Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Samo še kar nevem če se je to streljanje resnično zgodilo? Ja ali ne? Ali je to pač jebanje v glavo ljudi s strani desne opcije in so spet zrežirali/nastavili dogodek da delajo paniko med prebivalstvom? Deky, vem da spremljaš pa me zanima kaj je res?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

B81

22. jul 2007
34.637
9.042
113
Meni se tudi zdi malo verjetno, da bi policist ustrelil onega...no mogoce, ce bi ze kolega policaj oblezal...
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.212
3.117
113
Da to objavi RTV, ki novice ni preveril ampak jo le lansiral dalje daje slutiti, da je padel pod najbolj črne vplive.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.212
3.117
113
Čemu trošenje državnih nabojev, če pa je bil pri roki olfa, ki se itak hitro skrha.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.517
3.027
113
Rogovci trdijo da so to namišljeni migranti. Torej je policist premišljeno v namišljeno ustrelil.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Meni se tudi zdi malo verjetno, da bi policist ustrelil onega...no mogoce, ce bi ze kolega policaj oblezal...
Meni pa se zdi malo verjetno, da bi policaj prvo ustrelil v zrak, potem pa v napadalca, Bolj verjetno se mi zdi obratno, če se je napadalec pognal z nožem v roki na policista. Ampak me ne skrbi, da bi preiskava kaj takega odkrila.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Meni pa se zdi malo verjetno, da bi policaj prvo ustrelil v zrak, potem pa v napadalca, Bolj verjetno se mi zdi obratno, če se je napadalec pognal z nožem v roki na policista. Ampak me ne skrbi, da bi preiskava kaj takega odkrila.
Čo? :D se prav najprej en metek v nogo....potem pa še enega v zrak za vzdušje...? LoL res...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.517
3.027
113
Če ga ne bo na rehabilitacijo v Sočo in terme je potem to fejk njuz.
1194436.jpg
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Čo? :D se prav najprej en metek v nogo....potem pa še enega v zrak za vzdušje...? LoL res...
Za vzdušje in zato, da število strelov štima.
A ti bi, ko bi se z nožem pognal nate, najprej streljal v zrak, vmes mu rekel, naj še malo počaka, da boš imel še čas za en strel v noge?

Za prevajalca na sodišču mu gre pa lahko kar policaj, ne rabimo zapravljat za drage prevajalce. Saj sta se dobro razumela, policaj ve točno povedat, kaj je migrant govoril.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.541
5.522
113
Ali hrvaški policisti v Slovenijo namenoma spuščajo prebežnike?

Mar res? Domala vsi nezakoniti prebežniki v Slovenijo pridejo s Hrvaške. Odnosi med državama so že nekaj časa močno ohlajeni in slabi. Po nekaterih informacijah iz političnih in diplomatskih krogov naj bi hrvaški varnostni organi v zadnjih tednih v Slovenijo spuščali večje skupine prebežnikov. Hrvaška je namreč pred časom končala s postopki evalvacije za sprejem v območje schengna. To naj bi – tako viri – "zmanjšalo motiviranost" tamkajšnjih varnostnih organov za vračanje ljudi v BiH, ki naj bi ga spremljale številne kršitve mednarodnega azilnega prava.

Na hrvaškem notranjem ministrstvu policijsko sodelovanje med državama sicer ocenjujejo kot dobro. Drugačnega mnenja je nekdanji minister za notranje zadeve Ranko Ostojić, ki sam opozarja na priznanje hrvaške policije, da razmer na meji ne obvladuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Za vzdušje in zato, da število strelov štima.
A ti bi, ko bi se z nožem pognal nate, najprej streljal v zrak, vmes mu rekel, naj še malo počaka, da boš imel še čas za en strel v noge?

Za prevajalca na sodišču mu gre pa lahko kar policaj, ne rabimo zapravljat za drage prevajalce. Saj sta se dobro razumela, policaj ve točno povedat, kaj je migrant govoril.
Vse je odvisno od situacije...ampak vseeno mi ni jasno kje v zakonu je opredeljeno število strelov? Morajo bit 3je? Al je zadost 1n? Al...daj ti povej ko si ravno expert!
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Vse je odvisno od situacije...ampak vseeno mi ni jasno kje v zakonu je opredeljeno število strelov? Morajo bit 3je? Al je zadost 1n? Al...daj ti povej ko si ravno expert!
Bodi prepričan, da je v zakonu točno opredeljen postopek kdaj in kako se strelja, pa kdaj opozorilni strel, pa še pred opozorilnem strelom opozorilo.......
Zdej bodo policaji že spesnili tako, da je za policaja kar najugodneje, kar vključuje opozorilni strel, pa če je bil ali ne. Prič ni, posnetka ni, verjeli bodo policaju. Zato pa imajo komisijo, da bolj pametni od policaja s ceste spesnijo, kaj rečt, da bo po zakonih.

