Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Uprava za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR) živinorejcem svetuje, naj ne pasejo živali tam, kjer se ali so se zadrževali migranti. S tem se izognejo nevarnosti, da bi se morebitne bolezni z ljudi prenesle na živali. To opozorilo velja zlasti za živali na pašnikih in živali, ki se krmijo s krmo s travnikov in polj, kjer so se zadrževali migranti.
UVHVVR živinorejce opozarja, naj kakršnekoli znake bolezni pri živalih nemudoma sporočijo svojemu veterinarju. Svetujejo še, da naj poskušajo zadržati pse, mačke in perutnino na dvorišču.
https://t.co/vcyndKjGYQ
Zajeta slika.PNG
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odgovor na drugo vprašanje je pa otročje lahko - ilegalno migracijo se spremeni v legalno z upoštevanjem že zdavnaj uveljavljene zakonodaje vezane na prehajanje državne meje, katera pa res ima še kar nekaj lukenj, ki dopuščajo zlorabe in ravno v temu delu pa se morda lahko uporabi še ta predlog, da za azil ne more zaprositi oseba, ki v SLO vstopi preko varne države.
Torej sme za azil zaprositi samo Italijan, Avstrijec, Madžar ali Hrvat. :aplauz:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.164
3.090
113
Torej sme za azil zaprositi samo Italijan, Avstrijec, Madžar ali Hrvat. :aplauz:

Migrantov je pač neko število, vsem ne ugodijo. Torej: kako narediti, da bi lahko vsem, ki zaprosijo ugodili?
In kako tistim, ki imajo morda namero zaprositi in so še v matičnih državah sporočiti, da je postopek pridobtve omogočen?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
A ni to tako:
- prihajaš iz nevarne države, kjer je....
- prečkaš mejo in si v varni državi (ah, recimo Turčija, za te iz vzhoda ali pa Italija za te iz Afrike) in tam lahko zaprosiš za azil
- če pa prideš preko Turčije, Grčije, Makedinije, Srbije, Hrvaške - v Slovenijo, tu ne moreš zaprositi za azil, ker to ni prva varna država na poti...

Se motim? Lahko da...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
A ni to tako:
- prihajaš iz nevarne države, kjer je....
- prečkaš mejo in si v varni državi (ah, recimo Turčija, za te iz vzhoda ali pa Italija za te iz Afrike) in tam lahko zaprosiš za azil
- če pa prideš preko Turčije, Grčije, Makedinije, Srbije, Hrvaške - v Slovenijo, tu ne moreš zaprositi za azil, ker to ni prva varna država na poti...

Se motim? Lahko da...
Torej je po tem butastem SDS predlogu tako kot sem zapisal. Za azil bi pri nas lahko zaprosili samo državljani sosednih držav, ker so drugi šli skozi najmanj eno nam sosedno varno državo. Edina druga možnost je, da bi prišli po luftu, tu pa rabijo in potni list in vizum in takega primera verjetno še nismo imeli.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.164
3.090
113
Pa ne bojo se ilegalni gumenjakarji tlačili skozi junction in potem še nasedali na plitvinah vale. Ob izkrcanju pa ne vedeli v kateri od neželjenih držav so se izkrcali.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
A ni to tako:
- prihajaš iz nevarne države, kjer je....
- prečkaš mejo in si v varni državi (ah, recimo Turčija, za te iz vzhoda ali pa Italija za te iz Afrike) in tam lahko zaprosiš za azil
- če pa prideš preko Turčije, Grčije, Makedinije, Srbije, Hrvaške - v Slovenijo, tu ne moreš zaprositi za azil, ker to ni prva varna država na poti...

Se motim? Lahko da...

To je to ja. Zadeva najverjetneje ni popolna in bi brez dvoma bila potrebna še nadaljne konkretne obravnave ampak glede na vse to izigravanje možnosti prošnje za azil s strani ilegalnih naslinih in kriminalnih migrantov pač presega vse meje in je pod nujno treba narediti nadgradnjo. Z normalnimi migranti tako ali tako v 99% primerov ni težav na nobenem področju.

Me zanima kakšen je pa predlog zagovornikov migrantov na temu forumu kako čimvečji % teh ilegalnih migracij spremeniti v legalne ampak se mi zdi, da mi je njihov odgovor že poznan. Bi bilo pa vseeno zaželjeno slišat kak konkreten predlog še z druge strani za razliko od klasičnega posmehovanja predlogom, ploskanja marakešu ter podpiranja debilne ideje o odprtih mejah ob kvazidejstvu, da dovolj velike mase migrantov tako ali tako ne more nič ustaviti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Torej je po tem butastem SDS predlogu tako kot sem zapisal. Za azil bi pri nas lahko zaprosili samo državljani sosednih držav, ker so drugi šli skozi najmanj eno nam sosedno varno državo. Edina druga možnost je, da bi prišli po luftu, tu pa rabijo in potni list in vizum in takega primera verjetno še nismo imeli.

