Mali oglasi: Ali pozna kdo to vozilo?

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Hvala vsem! Bom jutri poklical in preveril. Kakšen sloves pa imajo sicer Astre teh letnikov, torej 2016/2017? Motorji so 1.6 136km dizel oz. 1.4 bencinar s 150 km, ročni menjalnik. Gre za relativno zanesljiva vozila ali jame brez dna? Cenijo jih na cca 14k; stvar je takšna, da se mi z nakupom (še) ne mudi, po drugi strani pa ima trenutni avto 250k prevoženih in če bi se pojavila kakšna dobra priložnost, bi verjetno vzel.

Primer vozila: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16669184&display=Opel Astra

Hvala še enkrat!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
kaj pa vem, kolk je pa novi, neke brutalne razlike pri tej ceni ne more biti pa pri takem modelu.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Hja, na avto.net so novi dizli tam 22 - 24k, sicer z nekaj več opreme, ampak nič takšnega, kar bi osebno pogrešal. 1.4 turbo očitno sploh nimajo več v ponudbi, imajo samo še 1.2. Glede na objavljene cene je torej nekje 8-10k razlike...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Dizli so znani po tem da ko začne ketna ropotat....mej že na strani za novo ketno...če ne sledi kaboom!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zebdi

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Mah, v bistvu preverjam, koliko je dobra opcija. Ko bom menjal, bom vzel enega karavana v rangu ceeda, astre, focusa..itd. Z avtom se bo predvidoma delalo okoli 15k km letno; iščem predvsem nekaj zanesljivega, kar bo delalo čim dlje časa. Ne da se mi namreč menjati avta vsakih nekaj let, glede opreme pa tudi nisem zahteven. Trenutno imam ceeda sw letnik 2009, 1.6 dizel in mi ustreza, vendar ima 245k km in ne bi rad kdaj ostal na cesti, zato sem pač začel mal spremljati, kaj se prodaja v tem rangu :)
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Mah, v bistvu preverjam, koliko je dobra opcija. Ko bom menjal, bom vzel enega karavana v rangu ceeda, astre, focusa..itd. Z avtom se bo predvidoma delalo okoli 15k km letno; iščem predvsem nekaj zanesljivega, kar bo delalo čim dlje časa. Ne da se mi namreč menjati avta vsakih nekaj let, glede opreme pa tudi nisem zahteven. Trenutno imam ceeda sw letnik 2009, 1.6 dizel in mi ustreza, vendar ima 245k km in ne bi rad kdaj ostal na cesti, zato sem pač začel mal spremljati, kaj se prodaja v tem rangu :)
Potem pa primerjaj vse naštete, pa še kakega renolta in vidiš, kjer dobiš največ opreme za tak dnar.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
375
83
Mah, v bistvu preverjam, koliko je dobra opcija. Ko bom menjal, bom vzel enega karavana v rangu ceeda, astre, focusa..itd. Z avtom se bo predvidoma delalo okoli 15k km letno; iščem predvsem nekaj zanesljivega, kar bo delalo čim dlje časa. Ne da se mi namreč menjati avta vsakih nekaj let, glede opreme pa tudi nisem zahteven. Trenutno imam ceeda sw letnik 2009, 1.6 dizel in mi ustreza, vendar ima 245k km in ne bi rad kdaj ostal na cesti, zato sem pač začel mal spremljati, kaj se prodaja v tem rangu :)
vozi dokler ne boš ostal na cesti pa še potem, če se popraavilo splača. tudi z novejšim imaš še vedno dobre možnosti, da te kaj doleti.
Sem pred leti tudi sam tako razmišljal, na koncu bil skoraj na slabšem. vozi dokler gre pa še mal. Raje vsak mesec € na stran, ko ta umre, greš mirno po drug avto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Če rabiš na hitro, kupiš nekaj za 500 EUR in si s tem kupiš par tednov, da v miru najdeš dobro vozilo za pametno ceno.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
375
83
ja, ampak katerega? ko se moraš na hitro odločit, ni tako enostavno. sem v podobni situaciji kot Zebdi, ko čakam kdaj bo zaropotalo (335k km na francoskem polizdelku)
Tako kot je Sad rekel. Za par 100€ kupis nekaj, da si mobilen, potem pa imas cas iskat. Boljs na tak nacin in na to gledas kot na strosek/investicijo. Se zmer cenej kot, da na hitro kupis drago kanto, kjer te ze prvi servis lahko drazje pride. Pa ce lahk se kak let pocakas ( od sedaj), bos pa se prisparal verjetno Ker cene rabljenih so sle goooor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
V primeru nakupa rabljenega vozila je itak se najbolje držat načela da avto zamenjaš ko se pokaže dobra priložnost in ne ko rabiš avto. Jaz sem najboljša avta, ki sem si jih lastil kupil ko sploh avta nisem kupoval. Samo dobra priložnost se je takrat pokazala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
375
83
V primeru nakupa rabljenega vozila je itak se najbolje držat načela da avto zamenjaš ko se pokaže dobra priložnost in ne ko rabiš avto. Jaz sem najboljša avta, ki sem si jih lastil kupil ko sploh avta nisem kupoval. Samo dobra priložnost se je takrat pokazala.
To moras imet € v nogavici pa ogromno srece. Verjetno od kakega znanca? Ali pa da ti je hobi vsak dan viset na avtonetu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Jaz sem stare šole in mora biti vedno za avto ali dva na strani. No ne ravno v štumfu ampak da ti je na razpolago če bi rabil. Ja en je bil direkt od znanca, drugi pa od znaca znanec. Znancu sem enkrat omenil, da mi pove ko bo avto prodajal pa me potem kliče čez kakšno leto. Ja kaj sem hotu drugega kot eure na haubo dat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec in sad

shift

Guru
20. jul 2007
9.716
2.009
113
za šankom
ja, ampak katerega? ko se moraš na hitro odločit, ni tako enostavno. sem v podobni situaciji kot Zebdi, ko čakam kdaj bo zaropotalo (335k km na francoskem polizdelku)

tako kot če na hiši spusti streha, greš po drugo hišo za par 10k€ in staro sjoraj šenkaš,WTF, kakšno razmišljanje, leti na prvega posterja ne nate gufy
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Cene so šle res gor, to ni normalno. Bo očitno kanta morala zdržat do naslednjega padca cen (ki ga verjetno ne bo). Ta sistem z neko začasno varjanto za male pare mi pa ni preveč všeč.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Jaz sem zaaral en avto pred kratkin. V tem času so 3x korigirali cene. Avto je že dobra dva tisočaka dražji. Gre se za VW grupo.