Menjal sem etoi na samsung telefonu in zdaj problem

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Stari etoi na telefonu je odslužil, naročil sem novega in zdaj ne dela tako kot prej stari. Ko odprem ovitek se telefon ne vklopi. Se da kaj rešit težava ?
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Od proizvajalca ovitkov za telefon bi seveda bilo upravičeno pričakovati, da se potrudi za naveden model telefona da izdela vse tako da bo funkcioniralo. Je komu uspelo rešiti ta problem z namestitvijo magneta ? Se mogoče dobi kakšna magnetna nalepka ? Je na telefonu tudi točno določena lokacija na katero je treba približat magnet ?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ovitek je narejen tako, da ko ga odpres, se zaslon prizge ... In to je ponavadi reseno z magnetki ...

1708013682222.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
To je magnetek, ki ugasne displej, ko zaklopiš etui, kot knjigo.
Moja Asus tablica Zenpad stara šest let, ima tako rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
?? O kakšnih magnetkih je tu govora...? Imam Samsunge 10+ let, pa prvič slišim za to...
Original Samsung ovitek ima na obeh strnah magnetek. Ti prižgejo senzorje in se display vklopi ali izklopi ko opreš ali zapreš ovitek. Zato pa so ti ovitki po 50 eurov, kitajski pa za 9. Tako se je Samsung zagarantiral, da še zraven tega pobere šuške od nas ovc.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
A, lejga hudirja... Isti primer imam s tablico, mi ugasne, ko zaprem dol. Ovitek pa z Aliexpressa... Niti pomislil nisem, da je tako rešeno, oziroma niti nisem premišljeval o tem... Vedno kaj novega izveš ;)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ni problem da ugasne po zapiranju, to naredi samodejno če ni nobene aktivnosti.
Bolj je težava, da se ekran prižge, ko odpreš etui.
Ženi smo menjali etui pri Samsung tablici, pa ne dela avtomatika. Pač prižge ročno, ugasne pa sama pri mirovanju.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Sej se tudi poceni “kitajce” da dobit z magnetki… in so se vedno precej cenejsi od originalnih…
Pa delajo? Ne vem vem zakaj imamo potem ta post.

Jaz sem obupal nad temi kitajci. Sem se sprijaznil da original najbolje opravlja delo in na vsakih nekaj let pač riskiram. Saj pravim to je za Samsung, vem da npr Huawei je enostavno uporabljal proximity senzor in je vse skupaj delovalo z bilokaterim ovitkom.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa delajo? Ne vem vem zakaj imamo potem ta post.

Jaz sem obupal nad temi kitajci. Sem se sprijaznil da original najbolje opravlja delo in na vsakih nekaj let pač riskiram. Saj pravim to je za Samsung, vem da npr Huawei je enostavno uporabljal proximity senzor in je vse skupaj delovalo z bilokaterim ovitkom.

Ce kupis tapravega... delajo...

Sam recimo za tablico vedno kupim na amazonu kaksen "kitajski" ovitek... in zadeva deluje ... Na telefonu pa ne uporabljam "flip" ovitka ...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Poglej, kaj sem našel/-a na Wish!

Meni so do sedaj še vsi delali kar sem jih naročil.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Pokazalo se je, da gre za precej spregledano temo vezano na na te naše pametne telefone. Točno je, da ko zapremo pokrov ekran ugasne, ko odpremo pa ga vklopi. Moj original ovitek ima v levem kotu spodaj od zadaj kovinsko kvadratno nalepko 2 cm x 2 cm katero sem uspešno prenesel na novi ovitek. Na sprednjem pokrovu pa je okrogla ploščica premera 1 cm, katero pa še nisem uspel prenesti na nov zgornji del ovitka (ta ima predalčke za kartice na tem mestu). Zdaj če pokrijem ekran z delčkom starega pokrova se ekran ugasne, če ga odmaknem pa vklopi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador