Medion Gopal Navigacije

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Ha, to pa še nisem probal. Poskusil sem samo brez kartice. Bom moral počakati do ponedeljka, ker sem postil v službi.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kot sem obljubil, sem skonfiguriral Unlock shell za Medion naprave. Ta nov vmesnik je bil sicer narejen za Mio naprave, vendar sem prilagodil unlock skripto, da deluje tudi na medionih. Glede na to, da v rokah še nisem imel nobenene navigacije Gopal, je rezultat nemogoče predvideti. Vsekakor, pa s tem unlockom ne morete uničiti naprave, saj deluje direktno iz SD kartice in ne uvaža nobenih vrednosti v register naprave. Ta unlock je samo za Gopal modele z resolucijo 480x272!

screen001.jpg


screen002.jpg


screen003.jpg


Inštalacija:
1. Prenesi Medion Unlock
2. Odpakiraj in kopiraj vse datoteke in mape iz mape "medion_unlock" na SD kartico (geslo za arhiv: naviguru)
3. Vstavi SD v napravo in jo ponovno zaženi.

To je samo nov uporabniški vmesnik, program(e) za navigacijo si priskrbite in uredite sami. Poti do vaše želene navigacije si uredite v datoteki icons.xml ki se nahaja v mapi SLIDE na SD kartici.

Zadevo sem preizkusil na Mio S600 in Mio S505 in na obeh deluje brez problema.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
In še unlock za Medion Gopal naprave z resolucijo 320x240

r303-screenshot.png


1. Prenesi Medion unlock 320x240
2. Odpakiraj arhiv in kopiraj vse datoteke in mape na SD (geslo za arhiv: naviguru)
3. Vstavi SD vnapravo in jo ponovno zaženi

@Leon2007, ta unlock bi moral delat med drugim tudi na tvojem modelu (E3240) Probaj in poročaj! Pred uporabo pa najprej spravi svojo napravo v privzeto stanje.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
To se pravi na prvotne nastavitve. Prvo bom pa probal še pobrisat na SD "goce.exe" in poskusit če še dela tako ko je prej.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na SD naložiš iGO8 ali Primo nato v mortskripti (Igo8.mscr) urediš poti do iGO8...Vendar o tem kasneje. Najprej je vprašanje, če bo unlock sploh deloval tako kot je treba, glede na to, da sem ga konfiguriral po "občutku", saj ga nimam možnosti testirat na dejanskem Gopal-u...
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
@Janch
Evo sem sprobal, deluje tudi s kartico SD, s tem da sem pobrisal vse kar je bilo gor.
Še tole me zanima, kolikšno kartico pa tale naprava sprejme?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Ne še, grem sedaj v akcijo.
@ Janch, vmesnik deluje, samo če kliknem na disketo (vidim vsebino) nazaj ne moreš razen. če ga restartaš.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
tista disketa je raziskovalec in lahko prideš nazaj v meni, če ga zapreš s klikom na mali križec zgoraj desno. Ikona iGO ti seveda ne deluje, saj iGO8 ni prisoten na SD kartici. Ko naložiš iGO, ga boš lahko zaganjal preko te ikone. To je bistvo vsakega unlocka..
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja probaj ane, saj nimaš kaj izgubit, pokvarit pa tudi ne, glede na to da vse deluje preko SD. Teoretično bi lahko delal. Preneseš si seveda unlock verzijo za resolucijo 320x240.
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
Pokaže se uvodna stran medion mobile navigationsystem, nato select your language, pritisnem OK in gre na Application not installed. Insert sd/mmc card.

Če pa je kartica sd/mmc vstavljena z medion navigacijo pa gre naprej. Teli file so na kartici sd/mmc:

mnavdce
autorunce
Major_roads_of_Europe
Germany
Austria-Switzerland-Southgermany
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
@Janch, tole deluje zaenkrat kot švicarska urica.
Hvala ti za vse nasvete, pojasnila, razumevanja za moja nerazumevanja in nepoznavanja naprav.
Še enkrat HVALA TI za vse.
aplauz.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik fatmir pravi:
Pokaže se uvodna stran medion mobile navigationsystem, nato select your language, pritisnem OK in gre na Application not installed. Insert sd/mmc card.

Če pa je kartica sd/mmc vstavljena z medion navigacijo pa gre naprej. Teli file so na kartici sd/mmc:

mnavdce
autorunce
Major_roads_of_Europe
Germany
Austria-Switzerland-Southgermany

Da si ne bova pisala v nedogled, zapakiraj to vse skupaj v zip ali rar nato naloži nekam na server, od koder bom lahko potegnil in preveril in na podlagi tega prilagodil unlock za to napravo.
 

karablajzna

Zelenc'
23. apr 2013
7
0
1
@Janch tudi jaz sem probal unlock 320x240 na e3240 , dokler je kartica v napravi se pokaže tvoje namizje , aktivna je samo ikona diskete, ostali dve pa če pritisnem se nič ne zgodi. Če pa kartico snamem iz naprave je vse kot je bilo original
lp