Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Čak mal. Zaklal je človeka in zdaj ilegalc ne bo dobil azila? Pričakujem masovni protest rogovcev proti tem nestrpnim Avstrijcem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.164
3.090
113
Sta že v oskrbi azilnega doma ...
Na povračilo škode ne more računati

Kaj bo storil z avtomobilom, ne ve. Zavarovalnica mu ne bo povrnila škode. Od Maročanov, ki so ju najprej odpeljali v bolnišnico, po vsej verjetnosti tudi ne more pričakovati povrnitve škode, pa čeprav sta slovensko državo že zaprosila za mednarodno zaščito in so ju zato iz bolnišnice že namestili v azilni dom.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.164
3.090
113
Ne samo tisti, ki se tam bojujejo, tudi tisti, ki jih financirajo (pa čeprav zgolj pri nakupu žvečilke).
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.164
3.090
113
Vojne že plačujemo. Torej lahko še razbite avte, zdravstveno oskrbo, azilni dom, osebje, .... lahko bi tudi invalidnino v primeru trajne invalidnosti.
 
  • Jezen sem
Reactions: Jado

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
:zmaga:

In ja, glede na odklenjen avto in ključe not res lahko naletiš na vrsto problemov ampak kaj pa če hipotetično nebi tega naredil in bi prišlo do vloma v vozilo, ki bi ga nato odpeljali brez ključev? Bemumatr no, valda ne bo res nosil teh stroškov dejanski lastnik avta.

Tukaj mi niti ni jasno, zakaj se pogovarjamo, če je tip pustil v avtu ključe ali ne. Pa saj je bil parkiran na njegovem dvorišču. Avto je njegova lstnina in kot tak pravno nedotakljiv. Ključi v njem ali ne, sploh ni bistveno. Nihče nima pravice se dotikat ali vstopat v tvojo lastino. Tukaj se konča. Sploh pa kaka je razlika če je ključ v vozilu, v spalnici, ali na okenski polici? Vepovsod se ključ nahaja na moji lastnini in tukaj nima kdo kaj praskat. Ena od redkih pametnih zakonov ki velja v nekaterih državah ZDA je, da nisi kaznovan če koga nalomiš, ali ustreliš, če poseže v tvojo lastnino. Tak zakon bi na južni meji prišel prav, kdaj pa kdaj bi koga spravli pod rušo, če bi se sprehajal po tvojem dvorišču pa bi se nardil mir. Omenjeno velja tudi za dolenjsko belokranjske etnične.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
A niso nekaj pisali o kazni za belokranjskega vinarja, ko so mu ukradli kombi s ključi v vozilu? Lahko, da se motim. Ali sem pa slišal od njegovih znancev.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

62. člen
(zapustitev vozila)

(1) Voznik, ki zapusti vozilo, mora ukreniti vse potrebno, da se vozilo ne more samo premakniti in vozilo zavarovati pred neupravičeno uporabo.
(2) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo tega člena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: wd40
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

62. člen
(zapustitev vozila)

(1) Voznik, ki zapusti vozilo, mora ukreniti vse potrebno, da se vozilo ne more samo premakniti in vozilo zavarovati pred neupravičeno uporabo.
(2) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo tega člena.

Avto je postavil na zasebno lastnino. In to je to.
Z to logiko, ki tava tukaj naokoli, bo naslednjič problem, ko bodo nekomu ukradli ključe in potem ukradli avto, ker je imel avto in ključe na isti lokaciji.

Jaz osebno nikoli ne zaklenem kolesa, ko grem v lokalno trgovino iskat nekaj za 30 sekund. To ne pomeni, da je kolo na voljo za vsakega mimoidočega. In če kdo ukrade kolo je nepomembno ali je bilo kolo priklenjeno ali ne. Vzel je nekaj, kar ni njegovega.

Če gremo še naprej s to logiko, je potem vsaka ženska v kratkem krilu sama kriva za vse spolne delikte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex