Mercedes - comand 2.0 dx -karte Slovenija ??

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Mogoče kdo ve , katere karte na CD-ju bi delovale na mercedesovi navigaciji comand dx 2.0 ?

Sicer sem našel kar nekaj kart na spletu a nikjer ni vključene Slovenije.

Pozkusil sem s CD-jem teleatlas europe 2009-2010 major roads.
Sicer deluje a Slovenija je samo zarisana.

Mora pa biti za dx verzijo.

Ali bi mogoče delovala kakšna druga karta ,drugega proizvajalca ?
Ne rabim nič drugega kot vsaj slovenijo ,pa še to ni važno katera letnica je .

Ima kdo kakšno rešitev ,idejo ?

Hvala,lp :
aplauz.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če govoriva o Mercedes Benz COMAND DX / COMAND APS 2.0 sistemu, potem potrebuješ Blaupunkt TravelPilot DX CD-je, kjer pa vzhodna Evropa žal ni pokrita, torej tudi ne Slovenija. Tako bo bržkone tudi ostalo, saj je samo še vprašanje časa do kdaj bodo še izhajale uradne posodobitve za ta sistem. Po mojem še največ 1- 2 leti..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Kolikor sem jaz gledal mislim da posodobitev ne bo več. Ker pri 2013/2014 je zapisano final edition. Zato sem pa mislil če obstaja kakšna druga varianta karte ki bi delovala v tem dx sistemu ?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
teh navigacij vgrajenih v avtomobile, jaz ne bom nikoli razumel. Nekdo se enostavno odloči, da več ne bo dajal posodobitev in mi se naj hebemo. Koji [cenzura] ti bo navigacija v avtu brez kart za naše področje, ostalo kaj je, pa staro 5 ali več let
stupid-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To ni nikoli stvar enostranske odločitve ali poteze. Pri teh navigacijah je ponavadi tako, da naročnik (vendor sistema ali proizvajalec določene avtomobilske znamke) in map supplier skleneta časovno pogodbo o posodobitvah. Te pogodbe veljajo načeloma nekje 10 let, pač odvisno od dogovora in aktualnosti..Primer zgoraj mi je celo nekako logičen, saj gre tukaj za starejši navi sistem na CD-je, kjer je med navigacijo optični pogon vedno v pogonu in realno gledano v marsikaterem avtomobilu starejših letnikov s tem sistemom, laser sploh ni več zmožen brati CD-jev..seveda pa je tudi odvisno od intenzitete uporabe navigacije ali audio CD-jev ter ostalih dejavnikov.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
teh navigacij vgrajenih v avtomobile, jaz ne bom nikoli razumel. Nekdo se enostavno odloči, da več ne bo dajal posodobitev in mi se naj hebemo. Koji [cenzura] ti bo navigacija v avtu brez kart za naše področje, ostalo kaj je, pa staro 5 ali več let
stupid-1.gif

Nelogično je res vse skupaj.

Pa kot da so karte za džabe...
Potem pa piše na CD-ju europe...Pa ni o Sloveniji ne duha ne sluha. Samo zarisana je oblika države.Še glavnih prometnic ni gor.
Aja pa govorim o kartah 2012/2013. Major roads of europe.
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Kako ne razumete te logike? Oni hočejo da kupiš nov avto ane.

Kake pa ima sedaj to veze ?

Travelpilot dx na CD-ju obstaja obstaja verzija 2012/2013 ,vendar kaj ti rabi če gor ni Slovenije ,Hrvaške.....
Imaš pa Nemčijo,Avstrijo, Švico,Alpe,Češka, Poljska....

Se pravi da ni problem v letnici avta , ampak o nezanimivosti določenih držav.
lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Itak, naročniku balkan pač nikoli ni bil prioriteta. In DX ni edini sistem. Enak problem je recimo tudi pri Jaguarjevih starejših XCL Denso navigacijah (2002-->), kjer prav tako ni Slovenije in ostale vzhodne Evrope..Ko pa se kupuje avtomobile (velja za vse znamke) nekje od letnika 2006 naprej, pa gre tudi za sorazmerno novejše sisteme, kjer pa smo balkanci postali že bolj zanimivi in pokriti (vsaj na papirju)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Tu bi jih moral nekdo mastno tožiti. V kolikor napišejo na CD Europe to pomeni, kaj. Za mene cela Evropa. Sicer, pa se bom sam izogibal vgrajenih navigacij do zadnjega, dokler se bo dalo. Potem, pa še hočejo eni po 120€ za nadgradnjo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
120€ za nadgradnjo si tako našel nizkko ceno, eni hočejo po 400€+
smile-1.gif


To se strinjam,da 2002 nismo bili zanimivi za določene izdelovalce zemljevidov ampak, če pa ponujajo karte z letnico 2012 pa bi lahko bila SLO že vključena in tukaj dobi svoj pomen post od @LeQuack zakaj SLO niso vključili.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Poznam osebo ki je dala 1.200€ za posodobitev navigacije v audiju
bonk.gif

A poznate pregovor; ko imajo butlni dosti gnarja, kramarji tržijo
evil.gif

A veste zakaj ovci raste volna, zato, da se striže....... ampak to striženje ni poceni
evil.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sploh ni poanta vtemu,ali original navigacija da ali ne . Tudi osebno imam enega garmina na armaturi pa ni problema.
Če pa že v avtu navigacija je ,je pa vsaj pošteno da deluje.Pa tudi ne govorimo o nekih prastarih sistemih.
Za travel pilot dx verzijo je bila posodobitev normalno izdana še 2013 leta..

