Mehanik zasuče končnik...

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Pri posegu na sprednji polosi, mehanik odvije matico s spodnjega končnika in ga odpne, da lažje pride zraven..
Po opravljenem delu, zopet vstavi konus končnika nazaj, in začne privijati matico.
Ker konus končnika še ne zagrabi, krogla končnika se rahlo zasuče v smeri zategovanja matice.
V stiku nista več prilagojeni (obrabljeni) površini, kar se pokaže v rahli nesimetriji volana. Avto rahlo vleče v levo.

Mehanik bi moral pred sproščanjem končnika, označiti na navoju točni položaj.
Pri montaši bi ga zopet pravilno postavil nazaj.......

Vprašanje:
So takšni mehaniki, ki so pozorni, tudi na takšno malenkost.
confused-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Nič ni menjal.
Snel je polos, da bi na njej zamenjal zlomljeni zobniček, ki daja signale senzorju od ABS-ja.
Ko je ugotovil, da ni nabavil pravega (zobnička),
bonk.gif
je vse zopet sestavil nazaj.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pri takih malenkostih je najbolje zamenjati koncnik.S takimi stvarmi(da bi oznaceval)navoj,tega noben ne dela
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Moral bi štet, ko je odvijal in potem isto število navojev privil nazaj oz. pač označil imaš prav.

Noben ti pa nemor garantirat, da bo popolnoma točno, zato se pa dela optika po takih posegih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: merdzo

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Volanski koncnik se ne odvija iz letve ven ce dajes polosovino dol. Odvija se ga samo v primeru ko ga menjas ali pa ko stelas optiko. Tistega spodnjega pod pesto se pri vecini avtov sploh neda premikat in je fiksen. Tko da prvo povej za kateri avto gre da vemo kaj je lahko zajebal, ce sploh je kaj zajebal
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Točno. Samo ga je snel s konusa, da je lahko polos ven vzel.
Volanskih končnikov ni šraufal.
Pri montaži nazaj, ne sme krogle konusa zavrteti.
Po 90K km, so končniki enakomerno obrabljeni. Levi in desni.
Volan je stal popolnoma ravno. Po demontaži moram čisto rahlo vlečti v desno.
Dolgo vozim ta avto, in sem takoj opazil razliko.
Drugi šofer, ne bi tega opazil.
To vam pravim, da bi videl, koliko so naši mehaniki natančni pri delu.

Avto. HMC Accent GT, 2001.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.739
2.098
113
tale izjava da sta oba končnika enakomerno obrabljena je malo iz trte izvita... ti je mehanikova roka izmerila enakomernost?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.739
2.098
113
ker si ti očitno oblj pameten mi povej kako se izmeri obrabljenost končnikov... oz na kakšen način se definira da sta oba enakomerno obrabljena...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Po pravilnem položaju volanskega obroča sklepam, da sta končnika enakomerno obrabljena.
Zakaj? Če nebi bila, bi volan stal poševno. Avto ima osemdeset tisoč km, in končnika sigurno nista kot nova.
priden.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik netko pravi:
ker si ti očitno oblj pameten mi povej kako se izmeri obrabljenost končnikov... oz na kakšen način se definira da sta oba enakomerno obrabljena...
Jaz ne merim obrabljenosti. Jaz ga pregledam tako da sprobam koliko lufta ima, ce se prevec lahko vrti, ce se zatika in ce je manseta unicena, je pri meni cajt za zamenjavo. Necakam do te mere da skoraj razpade.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Mehanik je tudi na desni polosi zamenjal nalomljeni zobniček, ki daja impulse senzorju ABS-ja.
Pri vijačenju je zasukal desni končnik, tako volan sedaj stoji pravilno.

Pri demontaži, ni mogel sneti nazobljeno polos iz pesta kolesa (rja).
Uporabil je kladivo. Udarjal po polosi, in in poškodoval navoj, tako da matico ni mogel več priviti nazaj.
Polos je bila za nič, in je montiral drugo rabljeno, katero je zaračnal 40 eurov.
13.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Mojster je povedal;
Polos je tako trdno bila prijeta, da jo ni mogel sneti, brez da bi jo poškodoval.
confused-1.gif

Na koncu je dodal, da je nova polos čez dvesto Eur, im mi gre zelo na roko, ker mi rabljeno zrihta za samo 40.
bonk.gif

Dobra stranka press.
Ne gre se za plačevanje računa, bolj za vaše izkušnje s "pravimi" mojstri.

Poslal sem email na HMC v Ljubljano.
V kolikor vas zanima odgovor,,,,,,,
hysterical-1.gif