Matične celice - zdravljenje

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Zdravo,

Se je kdo od vas že srečal z zdravljenjem s pomočjo matičnih celic?

Pred kratkim sem imel operacijo kolena - artroskopijo.
Izvid:
Pri artroskopiji ugotovimo večjo rupturo medialnega meniska, ta del je vkleščen v sklepu, ga odstranimo. Vidna je ruptura lateralnega
meniska v srednji tretjini. Poškodovani del odstranimo. Vidno je stanje po rekonstrukcijii sprednje
križne vezi, vez ima ohranjeno kontinuiteto, je zmerno ohlapna. Vidna je hondralna lezija na
medialnem kondilu tibije, 2x2 cm, III. stopnja. Vidni sta hondralni leziji na medialnem kondilu
femurja in tibije, I. stopnje. V kolenu najdemo obsežne brazgotine, jih odstranimo. Prepatelarna
medialna plika je hipertrofična in se vklešča femuropatelarno, jo odstranimo. Nato naredimo
manipulacijo v splošni anesteziji in dosežemo popolno gibljivost.

Za podčratno poškodbo mi je priporočil zdravljenje s pomočjo matičnih celic.

Je že dal kdo to čez? kakšni so bili rezultati? kaj lahko pričakujem? Vem, da je na alterju tudi nekaj oseb iz zdravstvenih krogov, ki mogoče lahko kaj več o tem povedo? Sploh izkušnje me zanimajo...

Malo mi je tečno tudi, ker zdravljenja ne krije zavarovalnica. Pride pa 4900€. Kot zanimivost to, da zdravstvo plača menjavo sklepa, ki je dražja in naj bi bila manj zanesljiva.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Malo mi je tečno tudi, ker zdravljenja ne krije zavarovalnica. Pride pa 4900€. Kot zanimivost to, da zdravstvo plača menjavo sklepa, ki je dražja in naj bi bila manj zanesljiva.

Zdravstvo placa mejavo sklepa ker je to za razliko od maticnih celic definitivno zdravljenje.
Maticne celice za zdravljenje obrabljenih in poskodovanih "kolen" pa niso pokazale prepricljivih rezultatov.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Zdravstvo placa mejavo sklepa ker je to za razliko od maticnih celic definitivno zdravljenje.
Maticne celice za zdravljenje obrabljenih in poskodovanih "kolen" pa niso pokazale prepricljivih rezultatov.

Se potem sploh splača it v to?

V Italiji naj bi zavarovalnica krila tako zdravljenje z matičnimi celicami.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Zavarovalnice po svetu krijejo to kar se izpogajajo. Eni popravijo razpoko stekla pri carglass, drugi menjajo celo steklo. Tako za banalno primerjavo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Poznam dva ki sta se šla zdravit na ta način isto koleno. Stran vržen denar......Baje nekaterim pomaga, njima ni nič.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
kako pa lahko fuzbalerji igrajo naprej z operacijami kolen, pa razni smučarji itd?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Teta v Švici imela podobno zdravljenje ramena in stvar tip top.
Malo edini boli po aplikaciji ampak po 14 dneh je že bilo veliko izboljšanje po mesecu dni pa ko nova.