Mednarodna skoda

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Lansko leto me je en srbin zapel s sleperjem. Avto je bil parkiran na plocniku. Izpolnjeno evropsko in policijski zapisnik. Jaz fasem nepravilno parkiranje on pa tudi nekaj. Ker nujno potrebujem avto po nasvetu cenilca dam rihtat iz mojega kaska. Avto porihtajo in placam odbitno. Na zavarovalnico dam zahtevek za povracilo fransizne in za manjvrednostno vozilo. Sedaj od zavarovalnice dobim posto, da naj vlozim zahtevke pri slovenskem zavarovalniskem zdruzenju.

Razlog? Srbinova zavarovalnica noce placati celotne skode moji zavarovalnici, ker smatrajo, da sem sokriv za dogodek. Moja zavarovalnica mi ne vali krivda in bo tozila tujo zavarovalnico za celotno povracilo skode. Vmes pa naj bi jaz vlozil zahtevel se pri zdruzenju, da se oni pobezajo srbsko zavarovalnico.

Zanima me kaksne so prakse s tega podrocja, izkusnje? Se da to iztozit ali se v nedogled bockajo? Mar ostane samo zasebna tozba? Po drugi strani pa tudi ne vem zakaj hudica meni zavarovalnica ne povrne fransizne in manjvrednosti, ce vedo, da nisem bil kriv. A jim slucajno nisem placal zavarovanja? Je taka praksa pri vseh zavarovalnicah pri nas. Silom razmer sem bil nasran in ocitno dobil napacno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dokler zadeva ne bo čista in se bo tvoja zavarovalnica regresirala v celoti od povzročiteljeve, do takarat ti ne bodo izplačali odbitne franšize in manjvrednosti. Prav je, da si dal zahtevka, da zadeva ne zastara, lahko pa se vleče. Če preveriš, si v tem trenutku tudi na izgubi 3PR.
Najprej bo tvoja zavarovalnica zaključila zadevo s srbsko ,potem pa s tabo (kar pa bo odvisno kako bo zaključila s srbsko...)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Samo za info:

Če bi bil povzročitelj neznan, bi v celoti dobil povrnjeno škodo brez OF in brez izgube bonusa iz naslova delni kasko PARKIRIŠČE.

Glede krivde: Obstoja možnost tudi deljene krivde. Ugotovi se, koliko je soudeleženec prispeval k povzročitvi škode.
(Ne poznam tvojega primera, vendar v primeru, da je tvoj avto oviral tovornjak v tolikšni meri, da sploh ni mogel mimo, bi moral on ustaviti in se ne zaleteti v tvoj avto.)

Za tem poklicati policijo in pajka, da bi mu omogočil nadaljnjo vožnjo. Saj pravim, odvisno od okoliščin.
smile-1.gif


Poznam primer ene kolegice, ki je parkirala na pločniku takorekoč v križišču. Policaj ji je sicer napisal plačilni nalog vendar je strogo zartdil, da za škodo ni odgovorna, ker sta se zaletela druga dva avtomobila, čeprav se je eden odmikal zaradi njenega avta.

Po mojem igra tu precejšnjo vlogo osebna ocena tistega, ki odloča o zadevi. Bodisi na zavarovalnici, mediaciji ali na sodišču. Na nižji inštanci se lahko nekdo zmoti, pa ga popravi drugostopnji organ.
grims-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Povzrocitelj je bil znan. Moj avto je bil parkiran na koncu plocnika, ki se zakljuci z zivo mejo in ni oviral nikogar. Ok, recimo da je bil nepravilno parkiran ampak njega je oviral nek drug avto, sel je delat "anjslag" in zapel mene. Ne vem pa kako bi zavarovalnici pojasnil, da so mi na parkingu unicili zadnji desni bok. Na koncu bi rekli, da to ni mogoce, da sem imel nepravilno parkiran in bi se spet lahko obrisal pod nosom.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, zgodba se razpleta tako, da mi sedaj triglav (ki niti ni moja zavarovalnica) ponuja poravnalno pogodbo. Vsota je recimo se ok, bolj me moti to, da je znesek v celoti temelj in ne odbitna fransiza. Jaz sem placal odbitno in posledicno padel po razredih. Sedaj sicer dobim kes ampak sem po razredih pri kasku se vedno v minusu. Sicer nameravam menjati zavarovalnico ampak ponekod baje zahtevajo od stare zavarovalnice dopis o stanju bonitet. Kaj zdaj narest? Vzeti denar, se pogajati dalje, zahtevati da se mi bonus vrne?
confused-1.gif
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Jah...najboljše bi blo, če bi ti al pa kateri izmed kolegov poznal kakega zavarovalnega agenta na neki drugi zavarovalnici in bi ti lahko zrihtal iste popuste kot če ne bi imel te nesreče (brez odbitne franšize).
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ekola, situacija je taka, da so oz. bodo placali vse kar morajo, torej odbitno plus manjvrednostno ampak so kekci vse skupaj vrgli v nek skupen znesek. Naceloma moram na svojo zavarovalnico s poravnavo, da resimo bonifikacijo, naceloma ne sme biti nobenih tezav.