Mercator niža cene

erikson

Guru
25. avg 2007
21.488
5.490
113
Mercator v totalno ofenzivo

Deset tisoč izdelkom bodo tako danes znižali cene (v njihovih hipermarketih je na voljo okrog 20.000 izdelkov), za 800 izdelkov pa zagotavljajo, da bodo cenejši ne le od tistih v Sparu in Tušu, ampak tudi tistih v Hoferju in Lidlu.

Najcenejši v Mercatorju bodo tako po njihovih zagotovilih na primer stogramski barcafe, alpsko mleko s 3,5 odstotka mlečne maščobe in polkilogramska salama poli.

Kdor bo v redni ponudbi pri konkurenci našel cenejši izdelek, mu bo Mercator vrnil razliko v ceni in ceno tudi ustrezno prilagodil. Za izdelke, ki bodo pri konkurenci v akciji, vračilo ne bo veljalo.



Kot je napisal perofero v temi o konkurenci: "Iz lastnih izkušenj... šel v cenovno vojno z finančno veliko močnejšim konkurentom. Končalo se je tako, da sem firmo prodal dokler sem še nekaj dobil, ker je bilo jasno, da na dolgi rok ne bom zdržal.".
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

kdo pa je tukaj "mocnejsi" igralec? spar ali mercator ali hofer? se to: kako deluje v praksi: ce najdete ceneje, vam vrnemo denar? gres v druge trgovine in slikas (ali kaj) in gres v soseda in pokazes slike?
hysterical-1.gif
hebote, kako sr.anje
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Saj te fore so pogoste v USA. Pač prineseš reklamo (ali pa slikaš, verjetno tudi gre) kjer je ceneje in ti prodajo po takšni oz. nižji ceni.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik smt pravi:
kdo pa je tukaj "mocnejsi" igralec? spar ali mercator ali hofer?

Se mi zdi, da je Mercator še vedno največji pri nas. Pri tem se pa postavlja vprašanje zakaj je najdražji oz. kam se steka denar, ker recimo lastniki Spara in Hoferja nikakor niso reveži, ker so cene nižje...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.967
3.259
113
Mercator poudarja da nižje cene iz prodajaln E'Leclerk po pogojih ne veljajo. Velja samo primerjava s ponudbo trgovskih družb Spar, Tuš, Hofer in Lidl v njihovih trgovinah v Republiki Sloveniji.

hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

mene bolj zanima zakaj silijo v prodajo soseda. kupec pa en zapufanec. kje je logika? pokradimo kar se da, dokler trojke se ni pri nas?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Mercator poudarja da nižje cene iz prodajaln E'Leclerk po pogojih ne veljajo. Velja samo primerjava s ponudbo trgovskih družb Spar, Tuš, Hofer in Lidl v njihovih trgovinah v Republiki Sloveniji.

hysterical-1.gif

Ta je bla res dobra ja
grin1.gif
Ne vem kak uspe Leclerku imet samo 2 trgovini v SLO, cel kup robe vozit iz FRA (in plačevat prevajanje nalepk), pa so še poceni, zgleda imajo premalo prisklednikov.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Že tako se mi smilijo njihovi dobavitelji, zdej se mi bodo pa še bolj.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Saj te fore so pogoste v USA. Pač prineseš reklamo (ali pa slikaš, verjetno tudi gre) kjer je ceneje in ti prodajo po takšni oz. nižji ceni.
Tržna bo pa rekla da ne spoštuješ cenika in evo ti globa....ni pri nas amerika,texas to ja
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.379
5.896
113
pri taščici
Ko sem prebral to novico, sem vedel da Mercator še dolgo ne bo imel alpskega mleka po leclercovi ceni. So ga lepo omenili v drobnem tisku.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Mercator poudarja da nižje cene iz prodajaln E'Leclerk po pogojih ne veljajo. Velja samo primerjava s ponudbo trgovskih družb Spar, Tuš, Hofer in Lidl v njihovih trgovinah v Republiki Sloveniji.

hysterical-1.gif

Glede kako Leclerc racuna cena to niti ni presentljivo... 99% tistih nad 50 pojma nima kaj placuje ali koliko
smirk-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Mercator v totalno ofenzivo

Deset tisoč izdelkom bodo tako danes znižali cene (v njihovih hipermarketih je na voljo okrog 20.000 izdelkov), za 800 izdelkov pa zagotavljajo, da bodo cenejši ne le od tistih v Sparu in Tušu, ampak tudi tistih v Hoferju in Lidlu.

Najcenejši v Mercatorju bodo tako po njihovih zagotovilih na primer stogramski barcafe, alpsko mleko s 3,5 odstotka mlečne maščobe in polkilogramska salama poli.

Kdor bo v redni ponudbi pri konkurenci našel cenejši izdelek, mu bo Mercator vrnil razliko v ceni in ceno tudi ustrezno prilagodil. Za izdelke, ki bodo pri konkurenci v akciji, vračilo ne bo veljalo.



Kot je napisal perofero v temi o konkurenci: "Iz lastnih izkušenj... šel v cenovno vojno z finančno veliko močnejšim konkurentom. Končalo se je tako, da sem firmo prodal dokler sem še nekaj dobil, ker je bilo jasno, da na dolgi rok ne bom zdržal.".

Mercator ima tukaj zelo mocan adut in sicer kartico. Ce pride z osnovnimi zivili na ali pod konkurenco bodo diskontarji naj....
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Mogoče je tako v tvojem piskru, je pa Leclerc skoraj pri vsaki stvari cenejši!

Glede na to da je leclerc nekje v 3 in samo na eni lokaciji vecina to razliko zabije ze z bencinom. Tukaj se niti ne spuscam v ceno, po mojih izkusnja sta oba relativno draga.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.823
638
113
Nimam volje, da bi se tedensko vozil 120km, da bi lahko opravil nakupe v Leclercu.
smile-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Me zanima kolk finih penzionistov še vedno hodi v Merkator in ne v Hofer.

Čeprav se teh diskontov sčasoma nažreš... in prov paše it v šoping nekam kje rje izbira. V diskontih (Hofer, LLIDL) je pač ni.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Saj te fore so pogoste v USA. Pač prineseš reklamo (ali pa slikaš, verjetno tudi gre) kjer je ceneje in ti prodajo po takšni oz. nižji ceni.
Tržna bo pa rekla da ne spoštuješ cenika in evo ti globa....ni pri nas amerika,texas to ja

Pa saj imajo to številne trgovine že veliko let, pa ni noben zaradi tega najeb... Napišejo pač račun z popustom, kdo jim pa to prepoveduje
tongue-1.gif
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Zase vem, da se mi splača 1x tedensko zapeljat 60km v eno stran do Leclerca. Že pri nakupu mleka + še nekaj drobnarij dobim nazaj denar za pot.

Se gre pa vedno na kosilo ali pa kam naprej, tako da vse skupaj jemljem kot izlet, ne kot vožnjo v trgovino.
 

Podobne teme