Mehke igrače

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ojla,

iščem mehko igračo za darilo, za 2 leti staro mulko, ampak iz naravnih materialov, pa vidim, da imajo vse te eko igrače poliestrsko polnilo. Me zanima, če je kdo kupoval te eko igrače in kako se obnese ta poliester? Da ni potem pri mulčkih kakšne reakcije na koži pa to?

majč
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
"Vsi" smo imeli takšne igrače 20-40 let nazaj pa ni bilo nobenih težav, zakaj bi bile zdaj? Razen, če veš da je otrok alergičen, ampak to bi bila potem vedno težava.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Ojla,

iščem mehko igračo za darilo, za 2 leti staro mulko, ampak iz naravnih materialov, pa vidim, da imajo vse te eko igrače poliestrsko polnilo. Me zanima, če je kdo kupoval te eko igrače in kako se obnese ta poliester? Da ni potem pri mulčkih kakšne reakcije na koži pa to?

majč
svašta :eek:
zakaj ne bi komplicirali, če pa lahko
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.387
1.354
113
Ojla,

iščem mehko igračo za darilo, za 2 leti staro mulko, ampak iz naravnih materialov, pa vidim, da imajo vse te eko igrače poliestrsko polnilo. Me zanima, če je kdo kupoval te eko igrače in kako se obnese ta poliester? Da ni potem pri mulčkih kakšne reakcije na koži pa to?

majč

Mislim, da ne bo težav, vse igrače iz cunj so že dolgo takšne... :zmaga:

Aleš85: alergij je danes precej več kot pred 30imi leti. Ena od hipotez pravi, da zato, ker živimo v premalo usranem okolju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in McGiver

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mislim, da ne bo težav, vse igrače iz cunj so že dolgo takšne... :zmaga:

Aleš85: alergij je danes precej več kot pred 30imi leti. Ena od hipotez pravi, da zato, ker živimo v premalo usranem okolju...
Potem je treba pa se toliko manj paziti? Sicer la sem zato napisal, da naj pazi le, ce ve za alergijo.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
KSZ

Jao bože mili človk še vprašat ne sme, pa tud če po 15. letih DDDDDDDDDDDDD.

Thanx unim, ki ste ostali na nivoju odgovora.

Ostali pa :p

majč
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ojla,

iščem mehko igračo za darilo, za 2 leti staro mulko, ampak iz naravnih materialov, pa vidim, da imajo vse te eko igrače poliestrsko polnilo. Me zanima, če je kdo kupoval te eko igrače in kako se obnese ta poliester? Da ni potem pri mulčkih kakšne reakcije na koži pa to?

majč
Poliester je plastika in če ima nekdo alergijo na plastiko, mu v življenju ne bo prav lahko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Čudi me, da se ne dobijo igrače, ki bi imele za polnilo bombaž ali volno. Res pa je, da bi jih verjetno bilo težje prati.

Aleš85: alergij je danes precej več kot pred 30imi leti. Ena od hipotez pravi, da zato, ker živimo v premalo usranem okolju...
Ena od hipotez je, da zna imunski sistem bolj smiselno odreagirati in je manj možnosti za alergijo, če se s snovjo srečaš dovolj mlad (pred dopolnjenim prvim letom). Ampak to je samo hipoteza, ker sem ravno zadnjič srečal človeka, ki je dobil alergijo na cvetni prah šele v zrelih letih. Možno je sicer, da se je v našem okolju šele takrat pojavila nova rastlina (denimo ambrozija).