Mama vseh preventivnih ukrepov

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Še vedno se lahko voziš 130 km/h čez naselje, tko da bi bil ta ukrep sam sebi namen in prav nič drugega. Sploh pa so avtoceste še najmanjši problem.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:...
Če pa odgovorim na vprašanje - ne, nimajo više plače, ampak tudi nižje nimajo, zato jih BK.
Bingo! Te ljudi BK.
Zdaj pa razloži to onemu zgoraj, ki pravi, da jim je v interesu, da se čim več ljudi pobije in razbije na cestah

Hmja,

Če se ti dnevno ubijajo ljudje na cesti, ti si pa odgovoren za varnost na njih...

Kako debelo kožo moraš imeti, da te BK za vse te smrti?

Ali pa je zadaj kaj drugega?
Da mogoče nekomu dejansko in (finančno) zelo konkretno ni v interesu, da se kaj zgodi?

Težko vprašanje?

Ali pa mogoče ne?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Ksz...

Ko se že pogovarjamo o takšnih stvareh, ki z realnostjo nimajo kaj veliko skupnega še en ZF predlog...

Na table naselij oddajnike, v avtomobile sprejemnike. Oddajniki bi sprejemniku sporočali največjo možno hitrost na določenem odseku, sprejemnik bi to zaznal, posredoval elektroniki avtomobila in ta bi postavila blokado na 30/50/70/90/130 km/h. Ob poskusu poškodbe ali celo demontaže sprejemnika pa bi se v avtomobilu sprožila ena kila C4, ki bi v zrak pognala avtomobil in kot opozorilo ostalim še voznika/lastnika/demonterja/hekerja...

Če človek dobro razmisli, tole niti ni neka huda ZF.
cool-1.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
O tej ideji sem tudi sam razmišljal (razen dela o C4) in bo po moje enkrat v prihodnosti tudi prišla v veljavo.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
najbl smešn je da bi eni najrajši živeli v policijski državi kjer bi rabu GPS lokator na pasu in dovolilnico za srat jt, ko bi vas pa ta prvič policaj ustavu pa mal postran pogledu pa bi pa vsi jokal o
kršenju človekovih pravica
hysterical-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Hmja,

Če se ti dnevno ubijajo ljudje na cesti, ti si pa odgovoren za varnost na njih...

Kako debelo kožo moraš imeti, da te BK za vse te smrti?

Ali pa je zadaj kaj drugega?
Da mogoče nekomu dejansko in (finančno) zelo konkretno ni v interesu, da se kaj zgodi?

Težko vprašanje?

Ali pa mogoče ne?
no, zdaj pa tudi mene zanima, kdo je ta, komur je to finančno v interesu?
je to stric na ZPIZ, ki šteje, koliko manj pokojnin je izplačal. ali morda možic na davčnem uradu, ki računa, koliko DDV se nabere od klepanja avtov?
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Boš moral še kar nekaj polente pojest, da boš ugotovil razliko med policijsko državo in poanto tega topica.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik sass pravi:

Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Hmja,



Če se ti dnevno ubijajo ljudje na cesti, ti si pa odgovoren za varnost na njih...



Kako debelo kožo moraš imeti, da te BK za vse te smrti?



Ali pa je zadaj kaj drugega?

Da mogoče nekomu dejansko in (finančno) zelo konkretno ni v interesu, da se kaj zgodi?



Težko vprašanje?



Ali pa mogoče ne?


no, zdaj pa tudi mene zanima, kdo je ta, komur je to finančno v interesu?

je to stric na ZPIZ, ki šteje, koliko manj pokojnin je izplačal. ali morda možic na davčnem uradu, ki računa, koliko DDV se nabere od klepanja avtov?




Sicer nimam navade odgovarjati na wanabe "duhovite" sarkastične poste, ampak naj bo, ker je glih božič.



Ne vem, komu je to v interesu, ker se s tem pač ne ukvarjam na nivoju, da bi poimensko poznala igralce in njihove cilje. Na osnovi tega, kar pa natančno spremljam (na mojem področju in še ene par zraven), pa zelo natančno vem, da se v nobenih državi ne sprejme niti en ukrep, ki zadaj ne bi imel takšnih oz. drugačnih botrov, ki vohajo takšne ali drugačne koristi (od vzpona na oblast do zgolj in samo parih cekinov, ki padejo njim v žep). In isto velja tudi za nesprejemanje ukrepov (torej za ohranjanje statusa quo).



Glede na to, kako velik problem so smrtne žrtve (in trajni invalidi), kako pogosto se o tem vsepovsod govori in obravnava, kako veliko družin je izgubilo ljudi na cesti....morajo biti razlogi za to, da se pred tem tako trmasto zatiska oči, zelo dobri (torej vsekakor denarni). Verjetno v smeri, da je policaj na cesti preveč dragocen, da bi se ga plačevalo, da tam celo samo stoji - brez da bi hkrati kasiral. Hkrati tako dodatno kreiranje policajev zahteva proračunska sredstva, ki jih bo zelo verjetno treba vzeti nekomu drugemu (kar ni pretirano fino - ker tam so spet razni botri, ki imajo korist od trenutne proračunske situacije). Povrh vsega pa od tega cirkusa, ki si ga s tem lahko nakopljemo na glavo, nimamo nobenih volilnih koristi, ker:

- bo trajalo kar nekaj časa, da se bo slovenček spet naučil normalno vozit (smrtne žrtve bodo še vedno visoke)

- do takrat bodo pa vsi samo piz.dili (in me ne bodo hoteli izvoliti).



