Menedžerski pregled

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Živjo,

Od srednje šole do sedaj nisem bil na nobenem zdravstvenem pregledu.
V zadnjem času se v moji bližini pojavlja veliko nekih resnih bolezni - rak.

Pojavljajo se ponudbe za temljite preventivne zdravstvene preglede in dejansko bi šel na nekaj takega.
Sedaj me pa zanima kakšni so postopki pri nekem resnem pregledu, koliko to okvirno stane (vidim cene od 100eur do 2000eur).
Nazadnje sem dobil na dom neko pošto, kjer zatrjujeo, da je pregled neboleč in da v roku pol ure vrne rezultate o glavnih sistemih v telesu - se mi zdi, da je to nekako tako kot tista ko ti v Merkatorju izmerijo tvojo telesno energijo tako, da primeš za dve kovinski palčki.

lp
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
malo para malo muzike
smile-1.gif
kaj pa če greš do svoje zdravnice osebne pa ji predlagaš da bi rad kak tak pregled imel, misliš da ti ne bi napotnice napisala?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
A se ni tako imenoval tisti pregled na Bledu kjer ti kabl tiščijo v rit ter vse ostalo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Sicer pa podpiram, idi vendar na pravo zadevo, menim da ti mojstri ki se preko pošte oglašujejo niso kaj prida...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Ja lej, stric je šel na tak pregled, so mu kabl u rit potisnil in našli tvorbo na prostati.
Vprašanje kaj bi bilo, če ne bi šel na pregled.

lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ja idi, ni to nič posebnega (sicer še nisem bil) ampak poznam marsikoga in vsakemu so kaj našli, enim nevarne zadeve, drugim samo navadne polipe ki niso bili rakavi... pač idi...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Ja lej, stric je šel na tak pregled, so mu kabl u rit potisnil in našli tvorbo na prostati.
Vprašanje kaj bi bilo, če ne bi šel na pregled.

lp

Mojemu sosedu pri 35-ih na Bledu na takem pregledu našli rakavo tvorbo na črevesju. Sledila je operacija in kemoterapija. Pred tem je jamral pri svoji zdravnici, pa niso nič ugotovili.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik osiris12345 pravi:
malo para malo muzike
smile-1.gif
kaj pa če greš do svoje zdravnice osebne pa ji predlagaš da bi rad kak tak pregled imel, misliš da ti ne bi napotnice napisala?

ZZZS ne pokriva "preventivne managerske preglede", zato ti osebni zdravnik ni dolzan pisat nobenih napotnic "na željo".

Managerske preglede nudi DC bled.

Vazno je da se opravi razširjena krvna slika(lipidi,hepatogram, PSA in scitnicni hormoni), EKG, UZ abdomna/sečil, RTG prsnih organov in recimo hematest blata.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Živjo,

Od srednje šole do sedaj nisem bil na nobenem zdravstvenem pregledu.
V zadnjem času se v moji bližini pojavlja veliko nekih resnih bolezni - rak.

Pojavljajo se ponudbe za temljite preventivne zdravstvene preglede in dejansko bi šel na nekaj takega.
Sedaj me pa zanima kakšni so postopki pri nekem resnem pregledu, koliko to okvirno stane (vidim cene od 100eur do 2000eur).
Nazadnje sem dobil na dom neko pošto, kjer zatrjujeo, da je pregled neboleč in da v roku pol ure vrne rezultate o glavnih sistemih v telesu - se mi zdi, da je to nekako tako kot tista ko ti v Merkatorju izmerijo tvojo telesno energijo tako, da primeš za dve kovinski palčki.

lp

Nikamor ne hodi!!!

Ko sem imel raka sem šel na eno takšno ponudbo ... neka ženska mi je letala z nekim čudom okrog telesa, češ, da bi zaznal raka kje je (s tem, da niti ni vedela, da ga imam) in potem mi je na koncu rekla da sem zdrav, da ne opazi nobenega raka in ne vem kaj še vse ... ja super .. sem šel ven, povedal vsem v čakalnici, da imam težko obliko raka, ta pa je rekla, da sem zdrav ...

