Matematika drugi razred

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Zajeta slika.PNG
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Da ni prejšnjo vprašanje v vseh treh 4 razredih je 81 otrok...
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
Mislim da je poanta teh nalog da se vidi če zna otrok kritično ocenit nalogo in da vidi da pač ni dovolj podatkov. Pri tej starosti jih veliko samo pogleda številke v nalogi in potem nekaj naredi z njimi. Npr. tukaj vidijo 40 in rečejo da jih je tudo v drugem 40. Ali pa 40 in 2 (avtobusa) in potem nekaj sčarajo iz tega (npr 40:2=20).

Podobna je tista, da je na ladji 20 koz, 10 ovc in 5 psov - koliko je star kapitan ladje? In potem samo seštejejo te št. in rečejo da 35.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in kajpace

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
no vidis, 123, zahvali se thazzu, da ti je pomagal pri domaci nalogi. upam da bos sedaj lazje prisel do resitve...

ce bojo pa se problemi, je pa jutri zjutraj dopolnilni pouk...
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: navlixx in erikson

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Mislim da je poanta teh nalog da se vidi če zna otrok kritično ocenit nalogo in da vidi da pač ni dovolj podatkov. Pri tej starosti jih veliko samo pogleda številke v nalogi in potem nekaj naredi z njimi. Npr. tukaj vidijo 40 in rečejo da jih je tudo v drugem 40. Ali pa 40 in 2 (avtobusa) in potem nekaj sčarajo iz tega (npr 40:2=20).

Podobna je tista, da je na ladji 20 koz, 10 ovc in 5 psov - koliko je star kapitan ladje? In potem samo seštejejo te št. in rečejo da 35.
Kaj je to matematika, filozofija ali psihologija? Najprej si to razčisti. Potem dodaj še v obzir da gre za drugi razred. In če si bil v OŠ še v Juhoslaviji, kot jaz, upoštevaj, da je to star prvi razred.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Tukaj pa še strokovna razlaga, zakaj ta naloga v drugi razred. Nič ni narobe s tem, da se jih vzpodbudi k temu, da razmislijo ali se da rešiti ali ne in kaj bi lahko bila množica rešitev.
1579807423939.png1579807454187.png
 
Nazadnje urejeno:

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Pa dejmo še eno za 1.razred podaljšanega bivanja: na prvi postaji v avtobus vstopi 5 učencev, na drugi 12, na tretji 22, potem pa jih na četrti 12 izstopi.
Vprašanje: kako je ime šoferju avtobusa?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Mene je ta teden preseneilo ker je bilo treba tamalo v drugem učit kateri praznik je kateri dan. faking marijino vnebovzetje, dan samostojnosti in enotnosti al kaj je že. Še sam ne vem datumov tamala jih mora za kontrolko pri 7 letih.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Romzi in sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Tukaj pa še strokovna razlaga, zakaj ta naloga v drugi razred. Nič ni narobe s tem, da se jih vzpodbudi k temu, da razmislijo ali se da rešiti ali ne in kaj bi lahko bila množica rešitev.
Poglej priponko 30784Poglej priponko 30785

Čakte malo, svoje psihosocialne experimente lahko delajo kje drugje, ne v učilnici. Vsak učitelj ve kaj določen učenec zna in zmore. Ga skuži v dveh tednih od začetka šole. To kaj vidim je samo pridobivanje podatkov za neko študijo, kjer jo bo neko uporabil za kak znastveni članek. Seveda bo oziroma ob tej prilepljeni sliki je avtor že zaslužil svoj $. In to na račun zmedenih otrok. Jaz pošiljam otroka v šolo, da se tam nekaj nauči, ne pa da nekdo na njemu izvaja xperimente. Za to delo si nabavite podgane...
In kaj ima od tega otrok? Večina je zmedenih, šli bodo nekaj računat (v teh letih je čredni nagon precej močen), rezultati pa bodo napačni. Nekdo malenkost brihtnejši bo rekel da to ni mogoče izračunat. Ampak ta brihtnejši je svoje veščine pokazal že kje drugje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Čakte malo, svoje psihosocialne experimente lahko delajo kje drugje, ne v učilnici. Vsak učitelj ve kaj določen učenec zna in zmore. Ga skuži v dveh tednih od začetka šole. To kaj vidim je samo pridobivanje podatkov za neko študijo, kjer jo bo neko uporabil za kak znastveni članek. Seveda bo oziroma ob tej prilepljeni sliki je avtor že zaslužil svoj $. In to na račun zmedenih otrok. Jaz pošiljam otroka v šolo, da se tam nekaj nauči, ne pa da nekdo na njemu izvaja xperimente. Za to delo si nabavite podgane...
In kaj ima od tega otrok? Večina je zmedenih, šli bodo nekaj računat (v teh letih je čredni nagon precej močen), rezultati pa bodo napačni. Nekdo malenkost brihtnejši bo rekel da to ni mogoče izračunat. Ampak ta brihtnejši je svoje veščine pokazal že kje drugje.
Pa si ti prebral obe strani? Point je v tem, da jih pripelješ do tega, da znajo prepoznati, da nekaj ni mogoče izračunati, da ni dovolj podatkov, da ne grejo slepo ugibati. Nekdo bo znal, nekdo ne...nič ni narobe, če kateri ne zna in to je to....