Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri nas smo tko zelo demokratični, da rabimo 3 leta da se zmenimo, ali bi dali vojsko na mejo ali ne. :nigladek: Mi imamo tako učinkovito državno upravo, ... tako zelo demokratično itd, ... da nam lahko čisto vsak cigan državo pajsne pred nosom, še preden bi sploh zaznali.

Smo ena taka mrtvoudna država, bolj papeška od papeža :nigladek: . V glavnem brezveze. Vojska bi morala varovati šengensko mejo ob prvem zaznanem nelegalnem prehodu meje in ne šele čez 3 leta, ko je že vse prepozno.:mad:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Vojska brez pooblastil... spomni se jokanja ko je vojska ustavila tistega provokatorja na ita meji...

Mi pa vi... jaz sem Slovenec in boli me, ko ekstremni levičarji delajo s Slovenijo kot svinja z mehom. Saj Janša ni dosti boljši ampak vsaj ni slabši, pa še tam kjer bi lahko složno delovali, pri varovanju suverenosti države (kar je meja) ekstremni levičarji raje škodijo državi kot pa sodelujejo z vlado.
Pa saj je Šarec predlagal uveljavitev 37a člena v obmejnem pasu, pa vlada ni sprejela. Zakaj ne?


Očitno si je vlada bolj želela vojsko s pooblastili kje drugje kot ob meji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Gonzo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Jaaaa....vsi hočemo da tebe veleuma lahko poleg policije še vojska jaha! Jeee
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Jaaaa....vsi hočemo da tebe veleuma lahko poleg policije še vojska jaha! Jeee
O tem ni nobenega dvoma.
Če bi vlada želela vojsko s pooblastili o mejnem pasu, bi sprejela predlog LMŠ, ki je to omogočal. Pa ni sprejela, ker ji ni cilj zajezit uvoz migrantov.

Bi pa bila vojska tudi primerna za nadzorovanje občinskih mej, statističnig regij, policijske ure, nošenje mask, nadzorovanje gobanja, kršitve ukrepov, razbijanje protestov....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Jaaaaa :srce: mogoče bi bli pa sedaj že ven iz rdečih številk če bi se vas malo po vojaško umirilo in ne bi protesterali in se drli za vsak.... in bi zadeve malo bolj resno vzeli.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zato je pa nujno treba pregledati ustavo in narediti sistem tako, da je izvršilni organ torej vlada vedno večinska. Najmanj 2/3 ali več, brez možnosti preglasovanja zaradi političnih spotikanj. Bolje tehnična vlada kot pa takole .. naspol. :nigladek:

Prav tako bi bilo treba "politična spotikanja v realnem času" kazensko sankcionirati oz. onemogočiti, z odstranitvijo motečega subjekta. Dejanje samo pa vnesti v register za trajno. Ob ponovitvi dejanja npr. 3 x pa onemogočiti za vedno.

Vlada ki je pravkar aktualna, mora delati uglašeno in učinkovito, če hočete na sekundo natančno. Ko se je šlo za reševanje težav ob tistem snegolomu, - je bilo vojske škoda. Ko se je šlo za varovanje državnih meja ob migrantski krizi - je bilo vojske škoda. Ko se je šlo ... marsikaj v naši zgodovini, je vedno vojske škoda.

Zakwa jo pa imamo? :sprasujemse: :sprasujemse: :sprasujemse: Zato da jo samo futramo?
Ampak to gre samo na rovaš vojske. Jaz pa pravkar govorim o splošnem problemu pri nas, ko bi se raje pogovarjali in debatirali, namesto da bi učinkovali. Ravno za "učinkovanje" imamo vlado, sicer je ne nucamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Hm
Avstrijski vojaški žgoljavci pa te buzerijo na mejnih prehodih v Avstrijo.

Pri nas so vsaj profesionalci.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Pa saj je Šarec predlagal uveljavitev 37a člena v obmejnem pasu, pa vlada ni sprejela. Zakaj ne?


Očitno si je vlada bolj želela vojsko s pooblastili kje drugje kot ob meji.