V Science Illustrated-slovenska izdaja - je bila objavljena novica na dolgo in široko o nekih krvnih celicah ... oz neke vrste æip. na katerega daš svojo kri, ta pa ti čez par sekund že pokaže ali je telo rakasto ... Gre oz bo čez nekaj let šlo za nek standardni postopek, katerega čip bomo lahko kupili v lekarnah, ta pa bo potem samo s kapljico krvi lahko pokazal ali imamo raka ali ne ...

Če že imaš namen se testirati za/proti raku ... ne bodi neumen .. ne plačuj za nekaj, za kar nategujejo ... vzemi si en ali dva dni časa, pojdi k svojemu zdravniku po napotnico in potem v enem ali dveh dneh skupaj (brez čakalne dobe) greš do doktorja, ki te na dolgo in široko pregleda, če si zdrav ali ne ...

In če ti doktor reče da imaš raka ... mu reči, naj ti najhujši scenarij pove kar takoj .. ker če ti najboljšo plat pove, in ti gre na slabše, ti je vedno bolj hudo ...
Meni je kar takoj, ko je predvidel, da imam raka, kar takoj začel, da imam še par mesecev časa, da naslednjega leta ne bom dočakal itd ... kar takoj mi je stopil na psiho ...
Potem pa se zamisliš malo ... ali bi ga na mestu skup strl ali se mu bi zahvalil za tako lepe in odkrite besede ...
 

B81

22. jul 2007
34.531
8.973
113
Ne vem, če bo merdzo prišel do svojega zdravnika in mu to rekel....kaj če bi vsi hodili in to govorili, bi ja mogli 10 krat toliko zdravnikov imet.
Menda mora bit najprej sum, potem pa te pregledajo.
Glede tistih palčk itak ni besed, menedžerski pregled je kul, ker opravijo skoraj vse in če hočejo toliko pregledov izvest, ne more bit takoj končano.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Rekreativni, on ne govori o raznih bioenergetihi in šalatanih, govori o meneđerskem pregledu kjer je vse strokovno opravljeno s strani strokovnjakov - zdravnikov.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
In kako to zgleda? ... Privat zdravnik?

Če pa greš, pa svojega doktorja prepričaš, da ti da napotnico za onkologa, pa je to to ... greš lepo k doktorju na onkološki inštitut, pa si pregledan veliko bolj ... in to zastonj!

No, kakor koli hočete ... Jaz plačal ne bi nikoli, ker vem, da se da zastonj narediti ... če pa imaš veze, pa nekatere izvide dobiš še tisti dan in ostale v parih dneh ... ti ni treba čakat na izvide tedne in mesece ...

Raka lahko potrdijo takoj, kot so ga meni ... ostale izvide pa sem dobil v parih dneh, tam pa je samo pisalo kaj imam rakasto itd .. potem so sledili ostali pregledi ...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:


Če pa greš, pa svojega doktorja prepričaš, da ti da napotnico za onkologa, pa je to to ...

Kaj če bi ti enostavno prenehal pisati nebuloze.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Rekreativni, mislim da tukaj pri meneđeru gre za veliko bolj obširne/natančne teste kot so tisti, ki ti jih opravijo preko napotnice. Mislim da če imaš rakast polip v črevesju da krvna slika tega ne pokaže? Ali pač? Skratka ta pregled je nekako pregled od A do Ž.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Kaj če bi ti enostavno prenehal pisati nebuloze.


Ampak resno.

Če nimaš kaj relevantnega za povedat, potem raje ne. "Rak" je na stotine zelo različnih bolezni in govoriti o "raku" kot o eni bolezni, je precej neumno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Torej nam ti povej, kaj meniš o meneđeru? Ja? Ne? Če ne, kaj potem glede na to da je cena kar zasoljena? Lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pač razširjen zdravniški pregled. Vsekakor koristno in vsekakor nekaj, česar ti osebni zdravnik na lepe oči ne bo dal "na napotnico".


Koliko pa je smiselno pri nekem zdravem mladem človeku, je pa drugo vprašanje. Verjetno zelo individualna odločitev, predvsem glede na dejavnike tveganja za različne bolezni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Hmm koliko je smiselno? Mislim da je smiselno toliko, koliko ti pač finance dopuščajo? Torej če ti je 500€ mala malica za nek pregled pač greš, sigurno da je potem smiselno
smile-1.gif
Saj veš, nekoč so vsi bili zdravi...