Malta-kje bivati?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

v kratkem grem na Malto za nekaj tednov.
V mislih imam, da bi bilo najbolj praktično stanovati v Valleti, da lahko grem zvečer malo po mestu, vmes pa kak dan it naokoli.
Kaj pa St. Julian? Oziroma, kak predlog imate, da bi vseeno bil v nekem urbanem okolju z restavracijami, ipd.
Če ima kdo kak konkreten nasvet glede hotela/namestitve, pa še boljše :)

Hvala in LP,
Matjaž
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Če bi šel jaz, bi si probal najti nekaj v Sliemi. Tam imaš vsem kar iščeš. Tudi St. Julian bi bil ok ampak prva izbira bi bila Sliema.
Za namestitev pa ne vem. je pa FB skupina Slovenci na Malti in lahko tam vprašaš. je kar nekaj naših dol.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Sliema ima vse, kar potrebuješ. Jaz sem bil v hotelu Roma. Za prespati čisto OK, zajtrk OK, top lokacija, pred hotelom ustavljajo busi, do trajekta za Valletto imaš dobrih 5 minut peš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.149
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz sem spal tu:

V okolici dovolj vsega, najcenejši supermarket z domačimi dobrotami (siri, vino...) za domov:

Pred hotelom postajališče za Hop.On-Hop-Off Bus:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Buggiba je tudi fajn, samo malo daleč od Vallette in drugih znamenitosti.

Drugače pa, Sliema je center, kjer se največ dogaja. Tam je vse, hoteli, restavracije, bari, plaže, najlepši pogled na Valleto, avtobusne postaje itd. Od tam dosežeš vse.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
morda neumno vprašanje...ampak zakaj pa Sliema? in ne npr. Valetta? Ali St. Julian?
Valletta je zelo staro mesto, veliko zgradb je v precej slabem stanju, za ogledovanje OK, za živet je pa Sliema po mojem mnenju veliko boljša (namestitve, restavracije, pubi, transport, shopping, veliko "novejša", saj se stalno nekaj obnavlja in na novo zida).
St. Julian mi je bil podoben Sliemi, čez dan malo manj živahen, se pa baje tam ponoči precej dogaja (žal nisem preverjal v živo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

jezek

Guru
24. jul 2008
2.514
1.174
113
Bil pred leti, pomoje jih je se vedno polno. Mislim da ravno st Julien. Cela ulica klubov....vstop prost, potem te pa s pijaco odrejo....častna dekleta.... Ampak se odpirajo pozno, mislim da sele 22h
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Buggiba je tudi fajn, samo malo daleč od Vallette in drugih znamenitosti.

Hja, ker otok je res ogromen :evil:

Jaz sem bil v Qawri, hotel Canifor (Bugibba), ampak je bil hotel "v mestu", ne tik ob obali.
Je pa itak vse skoncentrirano na V delu otoka, na 15 kilometrih (La Valetta, St Julian, Sliema, Bugibba).

Splača se najet avto, meni se je zdelo res poceni, ampak ja, moraš pazit na pravo stran vozišča, v krožiščih greš v levo ipd. Se moraš kar malo adaptirat. Pa menjalnik je na levi strani.:p
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Hja, ker otok je res ogromen :evil:

Jaz sem bil v Qawri, hotel Canifor (Bugibba), ampak je bil hotel "v mestu", ne tik ob obali.
Je pa itak vse skoncentrirano na V delu otoka, na 15 kilometrih (La Valetta, St Julian, Sliema, Bugibba).

Splača se najet avto, meni se je zdelo res poceni, ampak ja, moraš pazit na pravo stran vozišča, v krožiščih greš v levo ipd. Se moraš kar malo adaptirat. Pa menjalnik je na levi strani.:p
Otok ni velik ampak promet je problem. Lažje je imeti za izhodišče Sliemo ali Valetto. Seveda, če se prevažaš z javnim prometom, z avtom je itak bolj vseeno. Pazit je le potrebno na katero stan ceste čakaš avtobus ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Bil v Sliemi...javni promet pokrije vse potrebe....tisti stari pobarvani busi...razen da nimajo klime....ki jo trenutno niti ne rabiš dol...

Glede na velikost otoka....če bi šel še 1x dol...najamem scooter... 2-3dni in vidiš vse :)
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
.tisti stari pobarvani busi...
Starih pobarvanih busov že precej let ni več, so se vmes konkretno modernizirali. Zdaj imajo tole, s klimo, jasno:
Malta_Buses.jpg
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Bil 2002....na maturancu...

Škoda men so bli hudi!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tudi moja teta, ki se je po vojni izselila v Ameriko, je bila ob obisku v osemdesetih letih presenečena, da se več ne vozimo s konjsko vprego.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Iz Argentine stopila v napredni socializem? :D