malo igračkanja z androidom

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
bi rad poskusil tudi sam. naj najprej povem, da nisem čisti butec za tehniko, ampak izrazi jailbreakat, flešat in podobni, ki sem jih slišal, mi ne pomenijo dosti.
kaj bi rad. imam xperio x8 z androidom 2.1, kar menda pomeni, da se ne da nič nalagat na kartico ampak samo v telefonsko memorijo, ki se hitro napolni. rad bi gor naložil skrekan iGo in bi zato rad naložil novi OS. a lahko nekdo laiku na kratko razloži, kaj je potrebno naredit, poleg tega, da je treba telefon in računalnik povezat s priloženim kablom :) na telefon sem že naložil nekaj super aplikacij, zdaj bi rad edino še navigacijo gor dal, da bo res uporaben. sygic se ni izkazal, nekako s tisto avtorizacijsko kodo nismo skup prišli, pa se posledično navigacije ni dalo uporabljat. kdaj se telefon fleša in kaj to sploh je? (jailbreak vem da velja za iPhone) :)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
androida pa se root-a
wink-1.gif

To pomeni, da če za tvoj telefon obstaja rootanje in nadgradnja sistema, da boš lahko app inštaliral na kartico. Kje kako kaj zakaj pa več na googlu. "How to root xperia x8" in podobno. Žal ima vsak telefon mal drugačen postopek.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ampak sem res butl, da nisem kr sam vpisal to v googla. hvala za idejo. bom pogledal in se probal kaj naučit (upam da ne na napakah :))
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Si siguren, da rabiš rootat telefon za iGO? Samo v nastavitvah označi, da naj telefon pusti inštalirati aplikacije tudi iz drugih virov kot je Market, sledi navodilom kako se inštalira iGO in to je to.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Si siguren, da rabiš rootat telefon za iGO? Samo v nastavitvah označi, da naj telefon pusti inštalirati aplikacije tudi iz drugih virov kot je Market, sledi navodilom kako se inštalira iGO in to je to.

On hoče aplikacijo inštalirat na kartico, da mu ne bi zavzemala prostora v notranjem pomnilniku. Na 2.1 se more telefon rootati, da pridobiš tak fičer, od 2.2 je pa to že možno z original romom.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Ja, to razumem. Hotela sem ga samo opomniti, da se mu ni potrebno zafrkavati z rootanjem in posledično potencialnimi problemi z garancijo, če to želi samo zaradi iGO-ja. Aplikacija zasede malo manj kot 27MB, karte gredo v vsakem primeru na kartico. Res je, da mu lahko že teh 27MB narobe hodi, ker imajo SE res malo spomina, vendar če ne, mislil je pa, da mora vse tiste GB tudi na notranjo memorijo dati, je pa opozorilo na mestu.