Media Box

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Tole sem dons najdu v hoferjevmu katalogu...

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_8465.htm

Pa me zanima kako se tale zadeva kej obnese. Cena se mi zdi zlo ugodna.... Me pa zanima če se da še kje dobit kej podobnega. Pa kaj je to USB dongle, ki ga je kao potrebno dokupt.

Če ma kdo kej podobnega me mal zanimajo vaše izkušnje....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
V Mediamarktu v Grazu je precej mediaboxov, različnih proizvajalcev.
Tudi Icybox jih ima. Ta je bil najboljši videti, sodeč po specifikacijah na škatli.
Da ne bom pozabil, bilo je samo ohišje. Disk si moraš kupiti posebej.
Kako se obnesejo, bo moral povedati kakšni lastnik naprave.
Hoferov me tudi zanima.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
teh mediaboxov je že malo morje. katerga vzet je težko rečt, najboljš je pa da čim več pogooglate za modelom ki vam je všeč. če o njem ne piše nič, potem ga jaz ne bi vzel.

kolikor sem jaz zasledil je nekje v vrhu popcornhour. pri nas se ga uradno še ne dobi, se ga pa da preko meje naročit.

par stavri katere so vsaj za mene pomembne:
- digitalni in analogni audio izhodi
- hdmi izhod
- priklop na mrežo (da zna preko mreže predvajata fajle)
- da predvaja vse živo (hd ripe, divix s podnapisi in šumniki, vob,....)
-da je zelo hiter pri navigaciji po menijih in med izbiranjem filmov.
-priklop preko usb-ja vse mogočih diskov, ključkov in morda še celo čitalec kartic
-veliko popravko in nadgradenj tako s strani proizvajalca kot samih uporabnikov
pa še kej bi se našlo, sam se zdej ne spomnem

pri hoferju če prov vidim dobiš še 500GB disk zraven. se pa vidi, da je ohišje narejeno še za močnejši model, ker je luknja za hdmi samo "narisana"
smile-1.gif
pa hd ripov ne zna predvajat (vsaj piše ne)
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
mene tud tale zadeva močno mika. pa še cena za 500 GB se mi sploh ne zdi pretirana, poleg tega, da ma 3 leta garancije ...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
To je ChiliGreenov MR1 Rekorder, enak je pri sosedih 200€ (500Gb) in 250€(1Tb).
Pise v FAT32, NTFS samo bere.
Snema pri 720x576 (MPEG2)
Podpira podnapise.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tale stvar me je zacela zanimat oziroma nasploh media box. DVD predvajalnik, ki mi bere vse imam, torej ga prikljucim na box, iz boxa pa v TV, kje pa pride kabel od kabelske, na tem Hoferjevem ni videti vhoda. Imel bi ga predvsem za snemanja TV programov, pa ce ze kdo kak film prinese na kljucku, da ga gor posnamem, drugace nimam nekih velikih zahtev. Zraven tega je tudi daljinec, a je mozno potem TV postaje prestavljat preko boxa ? Ker imam starejso televizijo, ne dobim vec kot 30 kanalov.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Vtičnico za kabelsko nima, ker je to le predvajalnik.
Nima TV tunerja.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
A se ta zadeva lahko uporablja tudi kot čisto navadni trdi disk za backupe? Se pravi, da jo priklopiš na router in uporabljaš tudi za shranjevanje varnostnih kopij?
 

Mirror

Pripravnik
29. okt 2007
273
0
16
Meni je v oči padu Memup NRX 1000 GB pri naših severnih sosedih: prospekt

Kaj mislite, se ga splača kupit? V soboto ga bom šel verjetno pogledat.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Se da uporabit, kot navadni disk za varnostne kopije.
Verjetno tudi kot mrežni disk, ker ima priklop za LAN.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
Da ne odpiram nove teme.

A ima kdo izkušnje z Popcornom in podobnimi. Predvsem mi je zanimo to da ima Bittorent clienta, in FullHD podporo.

Torej, kje ga kupiti? Ali lahko Dolby Digital +, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD formate poslušam na starem reciverju, ki podpira samo Dolby Digital ali DTS 5.1 sistem? Ali bittorent tudi uplouda in ne samo downlouda?

Namreč kupujem eno tako napravico, in so mi vsi napotki koristni.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za popcorna si poglej slo-tech forum, so se kr razpisal o njem. pa na googlu boš pomojem o njem najdu še kej več kot si pričakoval:)

če maš srečo se kak najde na bolhi. drugač pa preko neta, pri nas jih še ni uradno.