Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pravi da je od doma šla, ko še ni bila noseča. Napumpal jo je nekdo na poti. Da tvoja žena mal gre, pa nazaj pride s tujim otrokom, bi jo tud samo klofuta od tebe čakala?
haha praviš da se uči slovenščine. Jo nismo slišali da bi v letu in pol spravila enslovenski stavek skupaj.
Kot prvo mi gre na živce korupcija, ker ji je koruptivna vlada podelila azil kljub temu, da za to ne izpolnjuje pogojev, kot drugo pa tudi, da živi na naš davkoplačevalski denar. Delala pa nikoli ne bo. Niti ne zna, niti nima delovnih navad. V somaliji ni vedela, kaj je to služba. Kot treje pa, da ima sedaj pravico k sebi pripeljat še vso žlahto, ki bodo živeli verjeli ali ne spet na naše stroške. Za naše invalidne otroke pa zbiramo zamaške, ker zanje ni denarja.
Kot četro pa kakšne sorte je ženska, ki kar zapusti svoja otroka in idide v svet, pa se med potjo še malo z drugim požge. . Pa kakši so to ljudje, ki so jo visoko nosečo postavili iz kombija, ker jim je bila v napoto.

Nekam veliko trditev. Pa si ziher, da res tako dobro poznaš njen primer?

xazel - oz. exJagababa - Kar napiši kaj ne drži v kolikor imaš kakšno konkretno in resnično informacijo informacijo, ki izpodbija membrainov post. Bom resnično vesel debunka s tvoje strani očitanega fake-newsa. Izvoli, tabla je tvoja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113

Jaz bi tule k temu videu dodal to, da ni mišljeno, da se migrante namesti tam kjer je zdravilišče za otroke kot trdi ta bjonda temveč na drugo stran rta Debeli rtič, kjer ima svoje bungalove in bivalne kontejnerje MNZ.
Sem kar redni obiskovalec tega rta in lahko povem, da so se bungalovi in bivalniki 2 leti nazaj (poletje oz. pomlad 2016) res umaknili iz vsakoletne ponudbe za MNZ katero sem parkrat prav z veseljem izkoristil in mi ni bilo žal niti malo ter da so kmalu za tem na parkirišče MNZja, ki spada k tem bungalovom in bivalnikom, namestilo veliko dodatnih bivalnih kontejnerjev, ki so bili naloženi kar v dva nadtropja - posledično sklepam, da se jih še ni uporabilo za namestitev migrantov.
Zdaj sem pa ravno dober teden nazaj bil v zadnje tam in presenečeno ugotovil, da so vse te kontejnerje odpeljali a bungalovi pa žal še vedno niso na voljo za turiste. Očitno je nekomu v interesu še dodatno zanemarjanje tega področja, ki že prej ni bilo upravljano kot bi lahko bilo, zadeva ima namreč ogromen turistični potencial v kolikor bi bil kdo pripravljen še kaj vložiti v to in ne samo črpati ob seveda čimmanjših stroških. Mi je pa prišlo na uho tudi to, da naj bi šel upravitelj tega dela v stečaj, nisem še preverjal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Če bo delala v kuhinji bo super. Delavcev primanjkuje in ne bo na očeh rasističnih desničarjev.

Kaj bo super? Da bo neka kuhinja našla novega "sužnja", ki ga bo lahko izkoriščala? To bo res super ja.

In ne, delavcev ne primanjkuje, primanjkuje spodobno plačanih služb, ker se premalo delodajalcev zaveda kaj pomeni za firmo, če vlagaš v svoje zaposlene in lepo skrbiš za njih.

V debilizem o rastističnih desničarjih se pa raje ne bom spuščal, smo le leta 2018 in vsi, ki se ne strinjajo z moderno utopičnolevo miselnostjo, so seveda rastisti, fašisti in nacisti (enako seveda velja za tiste, ki zgolj želimo, da za vse veljajo enaki zakoni - za nas državljane SLO in za migrante). Ni druge. Pa čeprav so ravno levi tisti, ki se zdaj obnašajo fašistično. Kot sem rekel, ne bom se spuščal v to, brezveze.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

xazel - oz. exJagababa - Kar napiši kaj ne drži v kolikor imaš kakšno konkretno in resnično informacijo informacijo, ki izpodbija membrainov post. Bom resnično vesel debunka s tvoje strani očitanega fake-newsa. Izvoli, tabla je tvoja.
Pisanje o tem, da jo je nekdo napumpal in da se je na poti žgala po mojem mnenju ne spada na javni forum, še posebno pa ne na tak način. Pogovarjamo se o begunki, ki je verjetno doživela marsikaj hudega na poti.

Očitno jo membrain vsakodnevno srečuje, da v letu in pol še ni slišal slovenskega stavka iz njenih ust in da ve in trdi, da bojda nima delovnih navad. Očitno ima tudi vpogled v njen dosje in azilni postopek ker trdi, da je dobila azil kljub temu, da ga ne bi smela. Kaj pa kodeks?

