Marketinško predavanje v Tivoliju

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Je bil kdo včeraj v Hali Tivoli?
Meni se je zdelo res fenomenalno predavanje.
wink-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Ja ampak večina obiskovalcev je po moje prišla poslušat Aleša.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Dejstvo je, da je Aleš Lisac "the man" v Sloveniji na področju direktnega marketinga in doseganja potencialnih kupcev. Osebno sem ga na poslovnem nivoju imel priložnost spoznati in ga spoštujem. Sem si že rekel, da se bom udeležil kakega od njegovih predavanj (firbec) a nikoli ne najdem časa. Futuristic... se pridružujem tvojemu mišljenju glede razlogov obiskovalcev.

Smiljan je pa "the man" na področju motivacijskih tehnik a mi on osebno ni všeč.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Dejstvo je, da je Aleš Lisac "the man" v Sloveniji na področju direktnega marketinga in doseganja potencialnih kupcev

iz tvojega zapisal bi lahko kdo sklepal da gre za neko nobel zadevo....
uf-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Dejstvo je, da je Aleš Lisac "the man" v Sloveniji na področju direktnega marketinga in doseganja potencialnih kupcev.

Za Smiljana sem ze slisal (samopromocija ... kot Dormeo
smirk-1.gif
), za tega mozaka pa ne. Komu je ze uspel kaj prodati, razen brezplacnih "tecajev" ? Za vzpon katerega podjetja je zasluzen ? Kaj je naredil tako izjemnega, da to ne uspe nikomur drugemu ?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Človek je predavatelj.
Pika.

Živi od tega.

Ne rečem, da je neumen ali da je pameten, ampak cel njegov biznis je učenje drugih, kako se dela direktni marketing.
Sam ga ni delal nikoli (če odmislim reklamiranje samega sebe, svojega podjetja, svojega svetovanja,...).

Meni osebno je njegov pristop ultra "kičig" in osladen. Moja filozofija je pa taka, da ne grem po ultra dizajnerske nasvete k nekomu, ki ima bajto nakičarjeno kot v ciganskem taboru.

Saj mogoče pa to je direktni marketing
17758-icon_confused.gif


Torej - če prodajate kaj drugega (izdelek, katerega ciljna skupina niso ravno upokojenci in naveličane gospodinje), potem tale marketinški smiljan mori morebiti ni vaša najboljša izbira.

Če pa sploh ne veste, kaj je to marketing, potem se pa vseeno splača pogledat. Samo ne vsega vzeti kot suho zlato.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.551
5.531
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Za vzpon katerega podjetja je zasluzen ?
Med drugim je bil direktor marketinga in prodaje ter svetovalec uprave mobilnega operaterja Vega.
shocked-1.gif


Sicer pa njegovi nasveti, knjige in predavanja niso slabi. Če bi jih podjetja upoštevala (naprimer odnos do strank), bi imeli tudi mi kot uporabniki od tega korist.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Obstaja kje kakšna z marketinškimi puhlicami "neposrana" spletna stran, kjer bi človek neboleče prebral njegov življenjepis (kaj je delal in kaj dela)?

Ker človek je virtualno hujši kot Kellogg briketi za zajtrk.
Posledično ga pač ne jemljem resno - je pa res, da jaz ne prodajam gospodinjam in upokojencem (kot sem zgoraj povedala).


Ampak na tem mestu ne bo odveč opozorilo - če je nekdo odličen predavatelj, še NE POMENI, da je od njega kakšna korist. Pomeni samo to, da odlično obvlada retoriko in da je dober demagog. Ker - vsaj po kurjem futru, ki se raztrese, če v google vtipkaš njegovo ime - ni videti, da bi folk ločil, kaj je celofan, kaj je pa vsebina. Vse je pobrkano, da se sploh ne da videti, kaj je konkretno pametnega imel za povedati, kar že nismo od prej vedeli.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.551
5.531
113
Seveda si vse lahko že slišala (in prebrala) drugje (v angleškem jeziku).

Njegova prednost je pač to, da stvari nabere skupaj in jih pove oziroma napiše v slovenskem jeziku.

Kam pa lahko pridemo poslušat tvoja predavanja?
grims-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kako pa veš, da me še nisi poslušal?
grims-1.gif


Da se pa vrnemo na "vsebino" predavanj Lisca:
http://www.dossierkorupcija.com/forum/forum_posts.asp?TID=647

Človek je totalen marketingar - marketing, marketing, marketing, pa naj stane kolikor hoče.

Pozablja pa, da se marketing vedno ne izplača. Ne splača ukvarjat z marketingom, če si v monopolni dejavnosti. Itak nima kupec prav nobene izbire, kot da tam kupuje, torej zakaj bi se metal denar skozi okno z nekimi marketinškimi akcijami? Da bomo lepši v očeh kupca? Pa zakaj, za božjo voljo! Tudi če nas bo sovražil, bo prišel k nam.
(to je primer banke, ki jo opisuje na začetku in kjer je tako neskončno šokiran, zakaj banka ne nabuta svojih stroškov do neba, da bi ja zajela tudi tistega psihiča od kupcev, ki bi si zaželel osebnih bančnih storitev ob 3h zjutraj
stupid-1.gif
. Pa tudi primer zdravnika v javnem sektorju na koncu. Če gospod lisac ni opazil, privatne ambulante ravnajo drugače - seveda je pa tudi gibanje prihodkov in stroškov pri njih izrazito drugačno kot v javnem sektorju.).

