Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
3x hura za hrvate

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Niso ravno v Sloveniji, znajo biti pa kmalu glede na to, da se bodo zbirni centri odprli in bodo spet imeli svobodo gibanja in ker je Šid lokacija od koder gredo inženirji radi na Hrvaško ter posledično v Slovenijo:

Vučić v Šid zaradi migrantov poslal vojsko
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ki je tudi vrhovni poveljnik srbske vojske, je danes na območje občine Šid na severozahodu države blizu meje s Hrvaško odredil nujno napotitev vojske za zaščito prebivalcev in njihovega premoženja pred migranti.


 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Sem ravno včeraj imel eno turo po gozdu kjer je vojska postavila zgledno panelno ograjo čisto na mejno črto....potem pa je na njo padlo drevo in jo povsem zvilo. Glede na to, da po gozdu neke kontrole ograje ne delajo bo taka še vsaj nekaj mesecev.
20200516_174022.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Koliko ima sploh foro te ograje postavljati? Če nekje pri prehodu skupina pričakuje panelno ograjo, ki je ne varuje nihče, koliko časa jim bo vzelo, da en panel umaknejo, če jih vodič opremi z orodjem? Ali pa pač nesejo do meje neko varianto lestve (denimo vrvno ali kar aluminijasto) in pustijo ograjo pri miru.
Za nebranjeno oviro je škoda časa, da se postavlja. Tako so nas včasih učili v JLA. "Inženirci" nasprotne strani jo bodo zmeraj zlahka premagali.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Župan Šida Zoran Semenović je danes ocenil, da so razmere stabilnejše, odkar so se vojaki namestili v bližini sprejemnih centrov. Po njegovih informacijah so ponoči pridržali 18 migrantov in jih vrnili v sprejemne centre. Pojasnil je, da številni migranti skušajo zapustiti centre in se zadržujejo v počitniških hišah in gozdovih v upanju, da jim bo nato uspelo prečkati mejo s Hrvaško.

 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Koliko ima sploh foro te ograje postavljati? Če nekje pri prehodu skupina pričakuje panelno ograjo, ki je ne varuje nihče, koliko časa jim bo vzelo, da en panel umaknejo, če jih vodič opremi z orodjem? Ali pa pač nesejo do meje neko varianto lestve (denimo vrvno ali kar aluminijasto) in pustijo ograjo pri miru.
Za nebranjeno oviro je škoda časa, da se postavlja. Tako so nas včasih učili v JLA. "Inženirci" nasprotne strani jo bodo zmeraj zlahka premagali.

Spodaj na odprtem med njivami je praktično zmeraj kak policijski ali vojaški avto in nadzorujejo mejo, ne vem pa koliko so po gozdu. Po mojem ne ravno veliko ker je ograja praktično sredi gozda.

46°23'53.2"N 16°18'22.0"E
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
incident na zahodni meji

Komu verjeti? Našim, da kao niso bili tam, ali občanu?

Jaz verjamem občanu. Če bi si dogodek izmislil z namenom oblatit vojsko, potem nebi rekel, da sta se moška opravičila.
In ker ni posnel na video, ni nekih dokazov, lahko naši mirno rečejo da niso bili tam, mogoče celo ne smejo biti tam Dobro so se naredili francoze.

Sicer pa jaz tu ne vidim nobenega incidenta, tudi če se je zgodilo tako, kot trdi občan. Tako bi moralo postopat vedno, ko policija/vojska naleti na ilegalne migrante. Meni se zdi s strani občana opisan postopek čisto korekten.

Je pa sedaj vprašanje, ali je vojska na meji ali je ni. In če je, in če dela, zakaj bi rabili še aktivacijo 37a člena?
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
incident na zahodni meji

Komu verjeti? Našim, da kao niso bili tam, ali občanu?

Jaz verjamem občanu. Če bi si dogodek izmislil z namenom oblatit vojsko, potem nebi rekel, da sta se moška opravičila.
In ker ni posnel na video, ni nekih dokazov, lahko naši mirno rečejo da niso bili tam, mogoče celo ne smejo biti tam Dobro so se naredili francoze.

Sicer pa jaz tu ne vidim nobenega incidenta, tudi če se je zgodilo tako, kot trdi občan. Tako bi moralo postopat vedno, ko policija/vojska naleti na ilegalne migrante. Meni se zdi s strani občana opisan postopek čisto korekten.

Je pa sedaj vprašanje, ali je vojska na meji ali je ni. In če je, in če dela, zakaj bi rabili še aktivacijo 37a člena?
Kaksno vprasanje!

VEDNO moras verjet NASIM!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in cappy

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
incident na zahodni meji

Komu verjeti? Našim, da kao niso bili tam, ali občanu?

Jaz verjamem občanu. Če bi si dogodek izmislil z namenom oblatit vojsko, potem nebi rekel, da sta se moška opravičila.
In ker ni posnel na video, ni nekih dokazov, lahko naši mirno rečejo da niso bili tam, mogoče celo ne smejo biti tam Dobro so se naredili francoze.

Sicer pa jaz tu ne vidim nobenega incidenta, tudi če se je zgodilo tako, kot trdi občan. Tako bi moralo postopat vedno, ko policija/vojska naleti na ilegalne migrante. Meni se zdi s strani občana opisan postopek čisto korekten.

Je pa sedaj vprašanje, ali je vojska na meji ali je ni. In če je, in če dela, zakaj bi rabili še aktivacijo 37a člena?

Če bi vojska imela pooblastila po 37a členu, potem ne bi blo nobenega incidenta. Ker jih pa nima je pa incident čist vsaka stvar v katero bo vmešan kak vojak.
Vojska brez pooblastil tam nima kaj počet in to da jih pošiljajo tja je predvsem nepošteno do vojakov. Če je slučajno karkoli od tega kar pišejo res, bo težko sranje tako za vojaka kot še za marsikoga po lestvici navzgor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in B81

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Pa kako to, da nimajo pooblastil? Ne razumem. ce pa je vojak, kdo pa bo imel pooblastilo? Racunovodja?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz bi prej stavil na kakšnega jagra, danes jih je itak en kup v vojaških oblačilih.