Problem je da na karti je potem samo vidno da je zraven Avstrije neka država in to je vse...Niti glavnih cest ali avtocest čez Slovenijo ni zarisanih.
Tu ne gre niti za tehnične niti finanče zavore ampak enostavno nezainteresiranost razvijalca kart.
Sem po kar nekaj tujih forumih zasledil dosti zanimanja tujcev po karti Slovenije in Hrvaške za dx sistem.
Smo pač še res daleč od Evrope....
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Sploh ni poanta vtemu,ali original navigacija da ali ne . Tudi osebno imam enega garmina na armaturi pa ni problema.
Če pa že v avtu navigacija je ,je pa vsaj pošteno da deluje.Pa tudi ne govorimo o nekih prastarih sistemih.
Za travel pilot dx verzijo je bila posodobitev normalno izdana še 2013 leta..

Problem je da na karti je potem samo vidno da je zraven Avstrije neka država in to je vse...Niti glavnih cest ali avtocest čez Slovenijo ni zarisanih.
Tu ne gre niti za tehnične niti finanče zavore ampak enostavno nezainteresiranost razvijalca kart.
Sem po kar nekaj tujih forumih zasledil dosti zanimanja tujcev po karti Slovenije in Hrvaške za dx sistem.
Smo pač še res daleč od Evrope....

Kdo pa je ponudnik kartografije za ta dx sistem?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ja ko daš iskanje navi dx na recimo ebayu ,pride vse kot teleatlas in še zraven napisi tomtom ?
lp
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Potem so to TomTom zemljevidi (to pa je bivši TeleAtlas).

Sicer TomTom zemljevidi za Slovenijo pokrivajo 99% ozemlja, ampak očitno Mercedes za dx sisteme ne izdaja več novih zemljevidov. Ustavili so se že nekaj let nazaj kot vidimo.

Da se pa greš tožit, ker piše Europe, ni pa Slovenije - pa ne boš ničesar pridobil. Verjemi. Že ko potrebuješ njihovo pomoč, ti odpišejo po nekaj tednih, kaj šele, da bi jim grozil itd....

Sicer pa so "zaščiteni", saj imajo nekaj osnovnih cest za Slovenijo in to je dovolj, da je Slovenija vključena v Europe edition. Kako pa je z uporabnostjo navigacije v praksi po Sloveniji pa je druga pesem
smile-1.gif


Jaz imam kar nekaj izkušenj s temi avtomobilskimi navigacijami.

Najprej sem v Seatu imel 2 din avtoradio Pioneer, ki je ponujal navigacijo iGO, če sem priklopil iPhona gor. Radio je bil zelo drag - okoli 700 EUR.

Seveda sem moral imeti tudi kupljeno različico iGO Primota na iPhonu (okoli 90 EUR za celo EU), potem pa še poseben kabel za povezavo iPhone - Pioneer, kateri je stal 39 EUR.

To še ni bilo vse - moral sem dokupit še licenco, da mi sistemsko omogočijo, da se slika iz iPhona prezrcali na Pioneer 7" zaslon in ta je stala okoli 60 EUR. Če izračunaš boš videl, koliko sem odštel
redface-1.gif


Zadeva je sicer delovala, vendar zelooo počasi - ko si že prevozil križišče se je šele potem teta iz ozadja oglasila: "Čez 100 m zavijte levo."

Poleg tega se je moj iPhone tako pregreval, da sem 1x ob 2 urni uporabi navigacije dobil črne pike na ekranu iPhona. To sem opazil šele med vožnjo po 2 urah, ker telefona nisem gledal, ampak sem gledal enkran od Pioneerja in na cesto. Takoj sem ugasnil zadevo in odklopil iPhone iz tega kabla in videl, da imam uničen telefon. Telefon je bil zelo zelo vroč (vrel). Sicer je še delal, ampak imel je velike črne pike po ekranu.....

Z reklamacijo in pritožbami sem se obračal tako na iGO support, kot Pioneer, vendar nihče mi skoraj da ni odpisal več tednov....ko sem ponovno pisal okoli, tudi Pioneer Slovenija, od koder sem kupil original kabel in avtoradio, so mi odpisali, da gre za napačno uporabo kabla s strani uporabnika
bonk.gif


Kako pa lahko napačno priklopim telefon na kabel in zaženem iGO aplikacijo???
rolleyes-1.gif


Od NNG (to je iGO) do danes nisem prejel nobenega odgovora, čeprav so minila 3 leta in sem posredoval vsaj 3x na več različnih e-mailov.

