Mednarodna škoda

Pici_Mile

Pripravnik
14. apr 2008
108
0
16
Živjo

v začetku februarja sem imel prometno nesrečo v Italiji, za katero nisem bil odgovoren/kriv. Policijski zapisnik je bil anrejen, opravil sem cenitev pri korespondentu za to italijansko zavarovalnico (ZMB) in sedaj je minilo že dva meseca in od italijanov še vedno ne duha ne sluha. Vsak teden pokličem gor zMB , vendar me vedno odslovijo, da ni nič novega... moj avto pa ostaja razbit

sedaj me zanima, a obstajajo kakšni časovni okvir, v katerem naj bi se zakonsko zadeva rešila? Naj se obrnem po pravno pomoč?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Uporabniki ti lahko iz lastnih izkušenj povedo da traja tudi do 12 mesecev, da dobiš povrnjeno škodo od tuje zavarovalnice... 3 mesece je pa kar minimum.
Če imaš kasko ga koristi in daj popravit avto iz njega...
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Živijo!

Od junija 2007 je tudi v SLO pravni red vpeljana 5 evropska direktiva o zavarovanjih, katera določa, da mora v najkasneje 3 mesecih zavarovalnica oškodovancu v kolikor odškodninski zahtevek ni rešen, podati utemeljen odgovor, kaj se z zadevo dogaja.

V nasprotnem lahko sledijo kar "solidne" sankcije proti odgovorni osebi in seveda tudi pravni osebi (zavarovalnici).

Mogoče ne bi škodilo, če bi prijazno poklical na korespondenčno zav. in jih malo spomnil na ta določila.

LP
 

Pici_Mile

Pripravnik
14. apr 2008
108
0
16
Ok, sedaj je že par dni čez 3 mesece in od njih ni ne duha in sluha...sem jih danes poklical (na zavarovalnico Maribor) in so mi "lepo" razložili, da niso dobili še nobenih informacij od italijanov

kaj lahko naredim?
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Živijo!

Že zgoraj sem ti povedal za določila 5. direktive. za neizpolnjevanje (predvsem obveščanje oškodovancev) so predvidene kar konkretne vzgojne kazni.

Na povezavi, ki jo je prilepil PiciMile pa je tudi naslov, tel in e-mail mednarodnega oddelka pri ZM. Pokliči, zahtevaj šefa in ga vprašaj, če je že slišal za 5. direktivo. Res pa se lahko zgodi da špagetarji še niso potrdili kritja, kar pa tiemoraj ZM vsekakor pisno obvestiti, da veš kje si.

Običajno to ne traja tako dolgo.

LP
 

Pici_Mile

Pripravnik
14. apr 2008
108
0
16
ok ,sem danes klical na SZZ , kjer je res prijazna gospodična razložila situacijo , da bo sedaj moj primer prevzel odškodninski urad in da se bodo zadeve začele premikati....