Tak zakon bi pomenil, da v kolikor bi imeli naši sosedje vojno, bi mi kot prva varna država lahko brez problema sprejemali PRAVE BEGUNCE, KI SI REŠUJEJO ŽIVLJENJE IN NE MANIPULIRAJO ZARADI DOSEGANJA DRUGIH CILJEV.
V kolikor pa bi bila vojna dlje od naših sosed pa bi seveda lahko begunci zaprosili za mednarodno zaščito v prvi varni državi kar je nekako tudi point vsega, nato pa bi se kot klasični LEGALNI ekonomski migranti upoštevajoč klasično migrantsko zakonodajo katera jim omogoča LEGALNO MIGRACIJO selili naprej, brez problema tudi v Slovenijo, a brez igranja na karto "zdaj 3x poizkusim ilegalno na silo brez dovoljenj, v kolikor mi pa ne uspe bom pa začel klicat na pomoč ter zaprosil za azil ter ob prvi priliki mrknil dalje" brez kakršnegakoli odgovarjanja za morebitna storjena kriminalna dejanja.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Zagovorniki niso podali predlogov.

Vem. Zato sem pa to dodatno izpostavil.
Kar znajo podat je posmeh vsem, ki ne razmišljajo enako debilno kot oni (zakaj debilno je bilo tudi že večkrat obrazloženo, nekatere stvari pač ne pijejo vode pa če ekstremni levičarji to 18363x napišejo da jo ampak je vseeno treba z glavo skozi steno) in pa ploskanje utopičnim ali pa narodomorilskim idejam.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Torej je po tem butastem SDS predlogu tako kot sem zapisal. Za azil bi pri nas lahko zaprosili samo državljani sosednih držav, ker so drugi šli skozi najmanj eno nam sosedno varno državo. Edina druga možnost je, da bi prišli po luftu, tu pa rabijo in potni list in vizum in takega primera verjetno še nismo imeli.
Ne zastopim zakaj predlog. sej to je ja že cel cajt uzakonjeno, ampak trenutno se v praksi uveljavlja samo za Ukrajince, samo njim ne dovolijo zaprositi za azil, ker nismo prva varna država.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Torej je po tem butastem SDS predlogu tako kot sem zapisal. Za azil bi pri nas lahko zaprosili samo državljani sosednih držav, ker so drugi šli skozi najmanj eno nam sosedno varno državo. Edina druga možnost je, da bi prišli po luftu, tu pa rabijo in potni list in vizum in takega primera verjetno še nismo imeli.

Tocno to pravi tudi konvencija OZN o beguncih

https://www.unhcr.org/si/wp-content/uploads/sites/25/2017/06/1951_Convention_status_refugees-svn.pdf

31. len Begunci, ki so nezakonito v deželi sprejema 1. Države pogodbenice ne uporabljajo kazenskih sankcij za begunce zaradi nezakonitega vstopa ali navzonosti, e so prišli neposredno z ozemlja, kjer sta bila njihovo življenje ali svoboda ogrožena v smislu 1. lena in ki so nedovoljeno vstopili ali se nahajajo na njihovem ozemlju, pod pogojem, da se brez odlašanja prijavijo oblastem in jim pojasnijo razloge, ki so priznani kot veljavni, za njihov nezakonit vstop ali navzonost.

Slovenija torej po konvenciji ne bo uporabljala kazenskih sankcij SAMO za tiste, ki so prisli neposredno iz nevarne drzave. Vse ostale lahko zavrnejo. Pravzaprav v skladu z zakonodajo o prehodu meje BI MORALI zavrniti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja. Na mejo postavit graničarje s kalašniki in nemškimi ovčarji.

Kako se ilegalca vklene v lisice : z odprtimi lisicami ga kresneš po zapestju tako da se zaradi inercije same zaprejo. Če mu pri tem razbiješ zapestje, je pravzaprav priporočljivo, saj si s tem prišparaš upiranje ob aretaciji, zapestje si bo pa itak imel čas zdraviti kasneje po arestih.

Parim ilegalcem to narediš in ilegalci čudežno izginejo. Če se greš pa kupleraj tako kot je danes tu pri nas, ... :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho