Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Tale izgovor pa poslušam že odkar je bil prvič JJ na oblasti. Kao nič ni mogel narest, ker je imel Korla v vladi pa ni imel absolutne večine, pa .... Zanimivo, pri drugih premiejih pa ni tega opravičila, da je imel Korla v vladi, pa Levico v opoziciji, pa.... LOL. Če pa bi imel absolutno večino, pa brez opozicije, bi se pa kak drug razlog izmislili, da pa ni mogel narest.....

In kaj hudiča rine v vlado skup s komunajzerji, če že vnaprej ve, da z njimi ne more nič narest?

A bejž samo Desus?

...
ps Korla ni več.........
Jasno stališče imajo NSI, SDS in SNS, vendar nimajo potrebne večine. Fajonka pa bi najraje govorila šiptarsko in dala vizume za vse Kosovare.

Volilni sistem pa je kriv, da je tako. Verjetno boš eno in isto spet nabijal v žnj.. postih. No tud volinega sistema komunajzerji nočjo spremenit, le zakaj?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
1.Naprimer nesprejem 37a člena v 2km pasu. Imel je na izbiro 2km ali nič - izbral je nič. Kar je migrantom friendly. Ocena prejšnjega premiera je 2km dovolj.
2.Ali je bolje vojska v 2km pasu, ki lovi migrante ali brez vojske na meji?
3.Nadalje bi lahko sprejeli še xx zakonov, ki bi omejevali migrante, - predvolilne obljube - pa nič od tega. Proti lastnim državljanom pa hitro sprejema zakone, odloke, pa tudi kazni znajo hitro pisat.
1. To ni spreminjanje zakona v nekoga korist. Torej, če je hotel 5km je to migrantom frendly?
2. Torej po 2 km je migrant lahko v Sloveniji. JJ je hotel po 5km? kakor za koga. Prav za levičarje in Venezuelčane, druga za slovence sploh obmejne prebivalce. Tako lahko odstranimo žiletka žico, da se ne bo med poplavljanjem Kolpe kakšna riba porezala, ali kakšen migrant pri prečkanju Kolpe porezal?!
3. Da lahko bi jih sprejeli - predvolilne obljube - pa opozicija venezuelcev, levice, ostankov komunistov, tistih pod pragom vstopa v parlament trokira in ovira delo. V prvih 100 dneh in v svetovni zdravstveni krizi! Opozicija, JJ je vaši materi imm vašim otrokom reši življenje in omogočil kolesarjenja. Pa 200€ bonov za dopust vam je dal tudi. Koalicija je nasprotovala večini ukrepom.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
1. To ni spreminjanje zakona v nekoga korist. Torej, če je hotel 5km je to migrantom frendly?
2. Torej po 2 km je migrant lahko v Sloveniji. JJ je hotel po 5km? kakor za koga. Prav za levičarje in Venezuelčane, druga za slovence sploh obmejne prebivalce. Tako lahko odstranimo žiletka žico, da se ne bo med poplavljanjem Kolpe kakšna riba porezala, ali kakšen migrant pri prečkanju Kolpe porezal?!
3. Da lahko bi jih sprejeli - predvolilne obljube - pa opozicija venezuelcev, levice, ostankov komunistov, tistih pod pragom vstopa v parlament trokira in ovira delo. V prvih 100 dneh in v svetovni zdravstveni krizi! Opozicija, JJ je vaši materi imm vašim otrokom reši življenje in omogočil kolesarjenja. Pa 200€ bonov za dopust vam je dal tudi. Koalicija je nasprotovala večini ukrepom.
Važno je kaj je kdo vzel, na izbiro je imel 2km ali nič, vzel je nič, in to je migrantom friendly.

To je približno tako, kot bi js obljubljal, da če me izvolijo, da bom celo žlahko okol vozil. In me izvolijo, sedaj pravim da ne morem vozit, ker nimam avta (prej tega nisem omenjal). Pravim bom vozil, če mi primaknejo za mercedeza. Sam ga kupit ne morem. Fotr bi mi primaknil za golfa, ampak js golfa ne vzamem, ker hočem mercedeza. Za mercedeza mi ne dajo in potem nimam avta. Žlahte ne vozim, zato krivim fotra, ki mi ni dal za avto.
Zdej pa vprašanje, ali sem hotel mercedeza zato, da bi se žlahta bolje vozila, ali v resnici sploh nisem nikogar hotel vozit.

Koalicija ima večino v parlamentu in ni pri sprejemanju zakonov prav nič odvisna od opozicijskih strank (izjema kjer je potrebna 2/3 večina kot npr 37a člen), Kolalicija lahko sprejme kakršen koli zakon, ki bi omejevale migrante, neodvisno od volje levice.
Saj ko je bil prej Šarec na oblasti, pa nikoli nisi rekel, ja Šarec ni mogel dobro delat, ker je imel SDS v opoziciji, ki so ovirali delo.

Praviš da mi je dal za 200€ bonov za dopust. Od koga jih je pa vzel?

