Mio Moov S605

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Vceraj sem dobil ta GPS, pa nisem najbolj zadovoljen.. Touchscreen je bolj neodziven kot na Garminih, sistem gor ne ravno najboljsi na prvi pogled..
Kako to posodobim? Ce bom kdaj rabil kaksno karto v zadnjem hipu(kupljenih mam ze vecino drzav), gre to gor is pasnikov
Kaj pa odklep, slisal sem da lahko na Miote das nek loader v katerem zbiras katero navigacijo hoces? To dela ok?
In ce ja, katera navigacija je vam najboljsa? Hvala.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če na splošno nisi zadovoljen z Mio navigacijo, potem ti predlagam, da se lotiš in zamenjaš software/shell preko katerega boš lahko zaganjal navigacijo po želji. Predlagam VisualGPS unlock s katerim napravo odkleneš, da lahko potem nanjo nalagaš poljubne navigacije. Tukaj snameš --> http://projects.lanik.org/GPSProject_00.htm

Vendar, da te prej seznanim z določenimi prednosti in slabosti, ki jih pridobiš s to menjavo:

prednosti:
- naložiš lahko poljubno navigacijo (iGO8, iGO Primo, Navigon, TomTom, Sygic itd...) Predlagam pa aktualni iGO Primo 1.2
- za Primo navigacijo imaš na voljo kvalitetne zemljevide celotne Evrope posodobitvijo 2-3x letno.
- enostavno posodabljanje (copy/paste)
- enostavna uporaba in lep vmesnik

slabosti:
- izgubiš funkcijo BT
- izgubiš funkcijo TMC
- izgubiš funkcijo AV-in (za priklop vzvratne kamere ipd.)
- izgubiš garancijo
- ob napačni inštalaciji unlocka si lahko povzročiš hude glavobole

Na koncu je odločitev seveda samo tvoja.
wink-1.gif
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala!
Ce ga "unlockam", ne morem zbrati original software-a pri zagonu in da dela BT, TMC, AVin itd?
Lahko vse povrnem tudi na original stanje? LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vse te funkcije so povezane z osnovnim Miospirit shellom, kar pomeni, da delujejo le v tem privzetem okolju, torej v kombinaciji z drugimi navigacijami to ne deluje. Sicer pa ja, lahko še vedno zaganjaš privzeto navigacijo preko MIO ikone v Visual shellu.

Napravo lahko povrneš na privzeto stanje ja, vendar moraš pred nadgradnjo naredit backup celotnega Flash diska (itak priporočljivo). Če ti karkoli nebi ustrezalo ali če bo kdaj potreba po uveljavitvi garancije, samo obnoviš privzeto strukturo flash diska in bo vse tako kot je bilo. Pazi samo, da ne narediš karkoli po svoje pri inštalaciji unlocka, saj lahko hitro izgubiš USB povezavo in takrat si "pečen". Poznam že nekaj primerov. V tem primeru mora naprava na servis, seveda na lastne stroške.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala ti
smile-1.gif
!
Bom sprobal..
se vedno pa ne razumem, ce zaganjam privzeto navigacijo preko MIO ikone v Visual shellu, bojo te funkcije delovale, al delajo samo ce je pac original shell?
Ti uporabljas ta visual shell??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Men pa nekaj ni jasno. Če si napravo dobil in ti ni všeč, jo lepo vrni. Če si si jo kupil sam, pa bi moral prej malo bolj premislit.
Nesmiselno je namreč napravo, ki je v vrhu Mio ponudbe naprav kupit, če potem polovico njenih funkcij ne misliš uporabljat (ali pa ne moreš).
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Nemorem je vrniti, saj sem jo dobil. Saj me najbolj moti, da touchscreen ni to kar naj bi bil. Se da to kako kalibrirati?

@Janch, nalozil sem Visual Shell(srb naredu, zanimivo), pod default app izbral spirit.exe in ta zacetna bliznjica DELA.
Aja, kje dobiti najnovejse iGo(katera verzija je top?) in Garmin datoteke in kam jih skopirat?
Sam sem s partisa potegnu Nav N Go iGO 8.3.5.193799, skoperu vse kar je v mapi v mapo na flash pomnilniku(iGo 8, k je bla ze prej),pod nastavitvami hotu nastavt to navigacijo kot alt1, navigeru ze do mobilenavigator.exe, rece da naj zberm slikco, in k to kliknm, me vrze nazaj oz NE DELA. Je to napacna verzija programa? Premal pomnilnika? Nimam pojma vec..
HVALA.
 
Nazadnje urejeno:

delfin

Zelenc'
13. okt 2008
12
0
1
A lahko še meni en pomaga? Enak model S605 mi je bp deloval ene pol leta, sedaj pa ob zagonu javi " Application ProcessMgr.exe encountererd a serious error and must shut down." Na napaki obstane in ne gre ne naprej ne nazaj. Kaj lahko storim, da bo spet delovalo?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Touch screen je malo bolje odziven, ce uporabljas kak stylus (plasticna palcka)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
In to se je zgodilo kar samo od sebe? Glede na to da praviš, da je delalo pol leta b.p potem sklepam, da je naprava še v garanciji. Če nisi nič čaral po njej, potem nimaš razloga za skrb.