Menjava jermenov in vodne pumpe

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zdravo

Na očeteovem avtu bo potrebno narediti veliki servis. Menjati bo treba jermene, vodno pumpo, jermene alternatorja, klime in šponarje.
Ker gre za XMa, so orginalni deli svinjsko dragi, sem študiral da bi pogledal malo po ebayu. Zasledil sem komplet kit za menjavo jermena ventilov od Goodyeara (jermen, rolica, šponer) za 63€. Prilagam link: LINK

Je to dovolj dobra kvaliteta ali je boljše da pogledam kaj od Dayco itd.

Pa še nekaj. Katero firmo priporočate za vodno črpalko? Tega je namreč ogromno, cene so smešne od 22€ pa do 40, nikjer pa ne piše firne. Se moram kakšne firme posebej izogibati ozriom priporočate kakšno dobro posebej.

Mogoče kdo ve, kakšna je cena menjave le tega pri mehaniku?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Lahko poglrdaš še za Continental (Contitech) ali pa Gates.

Roba je itak OK.

Ja, Gates je še celo cenejši.

Ampak ker teh proizvajalca nisem poznal, sem mislil, da je to Kitajska roba.

Gates je recimo tole, samo če vidim prav je samo jermen: LINK

Se pravi, če vzamem Goodyear ne bom vzel škart robe in mi bo potem žal?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Gates, Continental, Goodyear ... vse je dokaj dobra roba.
wink-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Kakor kje in kakor za kateri avto. Sam jemkjem vedno v isti trgovini in jim povsem zaupa, ker do sedaj še nisem dobil slabega materiala. Pokličem, mi skompletirajo če ni original v paketu, pa imam vse na kupu.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Vsekakor kupi garnituro v kompletu, da bo mir
zmaga.gif


Glede vodne pumpe pa glej samo eno: da bo rotor kovinski in ne plastičen
smile-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Absolutno bo v kompletu. Se nagibam kar k Goodyearu, mislim da ni ravno slab tisti komplet v linku zgoraj.

Potem pa je verjetno potrebno menjati tudi jermene in napenjalce od klime oziroma alternatorja kajne?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Jermen bi jaz vzel gates, vodno pumpo graf ali skf, šponar skf. Do sedaj s tem ni bilo problemov.

No, saj to je OK roba. Pri pumpah in šponarjih je zelo dobra tudi INA (to vgrajujamo mi največ, zaenkrat še niti enega samega problema).
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
ksz
gates, contitech, dayco, vse to je prva vgradnja v evropske avte. Pumpe so dobre kwp ali grafove, sponarje jemljem od ine, skf, fag itak je vse eno in isto. Dostikrat se zgodi da je naprimer v skatli enega proizvajalca sponar druge firme. Naprimer pri tesnilu glave elring je bilo tesnilo goetze ampak zapakirano tako da to nisi videl dokler nisi odprl embalaze. Dozdaj se z nobenim jermenom nisem imel problemov, problemi se lahko pojavijo edino le´pri nepravilni montazi.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

Evo material danes kupil, dobil še popust in me je prišlo ceneje kot v Nemčiji na Ebayu.

Vzel sem jermen od Continentala, role, šponarje od INA in črpalko od nemškega proizvajalca Armrex ali nekaj podobnega. Baje je 3 leta garancije in spada v rang skf oziroma grafa.