Itd.

Skratka, vsaj zame izguba časa, ker mu očitno pol stvari ni jasnih.
Ker to, da je fino imeti stik z kupcem, da sploh veš, kaj hoče (da se z njim pogovarjaš, si prijazen, blablabla), pa že itak vem. Tisti, ki tega brez predavanja g. Lisca ne vedo, se morajo po mojem mnenju resno vprašati, če niso v napačnem poklicu.

Kot si rekel, človek je pač dober retorik (no, vsaj za večino, ki ima čas poslušati neskončne zgodbice o babici Marici, sesti Tini in tako dalje in tako naprej, je všeč).
In to je to.
Zame to definitivno ni.
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Obstaja kje kakšna z marketinškimi puhlicami "neposrana" spletna stran, kjer bi človek neboleče prebral njegov življenjepis (kaj je delal in kaj dela)?

Ker človek je virtualno hujši kot Kellogg briketi za zajtrk.
Posledično ga pač ne jemljem resno - je pa res, da jaz ne prodajam gospodinjam in upokojencem (kot sem zgoraj povedala).


Ampak na tem mestu ne bo odveč opozorilo - če je nekdo odličen predavatelj, še NE POMENI, da je od njega kakšna korist. Pomeni samo to, da odlično obvlada retoriko in da je dober demagog. Ker - vsaj po kurjem futru, ki se raztrese, če v google vtipkaš njegovo ime - ni videti, da bi folk ločil, kaj je celofan, kaj je pa vsebina. Vse je pobrkano, da se sploh ne da videti, kaj je konkretno pametnega imel za povedati, kar že nismo od prej vedeli.

zmaga.gif


pol ure teh nebuloz deluje na prebavo cloveka
smirk-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.551
5.531
113
Smisel marketinga je prodati in zaslužiti več. To velja tudi za monopolne dejavnosti.

Banke lahko strankam ponudijo dodatne storitve - različne kreditne kartice, limite porabe, zavarovanje kartic pred krajo, ... Kako bo stranka izvedela za tvoje storitve, če ji tega ne boš povedala? Jaz naprimer vedno preberem novice na hrbtni strani bančnega izpiska. Kako bom sedaj izvedel za novosti v ponudbi, če ne bom več prejel izpiska po pošti?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dečko stoka okoli tega, da banke ne pridejo osebno do njega in mu s poklonom dajo kartico.

Osebno mi gredo osebe, ki mi zvonijo na vratih, telefonu,... na jetra. In jih počim ven po hitrem postopku.
Kolikor gledam folk okoli sebe (tisti milijonček delavnega ljudstva v RS, ki ima polno glavo službe in familije), tudi ni kaj pretirano navdušeno nad osebnim najedanjem in s tem povezano krajo časa.

Ali boš pokuril več elektrike, če ti nekdo reče, da je sedaj pa zapakirana v modri kuverti?
V bistvu ne.
Zakaj bi potem elektro morala imeti marketing?

Boš rekel "a čakati moram dve uri v čakalnici pri zdravniku? Pojdite se solit, zdaj pa nisem več bolan!".
Če si bolan, boš visel tam, pa konec. In je vseeno, koliko znaša čakalna vrsta.
(seveda govorim spet o situaciji, ko imaš napol monopol - torej npr. javni zavod).

Če pa nisi tako zelo bolan, boš pa seveda ostal doma in s tem samo prispeval k zniževanju stroškov zdravstva, prihodki pa ostanejo bolj ali manj enaki.
Kar je pa super.
(privatniki imajo gibanje pacientov hkrati povezano še s prihodki, zato je tam seveda logika drugačna - ker če ni pacienta, tudi ni prihodkov. Ampak kritika g. Lisca se ne nanaša na privatnike).

Še okoli storitev banke - ne vem, kako si ti, ampak jaz stanje preverjem sproti preko neta (in to je blazno enostavno v preveriti v informacijskem sistemu v banki - kaj jaz delam). Ko dobim kuverto s papirjem, je niti odprem ne, kaj šele da bi kaj brala.

Kako hudiča so mi sploh lahko kaj prodali?

(Hint - odgovor se skriva v moji trditvi, da nekak niste v pravem poklicu, če rabite tega tipa, da vam za vsako melankost sproti dopoveduje, da "se hodi tako, da se najprej premakne levo tačko potem pa desno tačko. In spet levo in...".)
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.551
5.531
113
Ti si očitno že takoj po rojstvu shodila, brala in pisala. Ostali pa smo se to morali naučiti od drugih.
crazy1.gif