Medion Gopal Navigacije

murki

Zelenc'
27. jan 2012
13
0
1
lp,jaz pa mam mediona (MD 95799 OZ MEDION MDPNA 510T)

vse sen da na novo gor ,flash za jega,pa decki so mi poslali igota za wince 4.2

zej pa nemrem nikaki zagnati igota prek sd kartice pa bi raba pomoč?

enibody? janch de mi pomagal:)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Niti v sanjah ne poznam tega modela, zato ti nimam kaj pomagat, sploh
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ok, sem malo zgooglal namesto tebe. Ne vem pa, če to velja tudi za ta model Mediona. Probaj tole:

1. Prenesi TOLE datoteko
2. Pojdi na Flash disk naprave v mapo NAVI in datoteko menu.exe preimenuj v menu_old
3. Kopiraj novo datoteko Menu.exe na Flash Disk v mapo NAVI.
4. Resetiraj napravo in naprava bi morala biti odklenjena
 

murki

Zelenc'
27. jan 2012
13
0
1
lp janch,ja problem je da ne morem na flash disk,ce priklopim napravo mi jo zazna kot neznano naprava,oz rabim gonilnike
 

murki

Zelenc'
27. jan 2012
13
0
1
nimam softwera vec ker sen flasha rom, zej pa ne mislim dajat 60e za software prek mediona

bvv
 

murki

Zelenc'
27. jan 2012
13
0
1
vse mi že dela,decki na gpsunder... so mi pomagali,tnx janch vseeno za pomoč, zdaj se samo morem najti prave karte za moj wince 4.2
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Prosim za nasvet oziroma pomoč.
Kolega ima MEDION GoPal E4470 in bi seveda rad posodobil mape (se ve kako
smile-1.gif
). Kolikor sem do sedaj ugotovil, je naprava zaklenjena in jo je potrebno odklenit z miopocket - imam prav? Ali je tista datoteka, ki jo je Janch par postov više omenjal (žal ni več dosegljiva) boljša (Menu.exe)?
Seveda pa se to dela z razlogom, da potem na SD kartico posnameš iGO in na tak način posodobiš mape
smile-1.gif
ali je možno kje dobiti mape ki bi delale na Medionu?
lp
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Ali mi lahko posreduješ kakšen link na ZS? Sem vpašal strica Googla pa sem našel samo Q1 2012
Lp
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Opla,
se opravičujem nisem poslal tebi ampak me je že nekdo drug vprašal. Poglej ZS.

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Kva123 hvala za link, karte sedaj imam, bodo pa prišle prav kdaj drugič, ker ko je sodelavec končno prinesel navigacijo sem ugotovil da gre za Medion Gopal e3240 in ne 4470. Pa se nisem preveč sekiral in sem si prenesel Miopocket, se držal navodil, ki so priložena. Naprava sama je brez problema prepoznala 8 Gb kartico, tako, da sem na njo posnel Garmin XT in iGo Primo 2. Obe delujeta brez problema, samo pri Garminu sem že malo pozabil, da je potrebno dodati sw.unl. No pa tudi kartico sem moral enkrat formatirati. Skratka navigacija deluje, tako, da ima poleg originalne, ki jo lahko tudi poženeš iz Miopocketa, še dve z najnovejšimi zemljevidi.
 

Anze94

Zelenc'
3. feb 2013
1
0
1
Živjo!
kupil sem v hoferju Medion go pal e4260(md 98950) in me zanima naslednje!
Na škatlji piše da ima opozarjanje pred foto radarji če mogoče kdo ve?
hvala
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Živ!
Kolega ima tudi Medion-a GoPal E3240 z zemljevidi Navteq 2009/Q2 in bo bilo dobro posodobit. Mi lahko svetujete kako se bi to dalo oz. kakšen je postopek, kaj moram nekje dobiti. Naprave pa še nimam pri sebi.
Hvala za kakršenkoli nasvet.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Medioni so prava misterija med GPS navigacijami, vsaj kar se tiče "nuradnih" posegov. Glede odklepa je napisano bore malo koristnega tudi na največjih tujih gps forumih..Vem, da se da naložiti univerzalni unlock shell Miopocket, vendar to močno odsvetujem, saj je ta unlock dobesedno overkill za vse naprave z manj kot 128 mb rama.
Upam, da kdaj dobim v roke katerega izmed teh modelov, da se tudi sam spoznam s to blagovno znamko, ki mi v vseh teh letih še nikoli ni prišla v roke
grin1.gif