Je pa po njegovem pisanju sodeč gospa tudi izjemen primer, saj ji je baje azil odobrila slovenska vlada, o vseh ostalih pa odloča Sektor za statusne zadeve MNZ.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pisanje o tem, da jo je nekdo napumpal in da se je na poti žgala po mojem mnenju ne spada na javni forum, še posebno pa ne na tak način. Pogovarjamo se o begunki, ki je verjetno doživela marsikaj hudega na poti.

Očitno jo membrain vsakodnevno srečuje, da v letu in pol še ni slišal slovenskega stavka iz njenih ust in da ve in trdi, da bojda nima delovnih navad. Očitno ima tudi vpogled v njen dosje in azilni postopek ker trdi, da je dobila azil kljub temu, da ga ne bi smela. Kaj pa kodeks?

Pogovarjamo se o ekonomski migrantki in ne begunki. Za dodelitev azila taki osebi obstajajo posebni postopki in zakoni. Ko se boš zavedala tega gremo lahko dalje z debato, to je namreč osnova.

Pa lepo, da z nami deliš svoje nerelevantno mnenje kaj spada na javni forum in kaj ne, ter kako je potrebno pisati. Tudi z lastnimi prispevki daješ "čudovit" zgled strpnosti.

Je pa po njegovem pisanju sodeč gospa tudi izjemen primer, saj ji je baje azil odobrila slovenska vlada, o vseh ostalih pa odloča Sektor za statusne zadeve MNZ.

Ja saj pri nas je tako ali tako cel kup izjemnih primerov zaradi katere vlada in njeni deli delujejo protiustavno in protizakonito. V zadnjem takem primeru je PV ignoriral jasno navodilo oz. sodbo sodišča. Ne dvomim, da si mu ploskala v podporo pri temu dejanju.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Pogovarjamo se o ekonomski migrantki in ne begunki. Za dodelitev azila taki osebi obstajajo posebni postopki in zakoni. Ko se boš zavedala tega gremo lahko dalje z debato, to je namreč osnova.

Pa lepo, da z nami deliš svoje nerelevantno mnenje kaj spada na javni forum in kaj ne, ter kako je potrebno pisati. Tudi z lastnimi prispevki daješ "čudovit" zgled strpnosti.



Ja saj pri nas je tako ali tako cel kup izjemnih primerov zaradi katere vlada in njeni deli delujejo protiustavno in protizakonito. V zadnjem takem primeru je PV ignoriral jasno navodilo oz. sodbo sodišča. Ne dvomim, da si mu ploskala v podporo pri temu dejanju.
Torej trdiš, da so izdali odločbo o mednarodni zaščiti ekonomski migrantki? Lahko uradni vir lepo prosim?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Torej trdiš, da so izdali odločbo o mednarodni zaščiti ekonomski migrantki? Lahko uradni vir lepo prosim?

Ne ne ne, tole si pa nekaj pomešala. Ti si namreč tista, ki si trdila, da membrain objavlja neresnična dejstva in je potemtakem na tebi, da to dokažeš. Bi si mislil, da ti je kot pripadnici sedme sile jasen potek trditev, kontriranj in dokazovanja, ki enostavno mora slediti drugače je namreč vse skupaj bolj podobno lajanju v luno.

Jaz sem bil zgolj tisti, ki te je opomnil na manjko dokazov glede na lastne trditve v povezavi z membrainovim postom in ne njegov zagovornik. Bo zdaj šlo?
Kot že rečeno sem absolutno pristaš resnice in tudi sam ne maram fake-newsa ter imaš v borbi proti le-tem vso mojo podporo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Pisanje o tem, da jo je nekdo napumpal in da se je na poti žgala po mojem mnenju ne spada na javni forum, še posebno pa ne na tak način. Pogovarjamo se o begunki, ki je verjetno doživela marsikaj hudega na poti.
Pogovarjamo se o ekonomski migrantki in ne begunki. Če bi spremljal njeno zgodbo bi vedel, da je izjavila da je od doma odšla zaradi spora v družini, in da ni bila noseča, ko je odšla. Torej je otroka pridelala med potjo. Očitno se je med potjo požgala s kakšnim črncem, ker pri muslimanih se oploditve s svetim duhom ne dogajajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Ne ne ne, tole si pa nekaj pomešala. Ti si namreč tista, ki si prav trdila, da membrain objavlja neresnična dejstva in je potemtakem na tebi, da to dokažeš. Bi si mislil, da ti je kot pripadnici sedme sile jasen potek trditev, kontriranj in dokazovanja, ki enostavno mora slediti drugače je namreč vse skupaj bolj podobno lajanju v luno.

