Mali oglasi: zabavne podrobnosti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tudi ce je vejica ali ne... Kdor se spotakne ob to, je verjetno prej pozoren na to, kaj dela 1. lastnik na seznamu dodatne opreme vozila :) ... In tudi trditev, da je kupljen v Sloveniji bi prej sodilo v podpoglavje "ostalo" ali "opombe" ... :)
Citiral sem predvsem na to ...
1.lastnik, kupljen v Sloveniji

Kdo, a prvi lastnik je kupljen v Sloveniji? Pismenost je bolj tako, tako ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In vejica ti v tem primeru spremeni možen pomen al kaj? Še posebej v kontekstu, kjer naj bi našteval dodatno opremo vozila.
Če bi pisalo: "Alu platišča, kupljena v Sloveniji", bi to pomenilo kaj?
To je priredje. Samo funkcionalno nepismeni osebi pa uspe vse povedi ločene z vejici tolmačiti kot priredja.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Vmes je vejica, torej imaš s pismenostjo težave le ti ...
Očitno imaš veze pri lektoriranju omenjenega oglasa, ja.

Če piše: prvi lastnik, kupljen v Sloveniji, se tvoj podredni stavek nanaša na del: 1.lastnik ... in nisem vedel, da je prvi lastnik del dodatne opreme?
Torej:
-1.lastnik (se nanaša na lastnika avtomobila)
-kupljen v Sloveniji (se nanaša na avtomobil)

Ne vem, kaj ti ni jasno? Ali zgolj upravičuješ svoj nickname?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Ampak tule pa ras zgleda, kot da je bla prejšnja služba tegale marketingarja uvoz 4-6 let starih VWjev s sumljivo zgodovino iz nemčije, ter njihova prodaja na avtonetu.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13546035

Safrane is back.
Prodajam izjemno lep primerek legendarnega modela CL (tip C215) in sicer v takrat najdražji izvedenki 600 z V12 motorjem. Nov je takrat stal 33 mio SIT odnosno 160.000 EUR in je bil tako najdražji serijski Mercedes po ceniku – vem, ker sem takrat bil zaposlen kot prodajalec na Mercedesu. Obstajal je tudi CL 55 AMG, vendar je imel 4 cilindrov in 7 konjski moči manj, zato je bil tudi cenejši od 600.
C215 je bil neke vrste poslovilno darilo direktorja oblikovanja pri Mercedesu Brunna Sacca, ki se je za tem upokojil. Izjemen ter resnično brezčasen design še danes, legendarno zadnje konveksno steklo, ki spominja na starega W108 coupe iz 1970.
C215 je imel ogromno inovacij, a najbolj pomembna je definitivno podvozje ABC – Active Body Control, izjemno odzivno hidravlično podvozje, ki ima poseben nivomat in poskrbi, da se vozilo v ovinkih samo malenkostno nagne.
Prvi lastnik tega vozila je bil oče znanega Nemškega nogometaša Rolfesa, kasneje pa 12 let gospod, ki je bil letnik 1940 in je imel doma še C140 in C126, skratka zbiratelj in ljubitelj S-razredov v coupejevski različici.
Avto ima kompletno in čisto zgodovino, servisno knjigo in račune v skupni vrednosti 22.500 EUR.
Na vozilu se ni varčevalo – če je karkoli bilo, se ga je odpeljalo na uraden Mercedes servis in zadevo uredilo. ABC podvozje je bilo zamenjano pred kratkim v vrednosti 6.000 EUR, prav tako olje v avt.menjalniku ter svečke. Na vozilu dela vse kot je treba, edino soft-close včasih dela, včasih ne – tu je stvar dogovora, ali zadevo popravim jaz ali pa se spusti cena v vrednosti stroška popravila.
Izjemno uglajen V12 motor, ki ima na razpolago vedno dovolj navora daje resničen užitek in prikrade velik nasmeh na obraz. Nasploh je kultiviranost prava beseda za ta avto. Zadržan, a viden. Izjemno hiter, a ne agresiven. Kultni avto že danes, ki ima ogromno potenciala, da postane lep youngtimer.

Prodajam zgolj zato, ker želim upgrade na C216 facelift. Tudi sam sem velik fan, imel sem že 2x W220 (enega tudi 600), imel sem W140 (S420) in tudi že V221 facelift (500 BE 4m L).
CL 600 C215 so bile moje sanje že ves čas, zato sem si ga kupil, da sem si potešil to željo.
Sedaj ga dajem v roke nekomu, ki pravtako ve kaj kupuje.
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.954
113
Ali safrane ali pa Jerry iz bmw foruma :)
Prvi mi je sicer iskal clkja iz DE, pa nisva prisla skupaj, ker je nekam "zginil" za kak mesec :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.679
3.562
113
Fant se ne stara. Isti pacient kot pred 20 leti ko je špilal kretena na suxu. Samo še vlog mora začet snemat, da se bo 20 minut ves iz sebe slinil nad vsako še tako nepomembno in bedno funkcijo v mecki. To se zdaj prodaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik