Mastna notranja stran prednje gume

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Opazil sem, da je celotna stran not. gume (desna sprednja) mokra oz. mastna ko sem šel z roko čez. Vse ostale so suhe. Mastno je tudi vse noter pri disku. Zadnjič ko sem vozil in zabremzal je šla pedalka do konca bremzalo pa ni nič, tako sem moral spustit in še enkrat stisnit bremzo da je bremzalo....Sumim da pušča kako olje...kljub temu pa sprašujem če je še dokaj varno za se peljat kakih 40 km?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Tole se sliši, kot da ti nekje pri kolesu pušča zavorno olje!

Sam bi zadevo dobro pregledal (snel kolo, preveril količino olja v posodici itd.) preden bi se peljal, pa še takrat bi imel roko neprestano na ročni.
Če zadeva zares pušča, raje pusti avto tam kjer je in si organiziraj najbližjega mehanika.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pusca ti zavorno olje, preveri zgoraj v posodici.Lahko imas tako mocno izrabljene zavore da je batic izpadcel, lahko pusca lajtunga.Raje se ne vozi ker ko bos parkrat stisnil zavoro bo zmanjkalo olja in ti bo avto bremzal samo z dvema kolesoma.Z rocno zavoro se ne mores vozit ker nima prakticno nikakrsnjega zavornega ucinka.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
nima to veze z zavornim oljem.

počila ti je manšeta na zglobu - čim prej jo pojdi zamenjat, pa naj ti spet namažejo zglob.

če boš dal na uradni servis več kot 50 EUR z delom ne bo prišlo.

čepa boš putsil kot je, pa bo homokinetični zglob na suhem...potem boš moral menjat pa še njega (ta pa ni poceni).

(sem imel identični rpoblem...le da sem prepozno opazil da mi je počila....zdaj zaradi tega slišim zglob ob zavijanju)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ce pravi da mu pedala o zavore noter pade ne more biti zglob.Se pa tudi mora od oke videt ce je mast ali olje.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Mehanik pravi da je manšeta brez pogledat zadevo. Peljem potem, pa poročam kako se bo razpletlo. Jebeš uradni servis ko računa vse višje, veze pri s.p-ju
cool-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
hm ja..tole s pedalko sem pa spregledal!

itak pa..treba bo kolo dol vzet, pa se potem vidi ali je mastno od olja/masti ali je bremz tekočina.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Če je zglob ali zavorna tekočina, to lahko preveri sam. Kolikor se jaz spomnim na mojem avtu, ko sem odklopil lajtungo, ni bilo 2 ali 3 minute, pa je šlo vso olje skozi. Če on pravi, da se mu pedal ne odziva, je najbrž že najmanj pol olja šlo. Glede na to, da sem jaz zadnji bobnasti cilinder stisnil z roko in je olje odletelo 3 m po garaži, potem je on najbrž s tistim stiskom pedala iztisnil kar lepo količino.
 

zlatorog87

Pripravnik
14. jan 2008
177
1
18
na Seniku
če je počena lajtunga od premz najlažje preveriš tako da ugasneš avto in pritiskaš na premzo, če je vse ok pedal mora postat trd da ga ne moreš več nič stisnit.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Počla je tista cevka, ki dovaja olje. Zamenjali so še drugo stran (za vsak slučaj) ter iztisnili zrak in na novo napolnili z oljem. Je reku, da mi ne bi avto več bremzal in bi samo letel...Strošek 50€.

Zdaj pa novim dogodivščinam naproti
cool-1.gif