti...
Pa še to bi vprašal, če kdo ve ali se da miota S600 odklenit. Prejšnjega Miota moov200 sem imel odklenjenega, za tele ta nove pa ne vem, kako stvar stoji, saj sem prebrskal že cel internet. Torej, sprašujem samo, kako ga odklenit in nič drugega...če bo kdo pomislil na kaj drugega, hehe...
smirk-1.gif

Hvala
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
kako si ga odkleno
pa kako si karte nadgradil
ali pa še veš kaj več
ima ga kolega pa ga negre nadgradit map.
bi bil hvaležen za kako pomoč
vse to mislim za MIO MOOV 200
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, naj se registrira na uradni strani in bo tam dobil mape....Za miota ne vem, kako se nadgradi, ker uporabljam iGO8....
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
je registriran samo negre naredit nadgradnje smo probavali na vse načine pa nič.
tako da bo verjetno nazadnje nesel v trgovino kje je bil kupljen
 

pvg

Zelenc'
9. feb 2011
6
0
1
Oj imam mio s600 drugače pojma nimam o tem to je moja prva navigacia.Zato me zanima kje dobiti Mio Pocket 3.0 in kako se odklene in nadgradi.Sedaj je še vse original.

Hvala Martin
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V strica Gugla vpiši Mio+S600+unlock pa boš našel navodila, enako za Mio pocket 3.0
wink-1.gif
 

pvg

Zelenc'
9. feb 2011
6
0
1
Ja poizkusil sem odkleniti mio samo mi ni nič ratalo ali se kdo s tem ukvarja da bi to naredil namesto mene ali bolj podrobno svetoval.

čaw
 

suomi

Zelenc'
18. okt 2010
1
0
1
Danes sem dodal gumb za "izhod" iz programa miomap. Zadeva je enostavna, čeprav sem porabil precej časa, da sem našel zadevo na internetu.

V napravi: Program Files\MioMap\Spirt.ini .. se doda vrstico ExitButton=1

[Main]
;Screen=WQVGA
ExitButton=1
Captionless=1
MapDir=Maps
NewExplore=0

Napravo resetirajte in dobili boste dodatni gumb za izhod iz programa
smile-1.gif
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Pozdravljeni!
Ubijam se z inštalacijo Garmin xt na Mio s600. Naložen imam VisualGPS. Brez težav sem usposobil iGo8 in iGo Primo. Zaradi Adria Route (boljša pokritost Juge - morje, pa to) bi rad imel tudi Garmina. Uspešno sem Garmina nalagal že na WM in Symbian telefone, na PC-ja, na tega Mio-ta pa ne morem. Prosim za nasvet ali usmeritev, kako naj program instaliram s SD kartice, kateri file naj zaženem...
lp,
King67
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zakaj nalagat garmina? Adriaroute uporablja zemljevide istega providerja, kot Topmap iGO, kar pomeni, da z garminom ne boš nič profitiral v smislu pokritosti..

če pa že vstrajaš, pa si lahko naložiš tudi Garmina, vendar je Garmin verzija za WinCE popolnoma neoptimiziran, tako, da dejansko sploh ni uporaben. Išči verzijo za WindowsCE 6.0
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Hvala, Janch za pojasnilo. Torej sem z iGo glede Hrvaške 'pokrit'. Bom pa se vseeno poskušal poigrati še z Garminom. Iz principa. Ker pač mora it!
Še enkrat hvala za odziv.

lp,
King67
 

DejanA

Zelenc'
17. sep 2012
7
0
1
Zdravo,
nikakor ne najdem, kako bi namestil Igo na Mio Moov Spirit S600, mogoče lahko kdo malo podrobneje napiše postopek ali pa namigne na link. Komplet Igo8 imam, zanimajo me spremembe in nastavitve na S600.
Hvala,

Dejan
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A si kaj prebral poste nad tvojim? Dvomim.
wink-1.gif


Drugače pa Jancha lepo prosi za pomoč!
 

DejanA

Zelenc'
17. sep 2012
7
0
1
Janch, hvala lepa. Zvečer bom poskusil vse skupaj, pa sporočil, kako bo šlo.

Seveda sem prebral poste zgoraj, pa tudi precej sem brskal po netu, pa nikjer nisem zasledil čisto ekzaktne informacije, povsod pa je zaslediti, da je pri Spritih malo drugače, pa da se mimogrede kaj zašuštra. Ker pa gre za tastov GPS (jaz sem čisto zadovoljen z Igom na neki no name napravici iz BigBanga, ki mi krasno dela že kar nekaj let), si ne morem privoščiti, da bi mu ga zamočil.
Zato sem želel informacije iz prve roke, od sodelavcev na tem forumu, ki se že dolgo ukvarjajo s temi zadevami in problemi.

Hvala še enkrat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja, ja;
wink-1.gif


Samo da se ne boš pol čudu da ti TMC ne dela - TMC dela na Miotih S serije samo z ORIGINAL programom.

Še nekaj bi te opozoril. Po unlocku bo začetni meni naprave povsem drugačen in jaz je recimo starejšemu človeku na tak način nebi spreminjal. Za take mora bit - vklopiš in dela.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
no v tem primeru je potem res bolje tako, da se naprava pri zagonu zaganja direktno v iGO, torej brez unlock vmesnika. Pri spirit modelih je potrebno v tem primeru spremeniti datoteko appstartupsec.ini ki jo najdemo v mapi \Program Files\Navman\ Potrebno je samo spremeniti vrstico v sekciji [Process1] (vrstico sem označil z rdečo):


[Process1]
RelativePath=TRUE
ProcessFile=SmartST_CE.exe
DefaultCmdLine=
BootCmdLine=
StartOnBoot=1
MaxRestarts=3
TreatCloseAsError=TRUE
Major=TRUE
WindowName=SmartST_CE
MaxCloseMessages=10
KeysToForward=0x7A,0xC4
KeysToBoot=

označeno vrstico spremenimo tako, da kaže recimo na Prima, ki ga kopiramo na flash disk naprave. V tem primeru mora izgledati takole:

[Process1]
RelativePath=TRUE
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\Primo\\Primo.exe
DefaultCmdLine=
BootCmdLine=
StartOnBoot=1
MaxRestarts=3
TreatCloseAsError=TRUE
Major=TRUE
WindowName=SmartST_CE
MaxCloseMessages=10
KeysToForward=0x7A,0xC4
KeysToBoot=

Ostale vnose [Process2], [Process3], [Process4], [Process5] pustimo take kot so!!