Masa za čevapčiče

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ma kdo kakšen dober recept za home-made maso za čevapčiče? Kakšno meso in v kakšnem razmerju, začimbe...

Enkrat je blo govora o čevapih še na suxu in je en povedal kaj je tista "secret ingredient", ki se doda v maso, da so potem čevapi bolj sočni.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tudi mene bi zanimal to.. ker suhih, trdih, lesenih cevapov sem se ze prenajedel
smile-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Ovčje meso
grin1.gif
to naj bi naredilo tisti pravi okus.
Pa maso je treba cca 2 dni "pacati"...torej jo imeti narejeno v hladilniku, zato je tako mehka.

Vsaj tako sem izvedela cca pol leta nazaj od lastnika enega kioska s hamburgerji, čevapi, pleskavicami,...
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Če se prav spomnem, je takrat en govoru, da v maso doda redensko al pa vodo... Zaredi tega naj bi bli čvapi bolj sočni, ker se masa popolnoma ne izsuši..
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
probaj tole:
mleto meso (pol govedine, pol svinjskega..če imaš pa ovco pa itak zraven)
sol (na pol kile mase daš približno 1 žličko in še malo soli)
poper
sveži česen, narezan

po probaj polivat med pečenjem z belim vinom namesto pivom, je še boljše..da niso suhi je treba fejst polivat in dat pravi čas iz ognja..pa dober tek
smile-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Tebi si zatakne pri peki in ne materialu... Obvezne lepinje (somun) sicer ti se zadeva posusi ali valja v olju, oboje je zelo zelodec unfriendly. Izjemna visoka temperatura (plin), 2x obrnes meso in gas...

- uporaba juhe zazeljena
- odstranjevanje mascobe z mesa ni
- cesen&cebulo obvezno mleti
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Evo sem mal pogledal na suxu in tukaj en pravi, da je tista skrivnost sojina moka in pa da doda še drobtine, če jih peče v ponvi.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Evo sem mal pogledal na suxu in tukaj en pravi, da je tista skrivnost sojina moka in pa da doda še drobtine, če jih peče v ponvi.

Pa malo solate, jajc
bonk.gif
, zelja in repice zraven

ne se hecat.press
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
A si že probal, da si tok prepričan, da ni vredu? Se jih je kr nekaj strinjal, da se dodaja notr sojina moka al pa radenska, ki jim daje sočnost.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
A si že probal, da si tok prepričan, da ni vredu? Se jih je kr nekaj strinjal, da se dodaja notr sojina moka al pa radenska, ki jim daje sočnost.

To je tradicionalna turska jedan in nekako dvomim da so Turki iz tega delali gay-fest z radenskami, pivo ali belim vinom. Karkoli bos dal v meso bo zalost ce ga bos namakal, polival ali ... Meso ma zacvreti ASAP, bolj "vlazna" bo masa slabse bo.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
jaz dam 70 dag mletega telečjega + 30 dag mletega svinjskega mesa, dodam sladkor, sol, česen, radensko in sodo bikarbono, ki čevapčiče naredi mehke. tak recept sem dobila od kuharja v priznani srbski restavraciji in moram rečt, da so čevapčiči res dobri
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
izi

kot bosanc bi mogu vedt, da v čevapih ni ne čebule, ne mlete ne sekljane.

meso se dela iz ovčjega mesa ali teletine. svinjina ni opcija in ej v mešanici z govedino izhod v sili. zadeva se soli, popra, mleta paprika in pacanje. pri meni nima časa odstati, pa je vseeno ok.

ps
bosanc ni blo mišljeno žaljivo. pač pa poznavalsko.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
jaz pa delam takole: 50% ovčetine in 50% svinjine. Popopram, posolim in malenkost mlete paprike. to pol pustim 2 dni v hladilniku.

pečeni čevapi so izredno mehki in sočni. enako velja za pleske