menjava vrečke menjalnika

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Torej, tista vreča okrog menjalnika je že bolj boga. KAj to je zakomplicirano menjati? Pa kako naj vem da bom kupil pravo (neoriginal) da bo ustrezala?

Ali je boljše da to peljem kakemu majstru (ve kdo za koga) da mi zrihta ker sem bolj levi okol tega
redface-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
odvijes "kuglo" na rocici menjalnika in potem se spodaj samo izvlece iz lezisca potem snames
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
kako pa potem novo noter dam - da ne bo lufta ob robovih? ker zdaj nimam nič lufta - je zalepljeno al kaj...
lp
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Vse lepo snami dol in nesi k najbližjemu tapetniku, ki ti bo po stari naredil novo. Jaz sem svojo k Šetini nesel v Črnuče Ne bi smelo biti dražje od 10-15€!
Manšeta je ponavadi spodaj pritrjena na okvirček (ponavadi malo prilepljena). Magari skupaj z okvirčkom nesi pa ti bo mojster poštimal oz. naštimal novo gor. Najlažje je, da jo obrneš okrog in daš na "ročico", natakneš bunko nazaj, pod bunko zategneš z vezico in jo nato samo potegneš dol (oz. jo s tem obrneš spet okrog, da bo "prav") in zatakneš okvirček.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ponavadi je spodaj okvir z notranje strani da drzi obliko, kot je Fiatista omenil.
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Na ebayu maš ogromno nadomestnih manšet za menjalnik in ročno... Kontaktiraj uporabnika @Narodnjak, ker ma tud omego in pozna folk k je to že menjal... Ni tko lahko odstranit manšete, ker ma omega gumb za rikverc in morš pazit, da ne odtrgaš vsega skupi (poznam kolega,ki je domač z avti, pa mu je to vseeno uspelo)

Good luck
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
najprej pokliči na uradni servis pa se pozanimaj kolikorpide....ker če je 10 EUR se ti ne splača doktorirati.

OBičjano je najreneo tako da je zataknjena (od spodaj) gor pri ročici, pa je kak 'ježek' oz. gumb...ki ga odpreš ter potegneš skaj nad prestavno ročico (kot bi slačil mikico).

Spodaj pa je zataknjeno....skaj je prilepljen na plastičen obroč, ki ima jezičke, s katerimi se zatakne za sredinsko konzolo....torej običjano se da zadevo sneti kar s prsti oz. greš zraven z izvijačem (kak večji, ovit v cunjo..da ne poškoduješ česa).
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Kot sm že prej napisal je recimo varianta eBay, kjer dobiš manšeto za menjalnik in prestavno ročico za 10€ (obe skupaj)+ poštnina, kar skupaj nanese okrog 20€... Poglej,če ni to ceneje, ker dobiš praktično nadomestni del za to ceno...