Menjava matične brez nove namestitve sistema

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Na (starem) računalniku bom zamenjal matično ploščo. Z drugim chipsetom. Seveda se po menjavi sistem ne pobere. Pred časom sem že imel podoben problem, pa sem na suxu dobil odgovor, da je v device managerju potrebno par stvari pobrisat. Problem je pa v tem, ker sem še pozabil katere, sux pa sux in ne moreš iskat po temah starejših od enega leta. Torej kaj moram naredit?
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Na novo inštaliraj sistem, bo najboljše. Vzami si tisto uro časa pa je.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Gre za en skupni družinski računalnik in nikakor ne mislim vsakemu težit naj si arhivira stvari pa potem vse na novo nastavljat vsakemu... imam za par dni dela. Sploh ker sistem še ni dolgo gor in je še ok. Edino matična nekaj zafrkava, pa imam ravno eno odveč in bi jo menjal.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Misliš to?
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
- na starem prenosniku v windowis odstraniš vse naprave, tudi za čipovje, plato, etc...
- rebootaš oz izklopiš prenosnik
- na novem računalniku vstaviš CD z XP in bootaš iz njega
- ko prepozna, da že imaš nameščene XP ti mora predlagati opcijo "repair", say YES
- in moliš boga da bo delalo.
Ne, ni potrebno vsega odstranit. Samo nekaj malega, tako da niti repair (ki resnici na ljubo naredi celo štalo) ni potreben. Samo ne najdem več kje piše.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
potem vse na novo nastavljat vsakemu... imam za par dni dela.
Tak al tak
wink-1.gif


Postopek za migracijo je opisan na MS KB, samo je še težje najti kot na suxu.
Če najdeš, nam napiši in hvaležni ti bomo.

Hmm, to sem na brzino našel :

http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/t1038509561
http://support.microsoft.com/kb/314082/
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Evo. Na srečo sem včasih uporabne zadeve s forumov shranjeval tudi v notepad (čeprav sem mislil, da ne na netu bolj ziher kot na disku
bonk.gif
) in sem našel tole:
Citat:
Ponovna namestitev ni nujna, če pred zamenjavo plošče v Device Managerju zamenjaš gonilnike za IDE krmilnik iz tistega, kar imaš, v "Standard Dual channel...".

Po zamenjavi bi se moral sistem pravilno dvigniti, kasneje pa optimiraš gonilnike na novi konfiguraciji.



Najprej v Device Managerju zamenjaj gonilnike za IDE kontroler iz tistega, kar imaš, v "Standard Dual channel...".
To sicer bolj velja za menjavo diska med os. ploščami z različnimi chipseti (VIA - Intel), ker se ti sistem drugače res ne bo več pobral. Ampak nikoli ne veš, kdaj se splača biti previden

Toporisic
Zadeva preverjeno deluje
cheer.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Evo. Na srečo sem včasih uporabne zadeve s forumov shranjeval tudi v notepad (čeprav sem mislil, da ne na netu bolj ziher kot na disku
bonk.gif
) in sem našel tole:
... ali print v PDF.
wink-1.gif

Razni zaznamki so hitro neuporabni
frown-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
drugače pa imajo windowsi tudi eno drugo dobro zadevo ki se ji reče "Files and Settings Transfer Wizard". poglej navodila in mogoče ti bo stvar uporabna. bilo narejeno za selitev iz 2000 na XP. lahko pa sseveda seliš stvari tudi iz XP na XP.

lp