Mešalni ventil za centralno ogrevanje

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Ko je čez poletje mešalni ventil skos miroval je zelo "zarustal", tako da smo ga mogli prvo ročno z kleščami premaknit. Sedaj smo ga razmigali da gre lepo levo in desno se pa pojavi težava ko želimo nazaj zmontiral elektroniko ki premika avtomatsko ta mešalni ventil se obe ročki ne pokrijeta v max (10) položaju tako, da bi lahko na njih lahko namestil tisto prozorno varnostno varovalko, ki se pri preobremenitvi zlomi. Ročka od elektronike se premakne za malenkost bol v desno kolikor pa lahko premaknem ročko od ventila.

Tukaj sta sliki od obeh skrajnih položajev ventila.





Ali je možno da je v ventilu kakšna smet in se zato ne more premaknit še malo bolj v desno ? Ali lahko potemtakem odprem ventil in ga poskusim očistit ?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
V ventilu ni smeti. Nabral se je vodni kamen, ki ti omejuje premik v končno lego.
V kolikor imaš možnost, očisti ventil, Drugače zamenjaj.
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Mešalni ventil sem nekako uspel toliko premaknit da sem namestil vse skupaj in sedaj deluje
cheer.gif


Me pa nekaj še zanima. V razdelilni omari, kjer so ventili za spodnje radiatorje je na koncu nek lonček, ki ima na vrhu nek ventil, kateremu se da odvrtet kapca. Predvidevam, da je to avtomatsko odzračevanje iz cevi ?

Prvo me zanima, ali mora bit ta kapca na temu ventilu skos odpra? Verjeno ja ? Drugo kar je, mi pa iz enega od teh malo kaplja, ko je odprt, ga je potrebno zamenjat ?

 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Skoz mora bit odprt.
Če te ne moti ti naj kaplja, spomladi pa spustiš iz sistema vodo in ga lepo zamenjaš.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik sniper007 pravi:
To se menja samo tisti zgornji del, ali je potrebna menjava celotnega lončka ?

v bistvu je cel loncek sistem z plovcem. zrak neovirano zapusti cev skozi luknjico zgoraj, ko pa voda pride do loncka, potisne plovec gor in zatesni luknjico. pri tebi ocitno ne zatesni dovolj.

ponavadi se s casom gor naredi vodni kamen, ki poskrbi za tesnenje ....