Ker krimigrantov pa 2,001 km od meje čudežno ni več? Kdor ima več kot dve možganski celici ve, da je velik del meje slabo dostopen z vozili in če bi vojska našla skupino krimigrantov nekje na cesti 3 km od meje pa ne bi smela ukrepati? To je kretenizem naših ekstremnih levičarjev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa

"Če to zahtevajo varnostne razmere, lahko Državni zbor na predlog vlade z dvotretjinsko večino glasov navzočih poslancev odloči, da pripadniki Slovenske vojske, skupaj s policijo, izjemoma, pri širšem varovanju državne meje, v skladu z načrti in po predhodni odločitvi vlade iz četrtega odstavka prejšnjega člena , izvajajo tudi naslednja pooblastila:"


Že sam 37.a člen omejuje vojsko na varovanje meje in dejansko prepoveduje drugačne dejavnosti. Ampak ekstremni levičarji imajo očitno omejene sposobnosti razumevanja malo bolj kompleksnega stavka...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ker krimigrantov pa 2,001 km od meje čudežno ni več? Kdor ima več kot dve možganski celici ve, da je velik del meje slabo dostopen z vozili in če bi vojska našla skupino krimigrantov nekje na cesti 3 km od meje pa ne bi smela ukrepati? To je kretenizem naših ekstremnih levičarjev...

To je posledica rožljanja janševega SDS-a in oboroženih vard, ki so si vzele zadeve v svoje roke. Janša je tako globoko razklal Slovenijo, da desetletja ne bo mogla več skupno delovati. Posledica so pa take nespameti in zablokirana država :nigladek: .

Vlada mora delovati enotno in učinkovito - sicer bolje da je ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Vlada deluje enotno in učinkovito, razkol pa je s svojo zahtevo po prisegi naredil serpentinšek. Tudi varde so posledica leftardske politike meje tipa švicarski sir.
 
  • Haha
Reactions: kajpace

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113

"Če to zahtevajo varnostne razmere, lahko Državni zbor na predlog vlade z dvotretjinsko večino glasov navzočih poslancev odloči, da pripadniki Slovenske vojske, skupaj s policijo, izjemoma, pri širšem varovanju državne meje, v skladu z načrti in po predhodni odločitvi vlade iz četrtega odstavka prejšnjega člena , izvajajo tudi naslednja pooblastila:"


Že sam 37.a člen omejuje vojsko na varovanje meje in dejansko prepoveduje drugačne dejavnosti. Ampak ekstremni levičarji imajo očitno omejene sposobnosti razumevanja malo bolj kompleksnega stavka...
Niso ekstremni levičarji zavrnili predlog o aktivaciji 37a člena v obmejnem območju, ampak desna vlada.
 
Nazadnje urejeno:

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Dva kilometra ja... presstituttka bi ob vsakem posredovanju vojske zahtevala PDF dokaz da je bilo znotraj dveh kilometrov, fujonka bi tulila v bruslju kako vojska zlorablja pooblastila mirovni inštitut pa bi krimigrante v Bosni podučil, da lahko 2,001 kilometr od meje vojakom kažejo osle... medtem ko imata tako Italija kot Avstrija vojsko na mejah... ker ekstremni levičarji hočejo propustno mejo da lažje švercajo ilegalce.
In kateri del stavka "izjemoma, pri širšem varovanju državne meje", ti ni jasen?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dva kilometra ja... presstituttka bi ob vsakem posredovanju vojske zahtevala PDF dokaz da je bilo znotraj dveh kilometrov, fujonka bi tulila v bruslju kako vojska zlorablja pooblastila mirovni inštitut pa bi krimigrante v Bosni podučil, da lahko 2,001 kilometr od meje vojakom kažejo osle... medtem ko imata tako Italija kot Avstrija vojsko na mejah... ker ekstremni levičarji hočejo propustno mejo da lažje švercajo ilegalce.
In kateri del stavka "izjemoma, pri širšem varovanju državne meje", ti ni jasen?

Ok, toda odkod jim to?

Vojska je v službi države, torej varuje državljane in državo. Vsi državljani imamo potrdilo o državljanstvu, poleg tega ismo zavedeni v registru in ga niti ni treba imeti s seboj - da le lahko potrdimo identiteto z nečim uradnim, torej z osebno, pasošem, vozniško, ... lovsko izkaznico itd.

Torej - odkod se bi zahtevala omejitvena cona 2 km ali 5 km od državne meje? Delovanje Slo vojske je področje celotne Slovenije, še posebej pa na mejah samih. Na območju mejnih prehodov pa stvar policije. End. Če uspe migrant splezati na Triglav - je dolžnost vojske da ga najde in pripre.

Kakšen obmejni pas delovanja :nigladek: ? Vojska je državni organ tako kot bivši cariniki ki imajo danes terensko delo znotraj cele države v okrilju Furs-a. Če se pa kdo od političnih boji lastne vojske - se naj pa samega sebe povpraša, zakaj se je boji. :mad:
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.955
113
To je posledica rožljanja janševega SDS-a in oboroženih vard, ki so si vzele zadeve v svoje roke. Janša je tako globoko razklal Slovenijo, da desetletja ne bo mogla več skupno delovati. Posledica so pa take nespameti in zablokirana država :nigladek: .

