Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Policija se je že odzvala
79649867_115402443273225_987057048820645888_o.jpg
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.149
3.082
113
Če bi varda preganjala nazaj prek meje bi drugi posledično imeli manj za prevažat v notranjost države. Zatorej to no go.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.149
3.082
113
Kdo od oseb na fotkah je varda in kdo policija?
Ali je moda tisti s čepico migrant in oni v čeladah varda?
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Ce torej velja, da se drzavljan ne sme vtikovati in pregnati tegale ali javiti policiji, ni to malo skregano s tem?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Seveda lahko naznanjaš. Če boš to naredu kot nek sprehajalec, naključni mimoidoči itd, te živ bog nebo vprašal za nič. Ne policaj, ne vojak, nihče. Če pa to naznaniš med ilegalnimi orožnimi vajami, te bo pa verjetno kdo po zdravju vprašal. Mar ne? Ampak ta varda to sama hoče, da se snemajo, fotkajo in objavljajo, ter tako vzbujajo pozornost. Če bi se organizirali kot obični planinci ali pa gobarji jim noben nebo nič hotel. Ampak to jim ni v interesu, premalo medijske pozornosti.

Drugače pa malo mešaš jabke in hruške. Ilegalni prestop je "samo" prekršek, daleč od kaznivega dejanja.

Morda si te vardisti tudi sami sebi jamo kopljejo. Morda bo čez čas res kateri hotel med zeleno bratovščino, rezervo vojske ali policije in bodo rekli ne, ker si tam nekje enkrat neke afne guncal za mejo.
 

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Sem mislil, da je to kaznivo dejanje.

Par strani nazaj je bilo receno, da lahko gres v policijo in delas na meji ipd... mislim, da res ni bilo receno "ne smes prijavit".

Torej kaj zdaj? Ce gremo fuzbaleri, kelnari, ucitelji ali kmeti med pikado treningom, vsi v istih trenirkah, na 10 km in opazimo 3 tote, prijavimo ali ne? (primer pac...)
Noben nic ne pove, kaj je prav :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Aja vidva se za vardo menita...evo zato pa so v srediscu pozornosti, ker ne date mira :evil:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Sem mislil, da je to kaznivo dejanje.

Par strani nazaj je bilo receno, da lahko gres v policijo in delas na meji ipd... mislim, da res ni bilo receno "ne smes prijavit".

Torej kaj zdaj? Ce gremo fuzbaleri, kelnari, ucitelji ali kmeti med pikado treningom, vsi v istih trenirkah, na 10 km in opazimo 3 tote, prijavimo ali ne? (primer pac...)
Noben nic ne pove, kaj je prav :evil:

kak je ze ona iz kulaka.

clovek je nase najvecje bogastvo, zato ga je treba strogo kontrolirat!
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Saj vidiš da ko so pregnali dva ilegalna terorista se je policija takoj spravila na njih.
Če bi bil pa fizični kontakt med Šiškovci in ilegalci bi pa šarac takoj sklical svet za nacionalno varnost..
Če bi bla ta varda za kej, bi jih najprej narezala ko bike, pol pa pregnala čez mejo nazaj. Bi se hitro razvedlo med temi ilegalci.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Saj vidiš da ko so pregnali dva ilegalna terorista se je policija takoj spravila na njih.
Če bi bil pa fizični kontakt med Šiškovci in ilegalci bi pa šarac takoj sklical svet za nacionalno varnost..

Preveč če jev je tukaj. Če bi jih narezal, ko ni nobenga okrog, jih nebi nobeden videl, ne vedel. Verjetno so sami policijo klical, ilegalca sta spizdila, policaji so pa še njih polegitimirali. In to je to.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Drugače pa malo mešaš jabke in hruške. Ilegalni prestop je "samo" prekršek, daleč od kaznivega dejanja.

Daleč od kaznivega dejanja? To pač ne bo držalo.

"Ilegalni prehod čez državno mejo ne pomeni kaznivega dejanja temveč le prekršek. Brž ko pa je mogoče govoriti o organizirani skupini in ko gre za enega od organizatorjev te skupine katerega vloga je pri prehodu meje ključnega pomena, pa lahko govorimo le o kaznivem dejanju in ne več samo o prekršku. "

p.s. vidim, da me je Denis že prehitel s to navedbo. V glavnem ilegalni prestop državne meje je lahko in prekršek in kaznivo dejanje, glede na oblike prehodov zadnje čase pa se torej definitivno pogovarjamo o kaznivih dejanjih saj so bolj kot ne povsod v igri organizirane skupine.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Točno to potrjuje, kar sem navedel. Ilegalni prestop je prekršek. Pa če jih 100 naenkrat prestopi. V kolikor se v tej skupini da dokazat da je to nekdo organiziral gre pa za kaznivo dejanje. In to stori samo vodič, organizator, prevoznik itd, vsi ostali so samo v prekršku po 145 členu Ztuj. Vkolikor je vodič, organizator itd in samo en ilegalec potem je to prekršek - pomoč pri ilegalnem prehodu po 146 členu Ztuj. In spet to stori samo vodič, organizator, ilegalec pa samo prekršek po 145 členu. V kolikor je en ali več vodičev, ter 2 ali več ilegalcev, so vodiči, prevozniki itd storili kaznivo dejanje po 308 členu KZ RS, ilegalci pa še vedno samo prekršek.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Po domače povedano. če sprovajalci prek spravijo enga samega ilegalca so v prekršku, če 2 ali več so pa storili kaznivo dejanje. IN spet za kaznivo dejanje in prekršek pomoči samo sprovajalci odgovarjajo, ilegalci pa samo za prekršek ilegalnega prehoda meje. Če men ne verjameš pokliči na najbližje tožilstvo, ti bodo lepo razložili, najboljš v Novo mesto ali Krško, resti so polni teh sprovajalcev.