Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Kako pa lahko dokažejo da so one na sliki saj se jih ne vidi. Lahko ga jaz tožim pa rečem da me je slikal ko sem se hotel peljat s pletno. Sem bil v črno vrečo oblečen.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Ko sem se nazadnje kopal na arabskem polotoku v eni laguni so bile njihova dekleta vsa v dolgih oblačilih ampak nobena v teh haljah, vse so imele oprijete obleke, kot bi rekel dolg neopren s kapuco.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Tudi arabskih turistov ne maramo, a ne? Čeprav najbrž pustijo na Bledu dnevno več denarja, kot ga ksenofob 123 zapravi za cel dopust.
Pa, saj ga pustijo na Bledu, pr tvojih, ne pri meni!
Naših SLO ne marate, mejte pa njih. Saj majo denar. Pa eksplozivne jopiče tudi. To zadnje NE velja za Slovence, niti 'Slovence'
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
Hrvaški policist: Migrantom vzamemo denar, telefon pa razbijemo

Anonimni pripadnik hrvaške obmejne policije je urad varuhinje obvestil, da poveljniki teh enot od policistov zahtevajo, da vse begunce in migrante vrnejo v Bosno in Hercegovino "brez papirjev in postopkov" ter da jim "odvzamejo denar, mobilne telefone pa razbijejo in vržejo v reko ali pa zadržijo zase", so objavili na spletni strani varuhinje.

Na ta način naj bi vsak dan vrnili med 20 in 50 oseb, med katerimi so tudi ženske in otroci. Posebej kruti naj bi bili policisti, ki so prihajali na pomoč iz drugih policijskih postaj. Migrante naj bi brez nadzora tepli in jim odvzemali stvari ob "blagoslovu" policijskih šefov, so še zapisali.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Hrvaški policist: Migrantom vzamemo denar, telefon pa razbijemo

Anonimni pripadnik hrvaške obmejne policije je urad varuhinje obvestil, da poveljniki teh enot od policistov zahtevajo, da vse begunce in migrante vrnejo v Bosno in Hercegovino "brez papirjev in postopkov" ter da jim "odvzamejo denar, mobilne telefone pa razbijejo in vržejo v reko ali pa zadržijo zase", so objavili na spletni strani varuhinje.

Na ta način naj bi vsak dan vrnili med 20 in 50 oseb, med katerimi so tudi ženske in otroci. Posebej kruti naj bi bili policisti, ki so prihajali na pomoč iz drugih policijskih postaj. Migrante naj bi brez nadzora tepli in jim odvzemali stvari ob "blagoslovu" policijskih šefov, so še zapisali.

Gluposti.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Svet24 20. Jul 2019
Včeraj ob približno 15. uri so policisti v gozdu pri Šembijah v bližini Ilirske Bistrice odkrili tabor oziroma več manjših taborov, v katerem je bila večja skupina ileglnih prebežnikov, ki pa so tabor že zapustili, sporočajo iz PU Koper. Na kraju so policisti prijeli dve osebi. Na teren je zatem odšla prva policijska patrulja in vodnik službenega psa, ki so proti hribu Vrh opazili skupino najmanj 50 oseb, ki so bežale. V iskanje so nato vključili dodatne patrulje policistov in vodnikov službenih psov ter policijski helikopter. Migranti so se razbežali v okolico in v gozd proti naselju Podstenjšek, nadaljevali pa so pot proti Merečam (proti Ribnici).

Policisti so jih v manjših skupinah prijemali ves popoldan, večer in celotno noč, največ na obrobju vasi Kilovče oziroma med Ratečevim brdom in Kilovčami. Skupaj so do zdaj prijeli 122 oseb, pri čemer v vseh primerih še niso zaključili obravnave. Kot še sporoča Anita Leskovec, tiskovna predstavnica PU Koper, zaenkrat kaže, da gre predvsem za državljane Pakistana (27) in Afganistana (94).

Policisti sicer danes nadaljujejo z iskanjem, saj predvidevajo, da je šlo za skupino približno 200 migrantov. Točni podatki bodo znani, ko bodo zaključeni vsi policijski postopki.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Kako pa jih lovijo? Z grožnjami, uperjenimi pištolami, mrežami, in kaj na to porečejo levičarji? Jim sploh smejo odvzeti svobodo? Se sme policijski pes dret na enega Pakistanca?