Vlada mora delovati enotno in učinkovito - sicer bolje da je ni.
Mogoce je res razklal drzavo, zase lahko trdim, da koncno vidim nase leve in to prav zaradi levih samih, katere zacel bolj spremljat zaradi besed o napadih janse na vse kar leze in gre...no pa vidim, da so nekatere stvari totalno upravicene.
Pac mnenje pa to, da ne bo pozara spet..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ok, toda odkod jim to?

Vojska je v službi države, torej varuje državljane in državo. Vsi državljani imamo potrdilo o državljanstvu, poleg tega ismo zavedeni v registru in ga niti ni treba imeti s seboj - da le lahko potrdimo identiteto z nečim uradnim, torej z osebno, pasošem, vozniško, ... lovsko izkaznico itd.

Torej - odkod se bi zahtevala omejitvena cona 2 km ali 5 km od državne meje? Delovanje Slo vojske je področje celotne Slovenije, še posebej pa na mejah samih. Na območju mejnih prehodov pa stvar policije. End. Če uspe migrant splezati na Triglav - je dolžnost vojske da ga najde in pripre.

Kakšen obmejni pas delovanja :nigladek: ? Vojska je državni organ tako kot bivši cariniki ki imajo danes terensko delo znotraj cele države v okrilju Furs-a. Če se pa kdo od političnih boji lastne vojske - se naj pa samega sebe povpraša, zakaj se je boji. :mad:

Razloži to ekstremnim levičarjem, še tu na forumu jih kup zagovarja ta kretenoidni predlog...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Dva kilometra ja... presstituttka bi ob vsakem posredovanju vojske zahtevala PDF dokaz da je bilo znotraj dveh kilometrov, fujonka bi tulila v bruslju kako vojska zlorablja pooblastila mirovni inštitut pa bi krimigrante v Bosni podučil, da lahko 2,001 kilometr od meje vojakom kažejo osle... medtem ko imata tako Italija kot Avstrija vojsko na mejah... ker ekstremni levičarji hočejo propustno mejo da lažje švercajo ilegalce.
In kateri del stavka "izjemoma, pri širšem varovanju državne meje", ti ni jasen?
V Jugi so imeli graničarji par 100m pasu, v katerem so lahko delovali, pa so kljub temu znali dobro zapret mejo.

Ja, krimigranti, če bi sprejeli predlog LMŠ-ja, ob dobrem delovanju vojske nebi nikoli prišli na 2,001 km od meje, ker bi jih vojska prej pohopsala. Osle pa vojakom lahko kažejo sedaj tudi v 2-km obmejnem pasu, ker pač predloga LMŠ-ja vlada ni sprejela.
Seveda pa krimigranti na 2.001km še vedno niso povsem varni, ker jih tam lahko pohopsa policija, ki pa ima in je imela zadnje čase res več dela s preprečevanjem prehodov občinskih in statističnih mej, lovljenju tistih, ki pojejo rogljiček na prostem, pozabijo masko na sprehodu v naravi, zamudi domov do 21 ure... in seveda kasiranjem vsega tega.

Mi pa zagovarjanje, da je bolje brez vojske na meji bolje kot z vojsko v 2km-pasu izgleda zelo Migrantom-friendly.
Tako da bi rekel, da desničarji želite migrante v Evropo, kar ne preseneča, saj vsi vemo, da jih je povabila desničarka Merklova iz Janševe sestrske stranke.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Razloži to ekstremnim levičarjem, še tu na forumu jih kup zagovarja ta kretenoidni predlog...

Ne vem ... ker jih je tule tudi nekaj, ki so me obsojali da sem neki leftart (sploh ne vem kaj bi to bilo).

Gre za to, da je pod najnujnejše treba slovensko ustavo in zakonodajo temeljito prevetriti, če hočemo sploh še obstajat na tem svetu. Zadeva je - kar se mene tiče, že vsaj 20 let prepozna, toda bolje zdaj kot nikoli. S tem da nam je nekaterim to kristalno jasno, meni osebno že od leta 1995 dalje.
In še eden od nujnih mehanizmov ki ga je nujno treba vzpostaviti - če ljudstvo zakriči da obstaja anomalija, mora država hipoma odreagirat, ne pa da ignorira nekaj let, najbolje pa nikoli.

Ta država je navadna smejurija. Mi jo pa plačujemo ! :nigladek:

Nacionalni dolg Slo