Pomoje je migrant policaja napadel, policaj pa ga je takoj s prve ustrelil. Ni čakal, kot tisti v Brežicah. Pravilno, jaz bi ga na njegovem mestu tudi. Je recimo zakonito, ampak je v sivi coni. Bi se dalo debatirat in dokazovat, štet sekunde časa, ugibat ali bi se dalo tudi drugače.... Da pa bo vse bolj trdno po zakonih, bodo pa dodali opozorilo, opozorilni strel, da mu je migrant grozil - s smrtjo, vpil Allah akbar.. - pa policaj razumel....Komisija je tam zato, da bo policaju pomagala stvar prikazat zakonito.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Kako je lahko zakonito in obenem istočasno v sivi coni? Pa mi2 bi oba isto odreagirala po ZKP....a obenem policaj ne sme tako....ker on je kaj?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.541
5.522
113
Uporaba strelnega orožja

96. člen

(uporaba strelnega orožja)

(1) Pri opravljanju policijskih nalog smejo policisti uporabiti strelno orožje samo, če ne morejo drugače:
- odvrniti od sebe ali koga drugega sočasnega protipravnega napada, s katerim je ogroženo življenje, ali
- preprečiti, da bi oseba, ki ima v okoliščinah, ki kažejo na storitev kaznivega dejanja, za uporabo pripravljeno strelno orožje, eksplozivna sredstva ali druge nevarne predmete ali snovi, z njimi ogrozila življenje ene ali več oseb.

(2) Za napad na policista ali drugo osebo iz prve alineje prejšnjega odstavka se šteje tudi, če oseba seže po orožju, drugem nevarnem predmetu ali snovi, jih potegne ali poskusi potegniti ali drži v položaju, v katerem lahko v trenutku pride do napada.

(3) Preden policist uporabi strelno orožje, mora, če okoliščine glede na varnost policista ali drugih oseb to dopuščajo, osebo, zoper katero naj bi uporabil strelno orožje, opozoriti s klicem: »Stoj, policija, streljal bom!« ter z opozorilnim strelom v varno smer.

97. člen

(posebni pogoji za uporabo strelnega orožja)

(1) Če oseba, zoper katero policisti smejo uporabiti strelno orožje, beži ali se umika proti skupini oseb ali se v njej nahaja, smejo policisti streljati le, če oseba neposredno ogroža življenje oseb.

(2) Če se oseba, zoper katero smejo policisti uporabiti strelno orožje, nahaja v bližini državne meje ali se ji približuje, morajo policisti streljati tako, da izstrelek ne preleti državne meje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kako je lahko zakonito in obenem istočasno v sivi coni? Pa mi2 bi oba isto odreagirala po ZKP....a obenem policaj ne sme tako....ker on je kaj?
Kako je lahko zakonito in v sivi coni? Ti lepo piše v tretji točki, da mora policaj opozoriti in še sprožiti opozorilni strel, če okoliščine dopuščajo.
In tisto "če okoliščine dopuščajo" je zelo diskutabilna zadeva, lahko je policaj napačno precenil, takoj bi se našlo 100 migrantoljubcev z odvetniki, ki bi dokazovalo, da je policaj še imel čas opozorit.... bi se vleklo po sodiščih več let....
Če pa policaj napiše, da je prej opozoril in opozorilno streljal, je pa zadeva v štartu zaključena. Sta pa za to potrebna dva strela. Da upravičenost streljanja še podkrepijo, bodo pa rekli, da je še grozil z ubojem. Haha prav razumel ga je policaj.
In ker policaji tako povdarjajo, da je opozorilno streljal, mi da sumit, da ni bilo tako.

A misliš da se policaji na celjskem primeru niso nič naučili? Veš koliko bi bilo prihranjenega policaju, če bi takrat, ko je počil tistega albanskega mafiozota napisal, da je prej opozoril in opozorilno streljal. Samo za kaj takega morajo sosedje slišat dva strela.
 
Nazadnje urejeno: