Menjava žarnice meglenke - Scenic l.2002 1.9dCi?

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.398
113
49
Na sončni strani ALP
Juh...

V knjigi z navodili me pošiljajo na servis jst bi pa vseeno sam menjal žarnico meglenke.
crazy1.gif

Ve kdo katere gredo noter in če je res tak problem to razdirat, da je potrebno it na servis?!
17758-icon_confused.gif


TNX
crazy1.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Za Scenica ne vem, vem pa da je potrebnu pri Meganu za prednje žarnice na servis ali odmontirati sprednje kolo, spodaj odšraufati eno plastiko in potem z roko dosežeš do žarnic.

Evo:
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.398
113
49
Na sončni strani ALP
13.gif


Odšraufati kolo?!
stupid-1.gif


Hvala bogu, da na svojemu lahko sam menjam navadne žarnice...
Nič, bo zgleda treba zlesti pod avto in pogledati kako je stanje...
crazy1.gif


TNX
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sej gre, brez da vzameš kolo dol, sam je mal na tesno.
tongue-1.gif
oni izkušen mehanikar je rabil 45min da je menjal, jaz pa 1. videl avto pa sm mel menjano v 10min.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
hahaha, enako je z Modusom, ko morajo sneti odbijač....katastrofa. Že tko se mi grauža Renault, sedaj pa še bolj. Renault --- no go for me!
hysterical-1.gif

bonk.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zopet ena izmed njihovih for...
1. ni potrebe po demontaži kolesa
2. plastika se tudi sname b.p., nima nobenih vijakov...

Kaj porečete na AudiA2, kjer je potrebno na servisu demontirati celoten pokrov motorja za tak poseg?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Nič posebnega, pri Fiat Stilu je potrebno na levi strani odmontirat akumulator ter nosilec akumulatorja ven, kar traja še več časa. Takih in podobnih avtov je veliko.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz imam pri mojem Stilaku v 5 minutah zamenjano žarnico na tej strani kjer je akumulator.
Na drugi pa malenkost hitreje.

vajadelamojstra.press
grin1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
JTD 115KM
wink-1.gif
, je pa tako kot si rekel akumulator ven z nosilcem vred in potem menjava.
Na drugi strani pa posodo za pranje stekla malo umaknem tako, da "lažje dosežem.

Je pa še nekaj treba upoštevat--> mam dost tenke rokice tako, da gre. Si pa ne predstavljam nekoga z debelimi rokami kako bi to zamenjal
crazy1.gif


Ah te novi avti, vse je narejeno tako, da "moraš" peljat na servis......beda
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ni ta, za en drug motor gre (ne vem na pamet). Tudi jaz nimam debelih rok, povrh vsega pa še precej prakse z menjavo žarnic na različnih avtomobilih (avtoelektrika.press).
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Meni je ravno danes šla desna žarnica za kratke luči. Se psihično pripravljam na vikend, ko si bom lahko privoščil več ur poskusov in odrgnjeno roko. Levo pa zamenjam v 2 minutah. Mater jim blesavo tistim, ki načrtujejo avtomobile, ampak na servisu za menjavo žarnic od mene ne bojo videli denarja.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.398
113
49
Na sončni strani ALP
Obilo uspehov in zabave...
evil.gif


Je dekle peljala svojega kliota v trgovino z deli. Kupi žarnico, prijazni fantje pa so se ponudili za zamenjavo.
Mislim, da so delali nadure zaradi ene žarnice... hehe...
crazy1.gif


Sem zlezel pod mojga scenica. Mislim, da brez šraufanja spojlerja ne bo šlo.
stupid-1.gif
Je spodaj vse zaprto z nekimi plastikami tako,
da z roko niti približno ne moreš zraven. Bom dal za vikend avto na klocne in bolj podrobno pogledal...
rolleyes-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Namesto, da se gre EU regulirat vsako bolano neumnost, bi lahko v standarde dala, da morajo luči na avtomobilih biti izdelane tako, da se brez orodja lahko žarnica zamenja v roku 10ih minut s strani samega šoferja. Ali pa, da je življenjska doba žarnice 7 let in najmanj 200.000 km, stroške zamenjave pa nosi proizvajalec vozila. Bi tako prineslo več pameti v avtomobilski design ...

Ogo