Microsoftov račun

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Windows 10 je prenesen original iz Microsoftove spletne strani.
Ob namestitvi mi zahteva, da ustvarim Microsoftov račun. Kako se znebiti ustvarjanja tega računa?
Windowsi se drugače aktivirajo z digitalno licenco.
Leta nazaj pri sveži namestitvi original Win 10 te zahteve po ustvarjanju tega računa ni bilo. Pri zadnjih dveh verzijah Win 10 se to pojavlja.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Hvala za info.
Sem pogledat temo. To se mi je zgodilo na Home in Pro verziji, ko sem nalagal na prijateljeve prenosnike.
A zadostuje, da na prenosniku med nalaganjem Win ne ustvariš WiFi povezave (če je sploh to še mogoče preskočiti).
 

Sandokan6

Zelenc'
29. apr 2013
2
0
1
Ja, edini meni znan način izogibanja Microsoft računa je, da preskočiš WiFi povezavo - zaenkrat se še da
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Najlaže je kot je napisal predhodnik... če imaš notebooka daš v Airplane mode, na mašini vržeš ven mrežni kabel, ko ne dobi neta ti ponudi opcijo offline accounta. Druga varianta je da rukneš notri en mail ki ni registriran, ti mal teži da ne najde accounta al pa da ni pravi, pa spet ponudi offline. Drugače pa je Gugl tvoj prijatelj, vtipkaš recimo "how to avoid windows10 online account on install"
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Hvala za odgovore.
To mi je že kar nadležno in zato hočem v bodoče to pri namestitvi Windowsov obiti.
Dokler bo to mogoče.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Jaz sem ravno zaradi teh zadev in potem krekanja itd šel kar na Linux...se loviš kak mesec dva....ampak mi ni žal :)

Če te prime...začni z Linux Mint!
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Pismo, dobro si mu to predlagal. Sam Linux že kar dolgo uporabljam kot drugi sistem (sem službeno pač nekako prisiljen v Okna). Tako na desktopu kot na strežniku. Na strežniku ostajam na Ubuntu, na desktopu sem pred kratkim prvič poskusil Linux Mint Cinnamon. In sem res prijetno presenečen. Lično, hitro, zanesljivo. Tudi sam priporočam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Najbolše je linux dat gor ja pol pa win v virtualcu poganjat, pa nekaj nastavlat, da bo vse podobno Win. :) Pa nonstop iskat neke alternative, kak nekaj pognat.

Glede win pa to drži. V instalaciji greš brez povezave in brez težav narediš "navadn" račun.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
To delaš prvi mesec...potem padeš not in dojameš da ma linux 100in1 program za nadomestit windowse...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
še vedno je pa 100in 1 program, ki ga ne nadomesti in 3/4 od teh 100in1 programov dela napol ali s težavami napram originalu. Razen če je original program spesnjen tudi za linux
Lunux je uporabn za tiste ki brskajo po netu berejo maile ali uporabljajo namensko, ker vejo zakaj majo linux. Da pa enemu povprečnemu uporabniku rečeš daj raje linux bo pa več težav kot koristi.

Za vse ostalo je še vedno Win ali ios. Če bi bila zadeva drugačna bi bil linux najbolj razširjen os.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Če bi bila zadeva drugačna bi bil linux najbolj razširjen os.
Saj Linux JE najbolj razširjen OS....

90% strežnikov.....vsi Android telefoni.....tablice (Android je Linux...uporabljaš ga vsak dan)

Iz dneva v dan vas ostaja vedno manj in manj geekov ki še visite na Windowsih :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Govora je o PC-ju torej govorimo o razširjenosti os-a na pcjih.
Kaj majo tu zaj serverji veze in ostala elektronika?
Pa zanimivo da je iz dneva v dan majn geekov na win za linux pa še vedno marsikaterega softwera ni.
Pa te debate berem in poslušam že 20 let kak je linux oh in ah in kak dela vse super. Pa je še vedno nerazširjen.
Če nisi popolnoma nezahtevn uporabnik oziroma imaš specifične potrebe pač linux ni za vsakodnevno uporabo.
Že pri osnovnih pisarniških programih se zatakne, ko moreš nekaj iz Offica uvozit in se zadeve podrejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
za linux pa še vedno marsikaterega softwera ni?

Večina uporabnikov je navajena na Win programe, pa bi z lahkoto uporabljala kaj drugega, ker je njihova uporaba na 3% zmogljivosti programja.

Seveda pa obstajajo Določeni namenski programi, ki delujejo na specifični platformi. Lahko tudi Win,celo XP:)
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Linux community bi moral narest en linux distro in gotovo. Dokler bo milijon distribucij in milijon istih programov z drugačnim GUI, bo linux ostal kjer je trenutno.

Na laptopu sicer poganjam Manjaro, ampak ga imam samo za osnovo. internet + mail