Jaz sem bil zgolj tisti, ki te je opomnil na manjko dokazov glede na lastne trditve v povezavi z membtrainovim postom. Bo zdaj šlo?
Kot že rečeno sem absolutno pristaš resnice in tudi sam ne maram fake-newsa ter imaš v borbi proti le-tem vso mojo podporo.
Nikjer nisem sodila o upravičenosti ali neupravičenosti mednarodne zaščite, napisala sem samo, da po mojem vedenju v postopkih ne odloča vlada RS.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.749
113
Ljubljana
hmpg.net
Ne ne ne, tole si pa nekaj pomešala. Ti si namreč tista, ki si trdila, da membrain objavlja neresnična dejstva in je potemtakem na tebi, da to dokažeš.

Pravzaprav je membrain nekaj napisal. Brez virov., brez dokazov. Sedaj naj bi nekdo drug dokazoval, da si membrain ni izmislil.
Če si ni, potem obstajajo viri, ki jih je očitno bral.
Če si je, potem virov ni, torej mora nekdo dokazati, da nekaj ne obstaja.

Približno enak problem je z bogom, dokazati, da ne obstaja, je precej težko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pravzaprav je membrain nekaj napisal. Brez virov., brez dokazov. Sedaj naj bi nekdo drug dokazoval, da si membrain ni izmislil.
Če si ni, potem obstajajo viri, ki jih je očitno bral.
Če si je, potem virov ni, torej mora nekdo dokazati, da nekaj ne obstaja.

Približno enak problem je z bogom, dokazati, da ne obstaja, je precej težko.

Membrain je spisal povzetek na podlagi članka, ki je bil objavljen (oz. link do njega no) na dnu posta št.5502, ki je tudi primaren post na to mikrotematiko.
Tako da ne drži, da je pisal brez virov oz. brez dokazov.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Membrain je spisal povzetek na podlagi članka, ki je bil objavljen (oz. link do njega no) na dnu posta št.5502, ki je tudi primaren post na to mikrotematiko.
Tako da ne drži, da je pisal brez virov oz. brez dokazov.
In v njem piše, da je ekonomska migrantka in da ji je azil odobrila vlada? Pa vse ostalo o čemer piše membran prav tako?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
In v njem piše, da je ekonomska migrantka in da ji je azil odobrila vlada? Pa vse ostalo o čemer piše membran prav tako?

To je pa zdaj tisto, kar je na tebi za izpostavit in na vama za dorečt. Izvoli, deluje lahko kot reči keks. Ko bom pa jaz spisal tak post pa kar izvoli težit meni.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.133
113
Skrajni levičar. Volilec Šarca.
20180812_205934.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Membrain je spisal povzetek na podlagi članka, ki je bil objavljen (oz. link do njega no) na dnu posta št.5502, ki je tudi primaren post na to mikrotematiko.
Tako da ne drži, da je pisal brez virov oz. brez dokazov.
Imaš pa res čudne kriterije, kaj je to vir? Počasi se mi dozdeva, da o tem nimaš pojma!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
V članku ki ga omenjate piše
"Po bivanju v bolnišnici so ju namestili v ljubljanski azilni dom, kjer je bila njuna usoda negotova, saj bi ju – ker Somalija ni v vojni – lahko tudi deportirali v Italijo, od koder je Firdews prišla v Slovenijo.
Ker se bila Faila Pašić Bišić iz Človekoljubnega društva UP z Jesenic dve leti očitno zelo vztrajna so ji podelili kar je pač dobila. Saj konec koncev a so tistega že migranta že poslali na Hrvaško. Ponavadi je tako da je tem "človekoljubom" zelo enostavno samo čez leve (Cerar& company) kritizirajo da so rasisti ( to pa nihče noče biti tudi neupravičeno) pa jim je hitro ustreženo.

Sicer pa če si najde službo naj dela in plačuje davke kot vsi ostali ki imajo minimalca, samo z njenim (ne)znanjem jezika in delovnimi navadami (ki jih ima še manj kot Mahnič) bo bolj težko kje zaposlitev dobila.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.458
113
V članku ki ga omenjate piše
"Po bivanju v bolnišnici so ju namestili v ljubljanski azilni dom, kjer je bila njuna usoda negotova, saj bi ju – ker Somalija ni v vojni – lahko tudi deportirali v Italijo, od koder je Firdews prišla v Slovenijo.
Somalija - Ministrstvo za zunanje zadeve

Iz varnostnih razlogov odsvetujemo vsa potovanja.

Kljub nedavnim napredkom tako na politični kot vojaški ravni in osvoboditve večjih mest, stanje v državi ostaja nestabilno, še posebno na varnostnem področju. Večji del osrednje in južne Somalije ostaja pod nadzorom radikalnega gibanja Harakat al-Shabaab al-Mujahideen, ki še naprej izvaja atentate.

V mestu je visoka nevarnost terorističnih dejanj, vključno z ugrabitvami – še posebno tujcev. Tudi v Puntlandu in Somalilandu so varnostne razmere slabe.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.