Med v deviškem satju

bostek

Zelenc'
23. sep 2011
10
0
1
zasavje
tovornik.cit.si
Zanima me če je že kdo poskusil tole:

satje-v-medu.jpg


med-v-satju.jpg


Da ne bo pomote - nič ne promoviram oz prodajam! Zanima me samo vaše mnenje oz izkušnje... hvala
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
a satje direkt iz panja? jedla že miljonkrat (stric je čebelar) in mi je to ena najboljših in najbolj okusnih stvari na svetu. totalen užitek je mozgat un med ven
smile-1.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Še veliko boljši je vosek, ki se ga dobi pri odpiranju satja. Naravnost v usta in žvečenje.
smile-1.gif


Med je tudi zelo zdrav za zobe poleg nešteto ostalih koristi. Marsikdo ne ve tega, s splošnem mislimo, da je škodljiv za zobe podobno kot sldakor. Je pa ravno obratno, je izjemnom koristen in uničuje bakterije.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Samo vosek ni ravno hranljiva zadeva, se mi zdi.

Aja, zakaj bi med uničeval bakterije na zobeh? Nič ne dvomim, da je med zdrav za marsikaj, ampak za zobe?
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Vosek ne poješ, ampak samo žvečiš oz izstisneš med iz njega. Potem se vosek ponovno uporabi s predelavo.

Ja tudi za zobe je izredno zdrav, to ve malokdo !! Seveda je tu govora o 100 % pravem medu in ne kakšni čudni uvoženi mešanici z umetnimi snovmi.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Vsi slovenski domači čebelarji ga imajo oz. nekateri imamo.
Tisti v trgovinah pa so lahko sumljivi, mislim na te iz uvoza. Če pa je je od nekega čebelarja bi moral biti v redu.
Tudi po območjih se razlikuje kvaliteta medu zaradi različnih naravnih danosti in pogojev.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.455
113
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Ja tudi za zobe je izredno zdrav, to ve malokdo !! Seveda je tu govora o 100 % pravem medu in ne kakšni čudni uvoženi mešanici z umetnimi snovmi.
Link?!
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Enkrat dobil domači med s satjem, super za žvečit, zdaj pa več ne najdem nikjer. Kak štajerski čebelar tu, ki bi to prodajal?
 

bostek

Zelenc'
23. sep 2011
10
0
1
zasavje
tovornik.cit.si
No glede tega satja je tako da se lahko žveči, če pa je deviško, pa se lahko brez skrbi poje, in takšen vosek seveda ni prebavljiv, vendar dobro vpliva in prečisti prebavni trakt.
Je pa seveda razlika med navadni satjem, ter naravno zgrajenim satjem... jaz uporabljam samo naravno zgrajeno satje.

Ravno nekaj dni nazaj je bila objava, kako so slovenski raziskovalci podali ugotovitve, kako določene vrste medu vplivajo na zobe oz preprečujejo nastanek paradontoze pa še česa...


ThorZEN, poglej malo seznam na http://cit.si/cit/ če boš koga našel(povej mi od kod si, da še malo povprašam na forum). Jaz bom imel med v satju zopet naslednje leto. Se pa strinjam da ga čebelarji ne delajo ravno v velikih količinah... po mojem bi ga morali več, npr v Avstriji in Nemčiji je že dosti bolj poznan.

Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Še veliko boljši je vosek, ki se ga dobi pri odpiranju satja. Naravnost v usta in žvečenje.
smile-1.gif
No saj to je v bistvu ista stvar
smile-1.gif
Samo da je tukaj še zraven celotno satje

Kar se tiče trgovin, pa smo lansko leto videli kakšno je stanje... po mojem najboljše dobiti med od lokalnih čebelarjev, ki jim lahko zaupamo, pa še ceneje ga dobimo
smile-1.gif

Sem ta vikend uspel kos(ček) medu v satju zapakirat v plastične vrečke, da ga bomo potem npr. ponudili turistom ki pridejo v naše kraje... je pa izredno težko to pakirati, glede na to kako je stvar mehka... bom prilepil slike ko jih dobim...
 

bostek

Zelenc'
23. sep 2011
10
0
1
zasavje
tovornik.cit.si
Takole sedaj nekako izgleda(bom poizkusil naredit še kakšno lepšo sliko):

sam3571.jpg


Zatem pa smo še malo okrasili, tako da malo lepše izgleda... tu je pač veliko možnosti kako in kaj. Je pa res da je težko delat s tem, saj potem tudi med odteka iz strani kjer se odreže, je mehko in sm se kar zafrkaval pri zapiranju vrečke, da je stvar v takšni obliki kot je...

medvsatjuvreckica.jpg
[/img]