Manjši avtodom

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ma kaj sem ciničen, če pa sem že 5 x povedal, da nočem prikolice. V bistvu ostajam na istem kot na začetku, le da bi zdaj pa vseeno imel wc. In ne sprašujem po prikolici, sprašujem po manjšem avtodomu do 6.000...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.967
113
Tudi v začetku si 5x povedal, da nočeš wcja in klasičnega AD in si se s folkom kregal. Postavljaš si preveč omejitev.

Dejstvo je, da boš za 6 jurjev težko dobil kaj pametnega, ki bo takoj za na cesto brez dodatnih vložkov. Kar pa je, pa gre takoj. Verjemi, spremljam tole že par let, pa sem obupal in sem tik pred tem, da nabavim prikolco urejeno tako kot sem napisal. Bistveno drugače, kot si predstavljaš.
Good luck, resno.
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Vem, zato pa je ta tema...če bi imel 15.000, je ne bi odpiral, ampak bi samo kupil. Pa jih nimam in rabim pomoč za dobiti nekaj v tem rangu...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Pejt vse pogledat. Bos vsaj malo feelinga dobil kaj se prodaja za ta denar. Edino imej v mislih da bos s temi motorji (ki jim je kak konj tudi ze izdihnil) bolj ko ne nepremicnina na cestah predvsem na klancih. Pa ornk napeljave preglej, ker ce se gre to menjat bos kar placal (torej voda/plin)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
1.
cheer.gif

2. če ti je v startu 100+€ preveč za "izlet" z ogledi vsega kar naš siromašen trg ponuja, potem to ni zate
3. resno premisli o uvozu: mobile.de pazi samo da si pod 2500 ccm in imaš celega stroška okoli 30% - POZABI NI KAJ KUPIT TRENUTNO!
4. kar se tvojega izbora tiče - Hymer, Hobby in Dethlevs so za pogledat, seveda pa moraš res vedet, da se boš po ravnem vozil 90 (če ti je denarnica mila) in po hribih 40-50 - ampak hebat ga, si na dopustu!
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.325
1.190
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pa kaj težiš in ga siliš s to prikolico!!! Lepo je povedal, da hoče AD!
Jaz sem kupil oldtimerja, cena 7500€, minimalni stroški registracije in vložkov, saj imajo vse, kar imajo " veliki". Tudi počasna vožnja v klanec ni problem, na dopust ne greš dirkat, ampak uživat. Jaz sem čedalje bolj navdušen...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri zavarovanju starodobnika dobro premisli o pogojih, ker se lahko hitro kdo spomni, da bo začel to starodobništvo resno jemat pri izplačilih - čisto tako prijateljsko.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še mojih 5c
Veliko sreče želim pri nakupu. Predvsem pa previdnosti. Nekaj se bo prej ali slej našlo. Če nisi prepričan, pridobi drugo mnjenje oz. naj s tabo hodi na oglede še kdo.
Predvsem pa, pri starem vozilu, naj bo to AD, osebno vozilo ali (bognedaj) prikolica, je nujno, da znaš kaj sam popravit. Če bi se rad poceni vozil seveda.
Popravilo zavor, menjava končnikov, rok, manšet, menjava olja v motorju, kakšen jermen. Take zadeve ti ne smejo biti tuje, sicer si ga najebal.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Kot začetniški AD je dober, sploh če je osnovno vozilo OK in če ga pozimi ne misliš uporabljat. Kot rečeno - ko boš spoznal, da rabiš nekaj več, boš izgubil max. 1.000 € v enem ali dveh letih.

Kot sem že omenil sem POPOLNI nepoznavalec teh zgodb.

In kot kaže bi letošnjo pomlad/poletje lahko imel kakšen mesec ali dva viška časa... Španija in portugalska sta v ponovnem planu. In tehtam med podobno zgodbo kot sem jo šel lansko leto (avto in pač skoraj vsaka dva dni drug hotel) ali pa avtodom. Ne vem, če je avtodom zame, je pa letos idealna prilika da to spoznam.

Kaj bi predlagal kot nakup, da ga lahko čez leto dni prodam z najmanjšo izgubo. Bi pa raje kaj novejšega.

Hvala
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bil bi vedež ne bil bi revež.
wink-1.gif


Najprej navedi rang, do kje se lahko stegneš (finančno) in koliko vas je. Generalno pa takole: 10 let stari za 6 oseb, po možnosti Adria ali ena od "močnih" nemških firm zgubiš najmanj. Cenovni rang 20+T€.
Maš pa samo še kak mesec časa, da kaj ugodno najdeš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.967
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Pa kaj težiš in ga siliš s to prikolico!!! Lepo je povedal, da hoče AD!
Jaz sem kupil oldtimerja, cena 7500€, minimalni stroški registracije in vložkov, saj imajo vse, kar imajo " veliki". Tudi počasna vožnja v klanec ni problem, na dopust ne greš dirkat, ampak uživat. Jaz sem čedalje bolj navdušen...

Povedal sem samo še eno možnost in mojo tako izkušnjo, kot dilemo, če jo bo sprejel njegova stvar. Je v začetku povedal, da noče AD, ampak kombi, pa si je premislil. Škodi ne, če greš pogledat tudi to, kakšno prikolco dobiš za ta denar. Po pravici povedano pa v 90 procentih avtodomov, ki so ta hip na avtonetu do 6 jurjev nebi nikol spal.
Se pa najde kak starodobnik, ki je uštiman, sam tist ma redko tvojo ceno in gre takoj, kar sem tud napisal in fajn je človeka opozorit, da je treba pri starem počitniškem vozilu tud škatlo orodja s sabo nosit. Pri starem AD je treba pa tud kej pri motorju, zavorah in podobnem narest, ne samo pri bivalnem delu.

PS: Se ti furaš po Grosuplju z enim starodobnikom? Če se, povej, ker bi si ga z veseljem ogledal.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Če bil bi vedež ne bil bi revež.
wink-1.gif


Najprej navedi rang, do kje se lahko stegneš (finančno) in koliko vas je. Generalno pa takole: 10 let stari za 6 oseb, po možnosti Adria ali ena od "močnih" nemških firm zgubiš najmanj. Cenovni rang 20+T€.
Maš pa samo še kak mesec časa, da kaj ugodno najdeš.

Kar je pametnega izgine z avtoneta v roku nekaj dni, spremljam ljubiteljsko in sam s sabo sprejemam stave, kako hitro se bo kakšen avtodom prodal.
smile-1.gif


Se zavedam, da nisem povedal nič novega, ampak je vseeno fascinantno, kako hitro menjajo lastnike zadeve po 20, 30, 40 jurjev
smile-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.283
5.860
113
ksz

Tle ko se vsi spoznate. Z vw californijo je treba nujno zavit v kamp al je dovoljeno tudi kje na počivališču ob avtocesti zaspat? Pač za moje pojme to ni običajen avtodom, ker nima kopalnice, wcja itd. , ampak kaj jaz vem
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
???

Avtocestna počivališča so namenjena počivanju - ergo tudi spanju in tam še nisem slišal, da bi kogarkoli preganjali - varnost je drugo vprašanje.