Matrox grafične kartice

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Iščem grafično krtico primerno za Adobe Pemiere 2.
Da podpira dva monitorja in realno sliko na TV out.
Predvsem mi je važna realna slika na TV-ju. Da vidim preview Adobe Premiera.

Novejše Matriksove kartice to podpirajo. Vedar imajo tudi lepo ceno. Me zanima če mogoče kdo pozna kakšen starejši model (ki je cenovno tudi bolj ugoden) in ima takšen TV izhod.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Iščem grafično krtico primerno za Adobe Pemiere 2.
Da podpira dva monitorja in realno sliko na TV out.
Predvsem mi je važna realna slika na TV-ju. Da vidim preview Adobe Premiera.

Novejše Matriksove kartice to podpirajo. Vedar imajo tudi lepo ceno. Me zanima če mogoče kdo pozna kakšen starejši model (ki je cenovno tudi bolj ugoden) in ima takšen TV izhod.

Jaz uporabljam že cel čas dual head Matrox grafične kartice in lahko rečem, da če je ne potrebuješ za kakšno resno delo, lahko uporabiš tudi kakšno drugo "navadno" kartico, ki ima dva izhoda - mislim, da ima to danes že večina kartic. Cena novih pa tudi ni pretirana (kot npr tale ). Ponavadi imajo te kartice še dodaten S-video izhod, od koder sliko brez problemov pelješ na TV.

Bistvena razlika dual head kartic od navadnih je, da sta tukaj dejansko dve kartici združeni (fizično) v eno, kar jim daje zmogljivost da strežejo zahtevnim grafičnim aplikacijam. Niso pa namenjene za igranje iger, ker nimajo grafičnega pospeševalnika.

Drugače matroxi nimajo posebnega tv izhoda, dobiš pa zraven "vga - s video" ali "dvi - s video" kabel, s katerim lahko potem pelješ signal v TV.

lp
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Kaj pa je tvoja izhodna naprava? Monitor ali TV zaslon? Kakšen je priklop omenjene naprave?