Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Dober črkobralec si, samo razumevanje ti gre pa slabo

Nope, tudi razumevanje mi gre prav dobro od rok, morda si spregledal da sem jasno napisal da prihajajo iz Hrvaške ampak da to res ni njihova primarna štartna destinacija (to je valda jasno vsakemu, ki ima IQ nad številko povprečne sobne temperature). In ker so mi povsem jasne tudi te levičarske manipulacije glede stanja/situacije migrantov in prikaza le-te pa se potem pač takole lovimo na besede.

Ja, se povsem strinjam, da je problem potrebno rešiti v izvorni državi ampak dokler se pa to ne uredi pa to niti približno ne pomeni, da jim moramo odpreti vsa vrata. In ja, v skrajnem primeru nerazumevanja določenih je rešitev tudi ograja oz. zid, seveda s primernimi dopolnili.

edity: typ0
 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
. Dokler pa prihajao iz HR, pa ne bo rešitev ograja, zid ipd. Ker on ne PRIHAJAJO, njih PRIPELJEJO.
učinkovito je strel v migranta kot se je že zgodilo in je po zakonu.
Ko bo pa še strel fasal migrantski mafijec bo pa še bolj zalego ker se bo to dejanje razširilo povsod in ne bodo več tako pogumni.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
Sodelovanje in solidarnost v ospredju na pariškem neformalnem srečanju o migracijah

Posebni odposlanec ministra za zunanje zadeve za naloge, povezane s ključnimi in strateškimi vsebinami, veleposlanik Andrej Logar se je danes v Parizu udeležil neformalnega srečanja zunanjih in notranjih ministrov na temo migracij v Sredozemlju. Srečanje ministrov držav članic EU, Šengna ter vodij nekaterih mednarodnih organizacij sta sklicala francoski zunanji minister Jean-Yves Le Drian in francoski notranji minister Christophe Castaner v luči vse večjih izzivov pri upravljanju z migracijami v Sredozemlju, še posebej v njegovem osrednjem delu, ki predstavlja najbolj smrtonosno pot migrantov in beguncev v sredozemskem morju. Veleposlanik Logar je na srečanju povedal, da Slovenija, ki je doslej skozi različne operacije že dokazala solidarnost z državami članicami, še naprej podpira skupno evropsko rešitev glede migracij in nasprotuje kakršnimkoli enostranskim potezam. Zavzel se je za izboljšanje skupnega evropskega azilnega sistema in poudaril, da je za Slovenijo sicer ključnega pomena t. i. zahodnobalkanska migrantska pot, zato je Slovenija še posebej dejavna prav v tej regiji. Da število migrantov na tej poti narašča, je danes na srečanju potrdila tudi agencije Frontex, čeprav so neprimerljive s številkami iz leta 2015 in 2016.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Priznam, tile "odgovori" so me presenetili, ampak v bistvu je to moja napaka. Pozabil sem, da je to Alter.

Vreča krompirja - to je prispodoba, metafora za nekaj, kar ne more nič vplivati na svojo usodo, nesejo jo tja, kamor želijo tisti, ki jo prevažajo, nima (ne more imeti) svoje volje.

Ampak očitno sem od aterjašev (vsaj nekaterih), pričakoval preveč. Črkobralsvto vam gre dobro od rok, razumevanje prebranega, pa očitno malo težje.

PS. Migranti ne prihajajo iz Hrvaške. Če bi, bi bili katoliki, govorili bi slovanski jezik in pisali latinico. Vedno ponovno sem presenečen, kako si nekateri v glavah postavljajo omejitve, ki jih delajo podobne telefonskim stebrom.
Eh daj pretiravaš. Navadni brezdelneži, ki so jim obljubili med in mleko. Zadnjič pisalo... Tisti moški, ki bežijo pred vojno, vzamejo družino s seboj, tisti, ki pa gredo v vojno, pa pustijo družino doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
13. jul 2011
2.677
625
113
Migranti so v resnici "potrebni":
- desni nacionalisti jih potrebujejo, da poenotijo narod (če komu ni jasno, kaj to pomeni, naj bere alter),
- levi socilaisti jih potrebujejo, da z svojo pomočjo migrantom, opravičujejo državne intervencije svojih držav,
- lastniki kapitala jih potrebujejo za poceni delovno silo,
- tihotapci jih potrebujejo, ker so lahek zaslužek, nekateri večkratni,
- nesposobni politiki jih potrebujejo, da lahko z ilegalnimi migranti pokrivajo svojo nesposobnost,

Za kaj jih pa potrebuje zmerna (upam da še vedno) večina?
 
2. sep 2007
1.496
766
113
Dolenjska
CcaapzrWEAAvrG2.jpg
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
PS. Migranti ne prihajajo iz Hrvaške. Če bi, bi bili katoliki, govorili bi slovanski jezik in pisali latinico. Vedno ponovno sem presenečen, kako si nekateri v glavah postavljajo omejitve, ki jih delajo podobne telefonskim stebrom.

V Slovenijo vstopajo iz Hrvaske, pa se lahko trikrat postavis na trepalnice. Niso pa Hrvati, to je pa res.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
V petek popoldne in soboto zjutraj je vsega 500 metrov od hiš v vasi Šembije, 13 kilometrov od schengenske meje, ležalo več kot deset polnih vreč kruha, sira in osnovnih življenjskih potrebščin, skritih v senci pod drevesom. Etikete na embalaži kažejo, da so stvari kupljene v italijanskih trgovinah, zato za resornega ministra ni dvoma, koga in zakaj čakajo.

'Gre za izrazito tihotapljenje'
Na novinarsko vprašanje, kdo migrantom na naši strani meje pušča vrečke s hrano in osnovnimi potrebščinami, je minister Boštjan Poklukar namreč odgovoril, da gre za izrazito tihotapljenje in sprovajanje ilegalnih prehodov preko državne meje na organiziran način, kar delajo tako posamezniki kot tihotapske združbe.

Po njegovih navedbah je oblikovana posebna skupina kriminalistov, ki se ukvarja s to težavo, trenutno je to še v operativni obdelavi.
24ur