Vas je pa prav zanimivo brat, pred meseci ste tako nasprotovali migrantom, pa hoteli zaporo meje, sedaj pa na vse pretege hvalite odločitev vlade, da je bolje brez vojakov na meji, kot pa vojaki v 2km pasu.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Samo teh 200 EUR bi rad razčistil.
200 EUR bomo dobili iz proračuna, to pomeni, da bomo v proračun najprej dali 201 EUR, da bomo dobili 200, 1 EUR je (to je fiktivna cifra, lahko je več ali manj, vendar je dodatek) potreben za delitev in nadzor nad porabo bonov.
Toliko o "daru" vlade
Bojim se danajskih darov.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Samo teh 200 EUR bi rad razčistil.
200 EUR bomo dobili iz proračuna, to pomeni, da bomo v proračun najprej dali 201 EUR, da bomo dobili 200, 1 EUR je (to je fiktivna cifra, lahko je več ali manj, vendar je dodatek) potreben za delitev in nadzor nad porabo bonov.
Toliko o "daru" vlade
Bojim se danajskih darov.
18 letnik, venezuelčan, 26 letni večni študent. Ja, ti pa so prispeval v proračun.
Da ne pozabimo, pravkar rojenega otroka :) Mogoče ti je pa le uspela oploditev in iščeš plac, kjer ga boš ponucal!
Ne boš, ker ga boš protestno vrnil?

Zakaj? Smili se ti dat 200 eur za to, da pomagas nasemu turizmu? Eh, slovenci...saj lahko na hrvasko se vedno neses jurja :)
Zapraviti podarjenih 200€ :)

p.s. ne me obesiti. to je v topic-u
Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
18 letnik, venezuelčan, 26 letni večni študent. Ja, ti pa so prispeval v proračun.
Da ne pozabimo, pravkar rojenega otroka :) Mogoče ti je pa le uspela oploditev in iščeš plac, kjer ga boš ponucal!
Ne boš, ker ga boš protestno vrnil?


Zapraviti podarjenih 200€ :)

p.s. ne me obesiti. to je v topic-u
Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Narobe je napisal, dobil bo 200€, v proračun jih bo moral pristevat 600, še za študenta, pa 18 letnika....pa še koga.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Zadeva je katastrofalno slabo skomunicirana, zato pa skor noben ne šteka, za kaj se gre... 200€ sem pa ke, pa boni, vavčerji itd...

Nič od tega. To je subvencija, za dopust doma. Tko kot dobiš subvencijo za nakup električnega avtomobila.

Mišljeno, da boš svoje cekine nesel v Portorož, Moravce, v Bohinj... namesto v Umag. In potem, ker si bil priden, dobil 200€ nižji račun. Popust, ki ga časti država, namesto ponudnika, ki je v krizi zarad korone.

Prenosljivost bonov je totalna neumnost in direktno v nasprotju z namenom, ki naj bi ga ti boni imeli.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Samo teh 200 EUR bi rad razčistil.
200 EUR bomo dobili iz proračuna, to pomeni, da bomo v proračun najprej dali 201 EUR, da bomo dobili 200, 1 EUR je (to je fiktivna cifra, lahko je več ali manj, vendar je dodatek) potreben za delitev in nadzor nad porabo bonov.
Toliko o "daru" vlade
Bojim se danajskih darov.

Ukvarjej si z Šarkotovim nič, sicer ne vem kaj se buniš, ne uporabiš ga in boš zadovoljen?

samo da gundžaš....
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Zakaj? Smili se ti dat 200 eur za to, da pomagas nasemu turizmu? Eh, slovenci...saj lahko na hrvasko se vedno neses jurja :)

Kaj ne razumeš, da je zdaj problem, ko "sami sebi" damo denar in ker ga do neke mere preplačamo - pa očitno sploh nima veze da se s tem neposredno pomaga turizmu v SLO, ni pa problem, ko naprimer po enakem principu sebi vzamemo denar, ga prav tako preplačamo ampak ga v končni fazi ne dobimo mi (narod oz. davkoplačevalci oz. ponudnniki določenih storitev) temveč gre v banke in za reševanje njihovih zaj3bov ipd.?
Morda pa kdaj dojameš kako stvari potekajo in kaj je "prav" in kaj "narobe" :p
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Kaj ne razumeš, da je zdaj problem, ko "sami sebi" damo denar in ker ga do neke mere preplačamo - pa očitno sploh nima veze da se s tem neposredno pomaga turizmu v SLO, ni pa problem, ko naprimer po enakem principu sebi vzamemo denar, ga prav tako preplačamo ampak ga v končni fazi ne dobimo mi (narod oz. davkoplačevalci oz. ponudnniki določenih storitev) temveč gre v banke in za reševanje njihovih zaj3bov ipd.?
Morda pa kdaj dojameš kako stvari potekajo in kaj je "prav" in kaj "narobe" :p
Jap...se vedno vcasih pogledam Jarca od NKBM na zaslisanju, kako se nicesar ni spomnil in so se milijoni pozabljali kot za salo...komedija res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Jap...se vedno vcasih pogledam Jarca od NKBM na zaslisanju, kako se nicesar ni spomnil in so se milijoni pozabljali kot za salo...komedija res.

Ja sej. In vlade non-stop jemljejo takšne ali drugačne kredite za vse nujne zadeve ter vse mogoče in nemogoče bedarije, ki se jih lahko spomnijo, vse to (pre)plačujemo davkoplačevalci ampak ko se pa enkrat za spremembo naredi zadevo tako, da del tega denarja dejansko pride v roke ljudem oz. "prisilno" v nek sektor (pomoč SLO turizmu) je pa vse narobe & jok & stok. V čem je catch oz. problem? V tem, da je to speljala vlada ĐejĐeja?
Pa da ne bom čist off-topic - a v kolikor bi bilo pa kreditiranje in boni za pomoč (ilegalnim) migrantom, bi bilo pa vse OK ali še vedno ne, v kolikor tega nebi speljala kakšna Fajonka ali pa Mesec oziroma eden od "ta pravih"? :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in B81