Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

erikson

Guru
25. avg 2007
21.493
5.486
113

Notranja ministrica Tatjana Bobnar je po petkovi seji vlade pojasnila, da se je vlada seznanila z načrtom odstranjevanja ograje na južni meji in sprejela sklep, da Slovenska vojska v drugi polovici tedna začne odstranjevanje žične ograje. Po predvidevanjih vojske je mogoče dnevno odstraniti do 200 metrov žice, odstranjevanje naj bi bilo tako končano v 150 delovnih dneh, je dejala.

Dodala je, da je bila ograja začasen instrument, zato je nesprejemljivo, da postane trajen element migracijske politike, saj migracije niso krizne po sebi, ampak so stalnost sodobnih družb. Prosilce za azil je po besedah Bobnarjeve treba sistematično vključevati v družbo in na trg dela ter jim omogočiti učenje jezika, ob tem pa preprečevati izkoriščanje delavcev.
 
  • Wow
Reactions: novaa

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.714
113
Pa ravno zdaj ko bo globalna kriza, k bo spet na miljone inženirjev pritisnilo na naše meje…
Ravno zadnjič sem bral, da je najpogosteje ime za novorojenčka v UK že nekaj let zapored Mohammed :nigladek:

Ampak važno, da mi ograjo umaknemo, da se
inženirji ne poškodujejo med prehodom meje, kjer jim pač paše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: netko

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.132
113
40
MB
no pa sej, če pogledaš iz drugega zornega kota ima vse skup nek smisel.

naši levičarji živijo pač še v nekih drugih časih, in da je cel svet uvidel da pavšalna wilkomen politika ne deluje, pač še ni prebilo njihovih betic.

malo bo za počakat.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sej jim je. Ker ti ki so prisli so povecini pobegnili naprej.

To da se grejo umikat ograjo je oa samo en strošek več.
Oričakujem da bodo poleg rezervistov policistov vpoklicali še vojake rezerviste .
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.185
3.111
113
Mar nebi volja migrantskega ljudstva sama odstranila tehnične ovire, da bodo za njimi lažje prihajali ostali nesrečniki.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
400
83
Ali jaz prav razumem, da ste eni za to, da ograja ostane? :eek::bonk:pa v medijih ni niti 5% tega, kolk jih migrira mimo ograje vsak dan. Z ograjo ali brez, bo isti drek... Ob vsej tehnologiji mislim, da jih je še celo lažje najdet, kot pa upat, da jih bo ograja ustavila... Pa čas bi že bil, da ne ponvaljamo zgodovine in ne gradimo zidov in žice... ali pač bi si nekateri želeli, da kdo ostane od mrtvih pa naredi kako čistko? ali pa uvedemo "purge" vsake toliko pa se kar lepo sami med seboj "zmenimo"...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
400
83
če se ne motim si iz Lj. Potem tisto pot ob žici dejansko oživimo nazaj ;)?

fizične ograje res ne potrebujemo! Da se stvari drugače rešit. Sem prepričan, da se ni niti eden obrnil in šel nazaj, ker je videl ograjo:valjamse: Koliko več so jih ulovili zaradi ograje, khm... na začtku morda, v tem času so pa sigurno naštudial, kje so luknje oz celo narejena vrata...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.714
113
če se ne motim si iz Lj. Potem tisto pot ob žici dejansko oživimo nazaj ;)?

fizične ograje res ne potrebujemo! Da se stvari drugače rešit. Sem prepričan, da se ni niti eden obrnil in šel nazaj, ker je videl ograjo:valjamse: Koliko več so jih ulovili zaradi ograje, khm... na začtku morda, v tem času so pa sigurno naštudial, kje so luknje oz celo narejena vrata...
Ok, to se strinjam, ne vem kako je vam, ki živite s to ograjo, ampak vseeno bi morali mejo strogo varovati in jih že s tem, vsaj nekatere odvrniti.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ali jaz prav razumem, da ste eni za to, da ograja ostane? :eek::bonk:pa v medijih ni niti 5% tega, kolk jih migrira mimo ograje vsak dan. Z ograjo ali brez, bo isti drek... Ob vsej tehnologiji mislim, da jih je še celo lažje najdet, kot pa upat, da jih bo ograja ustavila... Pa čas bi že bil, da ne ponvaljamo zgodovine in ne gradimo zidov in žice... ali pač bi si nekateri želeli, da kdo ostane od mrtvih pa naredi kako čistko? ali pa uvedemo "purge" vsake toliko pa se kar lepo sami med seboj "zmenimo"...

Absolutno. Še povečati jo je treba. A ti maš sboje stanovanje ves čas odklenjeno da lahko vstopi kdor ima pet minut časa? Nekaterim še vedno ni jasna razlika med legalnim in ilegalnim vstopom v državo. Za primerjavo - legalno greš avto kupit, ilegalno ga pa ukradeš.
Če hočeš pomagati krimigrantom, jim daj na svoje, ne pa na moje stroške!
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
400
83
nikjer in nikdar nisem napisal, da jih podpiram, da si jih želim... isto me motijo kot tebe in vse ostal! Samo pravim, da v letu 2022 se da stvari rešit drugače. Kot sem že napisal, kdor želi, bo našel pot preko. Če ne tukaj, pa 200m bolj levo/desno... Pa še to srečo imamo, da smo v veliki večini samo prehodna država. In koliko slišim zgodbe jih največ ujamejo ravno tam kjer ni ograje - hriboviti gozdovi. Ob kolpi in skozi vasi dvomim, da je res hud naval teh "turistov". Pa tudi, če kdo pride, ta ograja ima vrata in to tisti kjih čakajo za prevoz naprej, dobro vejo kje so ta vrata.
Pač ni mi všeč fizična ograja in glede na zgodovino sem pričakoval, da je več istomislečih...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.050
5.744
113
blizu močvirne prestolnice
nikjer in nikdar nisem napisal, da jih podpiram, da si jih želim... isto me motijo kot tebe in vse ostal! Samo pravim, da v letu 2022 se da stvari rešit drugače. Kot sem že napisal, kdor želi, bo našel pot preko. Če ne tukaj, pa 200m bolj levo/desno... Pa še to srečo imamo, da smo v veliki večini samo prehodna država. In koliko slišim zgodbe jih največ ujamejo ravno tam kjer ni ograje - hriboviti gozdovi. Ob kolpi in skozi vasi dvomim, da je res hud naval teh "turistov". Pa tudi, če kdo pride, ta ograja ima vrata in to tisti kjih čakajo za prevoz naprej, dobro vejo kje so ta vrata.
Pač ni mi všeč fizična ograja in glede na zgodovino sem pričakoval, da je več istomislečih...
Na meji bi moralo biti tako kot je napisal Erlah. 90 odstotkov migrantov iz Afrike, Azije in 100 odstotkov iz šiptarije si ne zasluži bivati v našem svetu.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.714
113
Samo to bom pustil tukaj…
 

Priponke

  • AFA32E2C-78C4-4B60-B4AC-30C84F95BE67.jpeg
    AFA32E2C-78C4-4B60-B4AC-30C84F95BE67.jpeg
    96,7 KB · Ogledi: 91