meglenke v dežju

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Da izlijem svoj žolč nad brezbrižnimi vozniki ki imajo vžgane meglenke v dežju: tega se pač ne dela.
Zadnje čase vedno bolj opažam, da folk, kakor ni več sončnega vremena upalijo meglenke, pa naj bo to dež, sneg, rahle meglice, ...... Meglenke se pač vžge ko ne vidiš več iztegnjene roke pred sabo, ne pa kadar ti paše. A se folk ne zaveda kako to grozno blešči v dežju recimo in totalno nič ne pomaga k boljši in predvsem varni vožnji.
Najhuje pa je to, da vozim v dežju in ima človek pred mano vžgano zadnjo meglenko. To šele boli......
bonk.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Za take paciente mirno prižgem tadolge. In dokler se mu ne posveti
grin1.gif
, zakaj se mu tako sveti, toliko časa vztrajam na dolgih.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Meglenke bi jaz itak ukinu ker so brezvezne in so samo za zgago.
1. Ker jih 99% folka ne zna uporablat.
2. V enakem procentu primerov ne služijo svojemu namenu, ko so prižgane.
3. Megle že lep cajt ni take kot je bla včas (ko je foter v zimskih jutrih res rabil saturnuske na stoji nažgat pa še takrat ni vidu več ko 3m pred sabo).
4. Ubistvu če je orenk megla tud meglenke en klinc pomagajo, razen tega da bolje vidiš kje je rob ceste (ker itak svetijo v tla). Vsaj serijske ne.

Praktične so edino z vidika, da te ob slabi vidljivosti približajoča se raja prej opazi, ampak jih pol folka pozabi ugasnit takrat ali pa sploh ne ve, da ma prižgane itd. Skratka, qrc pa meglenke, sama zgaga jih je.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zadnjic je sneg padal, meni je crknila ena luc druga je bila pa takoj zapacana z snegom in sem res slabo videl. Tako da sem prizgal meglenke da sem vsaj crte na cesti videl. Drugace nikoli.

Sprednje meglenke me naceloma ne motijo, bolj motijo zadnje ker jih ljudje ne izklopijo (ne recem, se naredi) ampak da mu pol ure blendas zadaj pa nic ne dojame je pa ze huda.

LP

LP
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Ti se pa potem ne voziš velikrat na relaciji Kr-LJ. Tukaj je včasih taka megla, da ptiči peš hodijo. S kratkimi ne vidiš nič, z dolgimi pa seveda še manj.

Meni gredo najbolj na [censored] modeli, ki vozijo v koloni (ne zadnji, da ne bo pomote) in imajo prižgane zadnje meglenke! Kolikor se jaz spomnim, so nas učili, da zadnjo meglenko prižge zadnji v koloni, da ga kdo ne nasadi v rit.
Sprednje meglenke me malokrat motijo.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Zadnje meglenke so ubibože
crazy1.gif
če pelješ za takim, maš lahko kr sončna očala na seb.

Sprednje meglenke pa opažam, da se uporabljajo predvsem za to, da avto (ali voznik? morda kar oba?) zgleda bolj žešæe
rolleyes-1.gif
. Svaštara.
 

che

Pripravnik
20. jul 2007
169
1
18
Sprednjih meglenk sploh ne uporabljam..........ker jih nimam. Zadnjo pa užgem res u močni megli. Sm pa 1x vozu iz Idrije pa do Godoviča za enim modelom ki je imel užgano zadnjo meglenko in vam povem da je blo za popizdt.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Za take paciente mirno prižgem tadolge. In dokler se mu ne posveti
grin1.gif
, zakaj se mu tako sveti, toliko časa vztrajam na dolgih.

Na MB sem v 4ih letih mogoče petkrat prižgal meglenke pa še takrat se je našel kdo, ki mi je prižgal dolge, ker je mislil da jih imam tudi sam. Ne vem kaj si je tak mislil, ko je dobil porcijo nazaj.
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Dobri so uni pacijenti k majo samo parkirne pržgane, pol pa meglenke.
stupid-1.gif

zadnje čase opažam, da je to kar popularno pri audi driverjih z novimi A4, A5 ipd., une ledice res sekajo
grin1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.299
1.061
113
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Za take paciente mirno prižgem tadolge. In dokler se mu ne posveti
grin1.gif
, zakaj se mu tako sveti, toliko časa vztrajam na dolgih.
no... vse meglenke niso tak moteče..... ene so pa nastavljene naravnost v oči nasprotnemu vozniku in v takih primerih ga tudi jaz pozdravim z dolgimi lučmi.
aja še en pogoj mora bit..... to vozilo mora bit samo na cesti.... ker tisti ki so za njim niso nič krivi da bi jih slepil

klin s klinom.... saj je balkan
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Men se bolj kot tisti, ki jih prižigajo v dežju, motijo (oz se mi zdijo blesavi) tisti, ki jih imajo užgane da "je avto lepši".
crazy1.gif
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Meglenke so bolj zato, da si v megli bolj opazen (da se kdo ne zabije v tebe), kot pa za boljšo vidljivost. V dežju zelo motijo meglenke, če ti kdo z njimi nasproti pripelje. In res je veliko takih patronov, ki mislijo da boljše vidijo in da so sami na cesti.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik BlackHole pravi:
Meglenke so bolj zato, da si v megli bolj opazen (da se kdo ne zabije v tebe), kot pa za boljšo vidljivost. V dežju zelo motijo meglenke, če ti kdo z njimi nasproti pripelje. In res je veliko takih patronov, ki mislijo da boljše vidijo in da so sami na cesti.

S tabo se pa čisto strinjam. Si precej bolje opazen, ampak vozniku pa prižgane meglenke ne naredijo nič pretresljivega. Je pa žalostno to ja, da jih očitno skoraj vsak hoče pokazat, da jih ima na avtu, ponavadi ob takih vremenskih pogojih, v katerih bi bile recimo še dnevne luči skoraj preveč.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Citat:
Uporabnik BlackHole pravi:
Meglenke so bolj zato, da si v megli bolj opazen (da se kdo ne zabije v tebe), kot pa za boljšo vidljivost.

Malo čudno sem napisal.
Meglenke so bolj zato, da si v megli bolj opazen (da se kdo ne zabije v tebe), ne pa da ti kot voznik boljše vidiš.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
No ja, na avtocesti, je pa zadnja meglenka ob nalivu zelo koristna, da malo prej opaziš avto.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ja seveda da je, če full pada. Ampak potem vsi primorci pri dveh kapljah dežja prižigajo meglenke.
bonk.gif
Sploh ne vem od kje njim ta navada!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Iz Italije. Če gledam na avtocesti, so tujci z meglenkami skoraj izključno italijanskih tablic.