Menjava ventilatorja kabine renault scenic 2001

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Zdravo

na R scenic 2001 je začel ventilator kabine škripat. Saj je fajn kanarčke poslušat samo ne vedno :)
Zadevo bi rad zamenjal - morda je potrebno menjati le kak ležaj. A je kdo že to delal - na YT nisem našel nobenega videa v smislu How to...

Za ideje se vnaprej zahvaljujem

LP
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Zdravo

na R scenic 2001 je začel ventilator kabine škripat. Saj je fajn kanarčke poslušat samo ne vedno :)
Zadevo bi rad zamenjal - morda je potrebno menjati le kak ležaj. A je kdo že to delal - na YT nisem našel nobenega videa v smislu How to...

Za ideje se vnaprej zahvaljujem

LP
A ne bi blo bolje avto zamenjat?
 
  • Haha
Reactions: sad

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Dobra. Morda, samo ne ta trenutek - tankam, redni servisi in to je to. Je pa res, da polni tank in 4 gume pa je avto 2×več vreden.
Za na šiht in nazaj je več kot odličen.
Hvala za predlog, vendar ne pomaga k rešitvi problema.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
treba bo podret armaturo... je nekaj dela, ampak se da, ni noben bavbav... na youtubu ne najdeš nič uporabnega, ker takšnega avta ni v ameriki..

gre z osnovnim orodjem, pomaga če imaš še orodje za snemanje tapet ampak gre tudi brez.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Gornji del armature znam dol vzel - dva vijaka pod mrežico zvočnikov in to je to. Dalje pa ?
Se bom moral eno lepo soboto v garažo zapret in akcija.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Nekje sem najdel video, poglej scenic rele ventilatorja, ali nekaj podobnega.
Jaz sem rele popravljal in potegnil tudi ventilator ven.
Sem pa imel scenica en let al dve mlajšega od tebe, za podobne namene, pa mi je pred nedavnim zaropotal, pa ni imel še 100k km.