Menjava sicer dobrega delovnega mesta

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Evo dilemo

Kaki 2 leti že trobim šefu in sedaj novemu šefu o menjavi delovnega mesta znotraj firme, nekateri bi temu celo rekli napredovanje. Anyway, danD se bliža oz. praktično že poteka. Mlini meljejo, prekvalifikacija se izvaja.

So se mi pa pojavili konkretni pomisleki. Novo delovno mesto sicer bo novo, ampak je praktično le specializirana veja mojega prešnjega. Tekom let sem se tovrstnega dela kr najedel in nekako nimam FUL motivacije in veselja do začetka opravljanja novega. Ne vem zakaj, ampak nek šesti čut mi je dal zelo misliti, da bi moral probati še kaj drugega, popolnoma novega. V mislih sicer imam vizijo, ki verjetno prinaša manj ugodnosti in verjetno (malo) nižjo plačo, pa tudi trenutno ni nobenega razpisa (bo pa skoraj verjetno enkrat letos), vendar sem prepričan, da bi v delu veliko bolj užival.

Naj svojemu zdajšnjemu šefu omenim moje pomisleke in grem s tem na 'on-hold'? Ali naj bom lepo tiho, se izobražujem in ko bo se bo pokazala priložnost probam in grem? Nisem lih človek, ki bi se dobro počutil, če bi nekoga 'zaJ'. Konec koncev pa je treba nase gledat, na svojo prihodnost. Kaj mislite?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Najprej pomisli, če se na trentnem delovnem mestu dobro počutiš. Plača je postranskega pomena, prvo je vzdušje, če prideš domov ''napol mrtev'', te kdo zajeb... itd.

To je vse, kar ti lahko svetujem. Kaj več pa ti mi tukaj verjetno ne moremo svetovati, vse je na tebi. Samo v glavnem prvo pomisli na sebe, potem na plačo in vse ostale.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Ko boš rekel ševu, da daješ odpoved ti bojo takoj ponudli želeno mesto v firmi
wink-1.gif


lp
 

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Hja, drugi šiht, bi se opravljal v drugi firmi, tko da bi tukaj moral dati odpoved. Glede samega dela ni dileme - tam bi ziher bolj užival v delu, o samem zadovoljstvu službe pa še ne bi mogu govort.
Trick tle je, da ne vem, če naj šefu sploh kej omenjam - če nej grem na 'fair play'? Ker s tem se mi verjetno trenutna prekvalifikacija ustavi in v kolikor ne bi bil sprejet v drugi firmi si naredim medvedjo uslugo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Hm, dobrota je sirota... Najprej poskrbi zase, da si ne boš naredil medvedje usluge!!!
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Na tvojem mestu ne bi nič omenjal šefu, da bi šel mogoče delati v drugo firmo, ker niti ne veš, če boš tam dobil to delo. Istočasno bi si tukaj verjetno onemogočil kakršnekoli ugodnosti, napredovanja itd. ...

Počakaj in če se ti ponudi priložnost in te bodo pripravljeni vzeti v drugem podjetju, pa daj tukaj odpoved.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Glej nase.
Jaz sem se v vseh teh letih naučil le to, da je služba, kjer nisi lastnik, le sredstvo za zamenjavo prostega časa v denar (no, lahko da je celo zanimiva). Če s šefom nisi nek veliki prijatelj (prijatelj, ne kolega ali znanec), mu ni treba nič omenjati. Bo že izvedel, ko bo čas in takrat našel ustrezno zamenjavo zate (ali ti ponudil boljše delovno mesto).
J**i ga, tako to gre.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
1.) Ne omenjaj nič trenutno. Ko boš odločen, lepo daš odpoved in to je to.
2.) Če imaš zagotovljeno denarno varnost sploh ne razmišljaj ampak pojdi tja, kjer boš užival.
 

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Upam samo, da me ne bodo sedajle pri usposobljanju za novo delovno mesto zvezali nase s kakšnim aneksom za n-let.
Tnx
zmaga.gif
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Kot pravijo predhodniki, dokler nimaš nič konkretnega v roki in se o novem delovnem mestu šele govori, potem ti svetujem, da modro molčiš. Kaj hitro se zgodi, da ostaneš na suhem.

Ne pozabi, da imaš v pogodbi odpovedni rok...