Kakor berem po drugih forumih, tudi posodobitve za Pioneer radio ne ponujajo več kar pomeni, da si moral ostati na iPhone 5S, ker na 6 in 6 plus ne dela več. Torej če želim uporabljati na Pioneer avtoradiu navigacijo, morem ostati na iPhone 5S in ga ne smem posodabljati na ios 7, ker je delalo samo do ios 6...... skratka - ena velika neumnost in same neke omejitve tu in tam...
jezen.gif



Potem sem imel tudi Peugeot avto, ki je imel že serijsko vgrajeno navigacijo od in sicer RT6. Posodobitve so izhajale 2x letno, vsaka je stala 150 EUR
grims-1.gif
. Ponudnik zemljevidov je HERE - to pa je bivši Navteq. Tudi tukaj so bile težave, ker se z vsako posodobitvijo nekaterih naslovov po Sloveniji ni več našlo, kar je nelogično, saj bi si človek mislil, da bo ravno obratno. Ampak ne - očitno je tako prav.

Očitno so imeli na Peugeot prav, ko so mi zatrjevali, da je temu prav tako. Pisaril sem že na Peugeot Francija in Slovenija - nihče me ni sploh razumel, kaj želim povedat, čeprav sem vse posnel in poslikal, da jim bo ja razumljivo, ampak ne
stupid-1.gif


Po 6 mesecih dopisovanja s Peugeot Francija in Slovenija, sem jih nekako povezal. Zanimivo, človek bi si mislil, da bi se morali sami povezat v takih primerih, ko uporabnik prijavi napako. Iz Peugeot Slovenije so mi celo povedali, da je njihova tehnična služba preverila in da imam jaz okrnjeno različico RT6 navigacije v mojem vozilu
aplauz.gif


Kako že? A prek zraka so to preverili? Avta sploh niso videli, ampak so neki na pamet povedali, samo da jim dam mir. RT6 obstaja samo 1 različica in to je to
rolleyes-1.gif


Zanimivo, da je moja različica RT6 sistema bila pred posodobitvijo zemljevidov POLNA, in se je po posodobitvi zemljevidov okrnila, ker ni našla več nekaterih naslovov
uf-1.gif


Skratka - tudi tam sem obupal in se po 8 mesecih nehal ukvarjat z njimi. Iz Francije mi do danes še niso odgovorili na vsaj 4 e-maile, katere sem jim posredoval z video vsebino in slikami (pred in po posodobitvi).

Nobenega supporta, nobenega opravičila, nobenega pojasnila, zakaj je temu tako, da bodo preverili, rešili itd... - skratka - uporabnik je gol in bos, čeprav odšteje dobrega tisočaka za navigacijo + 300 eur na leto za posodobitve....
grims-1.gif


Sedaj si lastnim Mazdo 3, ki ima prav tako original navigacijo od NNG. Nameščen je iGO program, ki zajema celotno EU in uporablja HERE zemljevide. Tukaj, pa je pesem povsem drugačna.

Navigacija najde dobesedno VSE naslove, ki obstajajo v Sloveniji. Če pa je slučajno kakšen nov naslov, ki pa še ni bil vnesen v zemljevide, ko je Mazda izdaja posodobitev, se ga kljub temu lahko najde.

Namreč ta Mazdina navigacija omogoča "online" iskanje zemljevidov prek WIFI. Torej avtoradio povežeš z WIFI (telefon recimo) in že imam online iskanje naslovov. Ko ga najde, si ga shrani v spomin in potem lahko ugasneš WIFI, če greš recimo v tujino in pripelje te direktno do novega naslova
cheer.gif
to je fenomenalno.

Poleg tega sem ob nakupu navigacije prejel 3 leta brezplačnih posodobitev zemljevidov. Posodobitve izhajajo 2x letno, torej sem deležen 6 brezplačnih posodobitev
cheer.gif


Edino kar me moti je to, da ne ponujajo Traffic info za Slovenijo, čeprav na HERE.com spletni strani ga ponudnik zemljevidov ponuja za Slovenijo.

Sedaj sem tudi z Mazda supportom v dopisovanju že 2 meseca glede tega
evil.gif


Toliko od mojih izkušenj - kakor vidiš, vse je bilo legalno, kupljeno in plačano, vendar ko potrebujem support se vsi na vse 4 branijo, da bi kaj naredili.

Sem pa trenutno najbolj zadovoljen z Mazdino navigacijo, saj dela kakor mora in kakor bi uporabnik pričakoval, da dela
wink-1.gif
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
Si sposodim temo ... imam Mercedesovo Command NTG1 navigacijo, vendar s staro kartografijo, update je bil po pomoti narejen iz napacnega dvdja, se da kako resetirat zadevo?