Naprej pa sam vrtaj, če te glih zanima, kateri gasilec bo za to, ker je baje nekoga izrezal iz avtomobila, dobil zastonj sendvič.
bonk.gif
Mene ukvarjanje s tem, kdo bo dobesedno dobil deci pira več ali manj, pač ne zanima. Ker ga lahko častim tudi sama - kar tako.
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
no, moj post ni bil mišljen wannabe duhovito, samo zanimalo me je, kdo po tvojem mnenju najbolj profitira od nesreč. seveda ne poimensko, ampak vseeno sem upal., da boš znala kaj bolj konkretnega napisati, kot pa neki"botri iz ozadja".
Ker edini, ki mi padejo na pamet, da imajo neposreden vpliv in tudi koristi od ohranjanja statusa quo, so npr. gospodje iz sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ki si tako dolgoročno ohranjajo stolčke (in pa recimo kaki lobiji v ozadju, ki služijo s prodajanjem radarjev in podobne šare)

sicer pa sva zašla z originalne teme, tako da...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če nisi opazil, je Svet za preventivo marionetna lutka, katere glavni namen je blefirati pred javnostjo, da se nekaj dela (ok, to glih ne boš našel v njihovi ustanovni listini, boš pa lepo prebral med vrsticami, če boš prečekiral "višino" njihovega buđeta).

Zato od tam tudi nikoli ne bo nihče letel (itak ni bilo namenjeno, da tam kaj konkretnega naredijo in v tej smeri tudi izpolnjujejo svoje poslanstvo).



Konkretni ukrepi namreč stanejo tako veliko (in bi se seveda morali zgoditi vse povsod drugje, samo v Svetu ne), da niti slučajno nikomur ni v interesu, da bi se v tej smeri kaj konkretno ukrepalo.



Drugače je pa moj post več kot jasen, zakaj se ne ukrepa - če iz njega ne znaš razbrati, kako poteka (ne)odločanje in (ne)ukrepanje v državi, potem ti nihče ne more pomagat. Glede na to, da pričakuješ neke spremembe v Svetu, me niti ne čudi, da so tvoje trditve takšne, kot pač so.
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.321
1.186
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mene pa zelo zanima, zakaj ni kamer na križiščih, ki bi slikale prekrškarje? Vem, da jih je bilo kar precej veliko let nazaj, potem pa so izginile. Od takrat je tehnologija toliko napredovala in cene padle, da bi kamere lahko postavili v vsa križišča in ne samo na par! Sicer pa je izgovor , da so cene kamer visoke (npr.tistih za AC)zame banalen, saj je prekrškarjev toliko, da je strošek hitro pokrit? Ali se pač motim?
No, če ostanem pri križiščih in prehodih za pešce, to je postalo popolnoma kaotično! Primer:prehod za pešce, zagori oranžna,pa rdeča, za peščce se prižge zelena, avti se ustavijo, otroci gredo čez cesto, ko s polno brzino pripelje tipson z BMW-jem in švigne mimo!?
13.gif
Zame bi bil to umor , če bi koga povozil!!!
Da ne govorim o vsakodnevnem rinjenju v križišče za vsako ceno, čeprav je zatrpano do konca!!! S tem pa se onemogoči nasproti vozečim, da zavijajo!
bonk.gif

Nekaj dni nazaj sem bil v Ljubljani, za avtobusom sem zapeljal v križišče, zavijala sva levo, seveda sva morala počakati vse,ki so pripeljali nasproti naravnost skozi zeleno(in še nekaj tistih, ki so prišli skozi rdečo), ko sva z busom speljala, da zapustiva križišče, se je zelena že odprla za druge, tipson, ki je bil prvi v koloni, pa je speljal na ves gac proti meni, močno zabremzal tik ob meni in začel neusmiljeno mahati in trooooobiti!!! Bil sem ravno prave volje, da naredim incident, pa me je sovoznik zadržal, da nisem izstopil in mu dal kakšno vzgojno...
10.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Državo smrt vsakega mladega človeka stane nekaj M€, ki bi jih prinesel v svojem življenju. Penzija je zelo majhen strošek v primerjavi z davki od plače, ddv, davki ki jih zaradi njegovega plačuje firma v kateri je zaposlen, ker ji njegovo delo prinaša dobiček itd.
Tvoj izračin bi veljal edino, če bi delo, ki ga opravlja umrli nihče nikoli več ne bi opravljal.

Ampak v resnici pride na delovno mesto umrlega en drug, (ki je bil dosedaj brezposeln). ki dela in plačuje vse te davke, kot bi jih njegov predhodnik.
In ko v računu potegneš črto, vidiš da prvemu država ne bo izplačala penzije, drugemu pa ne socialne pomoči.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
OK, to ne reši problema divjanja po naseljih, reši pa problem divjanja po avtocestah ...

divjanje po AC je precej bolj 'varno' kot divjanje po navadnih cestah (vdaj naših)...in kot taka je tudi AC tako projektirana da 'prenese' močno presežene hitrosti brez tragičnega konca....

že pogled nesreč (sploh tistih s s srmtnim izidom...če izvzamemo vožnjo po AC v nasprotni smeri...ker ta tip nesreče težko uvršamo med 'divjanje') ti da vedeti katere ceste so najbolj rizične.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Glede letošnjih nesreč. Vedno več je tujcev ki so vpleteni v nesreče. Če gledam naš sistem stacionarnih radarjev jim je vseeno saj vedo da nebodo dobili kazni. Eni prav norijo zraven tistih škatel, da ne omenim primere ko se pripeljejo v tunele (omejitev 100) več kot 150.