Mali oglasi: Ali pozna kdo to vozilo?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
zavajanje, ce je avto bil poškodovan in to ni izrecno povedano je to varnostno tveganje za novega kupca in riziko...če kupec tega ne ve, gre za goljufijo.
Glede na ceno dražbe je to pač bila ekonomska totalka, če je vrglo ven airbage itd, pa ni več šala če s tako podrtijo še enkrat počiš.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.175
113
Glede na ceno dražbe je to pač bila ekonomska totalka, če je vrglo ven airbage itd, pa ni več šala če s tako podrtijo še enkrat počiš.

Američani imajo drugačen sistem. Tak avto ne gre več registrirati v ZDA in se ga lahko proda samo za dele. Zato taka cena na dražbi. Pa zavarovalnica bi vsekakor ugovarjala, če ne bi bil avto ocenjen kot nepopravljiv.

Spraviš čez mejo, kjer so drugačni zakoni, pokrpaš pa profitiraš.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Američani imajo drugačen sistem. Tak avto ne gre več registrirati v ZDA in se ga lahko proda samo za dele. Zato taka cena na dražbi. Pa zavarovalnica bi vsekakor ugovarjala, če ne bi bil avto ocenjen kot nepopravljiv.

Spraviš čez mejo, kjer so drugačni zakoni, pokrpaš pa profitiraš.
Namest airbagov upore, za večji profit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Vprašanje, kupiš "nikoli karamboliran" avto, dobiš račun, garancijo itd... čez 14 dni se izkaže, da pa je bil menjan odbijač, blatnik, žaromet itd...

Kako daleč se pride pri dilerju?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Američani imajo drugačen sistem. Tak avto ne gre več registrirati v ZDA in se ga lahko proda samo za dele. Zato taka cena na dražbi. Pa zavarovalnica bi vsekakor ugovarjala, če ne bi bil avto ocenjen kot nepopravljiv.

Spraviš čez mejo, kjer so drugačni zakoni, pokrpaš pa profitiraš.
Ni čisto tako. V USA dobi avto ob totalki dobi "Salvage title". Se pa da tak avto obnoviti in pridobiti "Rebuilt Salvage". Se bo pa za tak avto zmeraj vedelo p dokumentih da je bilo vozilo razbito in popravljeno.
Je pa od zvezne države odvisno kaj in kako. V enih se menda res ne da urediti oz zelo težko.

 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
zavajanje, ce je avto bil poškodovan in to ni izrecno povedano je to varnostno tveganje za novega kupca in riziko...če kupec tega ne ve, gre za goljufijo.
Glede na ceno dražbe je to pač bila ekonomska totalka, če je vrglo ven airbage itd, pa ni več šala če s tako podrtijo še enkrat počiš.
Če prodajalec trdi, da avto NI bil nikoli poškodovan, je to res goljufija. Če pa kupec za 6 let star avto ne vpraša, ali je bil kdaj zaleten, je pa krivda na njegovi strani in če je avto tehnično izpraven ter nima skritih napak, velja sistem videno-kupljeno. Poleg tega tale poškodba ni bila kritična, izgleda, da je pojahal robnik in naslonil na obcestno ograjo: če so menjali vse potrebno na podvozju in kvalitetno popravili pleh, ni težav.
Američani imajo drugačen sistem. Tak avto ne gre več registrirati v ZDA in se ga lahko proda samo za dele.
Tale ima oznako: title salvage rebuildable, kar pomeni, da se ga da popraviti in če opravi DMV, gre lahko nazaj na cesto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Če prodajalec trdi, da avto NI bil nikoli poškodovan, je to res goljufija. Če pa kupec za 6 let star avto ne vpraša, ali je bil kdaj zaleten, je pa krivda na njegovi strani in če je avto tehnično izpraven ter nima skritih napak, velja sistem videno-kupljeno. Poleg tega tale poškodba ni bila kritična, izgleda, da je pojahal robnik in naslonil na obcestno ograjo: če so menjali vse potrebno na podvozju in kvalitetno popravili pleh, ni težav.

Tale ima oznako: title salvage rebuildable, kar pomeni, da se ga da popraviti in če opravi DMV, gre lahko nazaj na cesto.

Videno kupljeno ne velja za znana dejstva, ki niso bila predstavljena ob nakupu. Kupec lahko se vedno uveljavlja skrito napako.

Ce se gremo transparentnost, potem je poštena praksa, da resna podjetja vsakemu kupcu predstavi znana dejstva o dejstvu. Delovanje po principu, postavi pravo vprašanje, da dobis pravi odgovor je zame nepoštena praksa. Pove pa tudi nekaj o podjetju in človeku.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.146
113
videno kupljeno velja za očitne napake. To so napake, ki jih z običajnim (skrbnim) pregledom lahko ugotovi kupec brez nekih specialnih znanj. Napake, ki se pri takem pregledu ne da ugotoviti je skrita. Te pa ne spadajo pod videno kupljeno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
tale po dveh mesecih je kisla... .... imel je znanec težave z enim zjebanim mercedeseom, ki je naslednji teden po nakupu začelo jebat vse po vrsti...in potem ko se je odpiralo, je bilo vidnih kupo poškodbo ob popravljanju, zlomljene plastike nekje tam pri motorju in podobno, hotel avto peljat nazaj, da pač "stornirata nakup", tip ni hotel, češ da je on vse uničil.. Šel v tožbo, da so bile skrite napake, da je avto hin. Stroškov imel naknandno za ena 2 kilo, za avto vreden 10k. Sodišče je ga je fliknilo, oni prodajalec barabin (privat prodaja) se samo režal.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
tale po dveh mesecih je kisla... .... imel je znanec težave z enim zjebanim mercedeseom, ki je naslednji teden po nakupu začelo jebat vse po vrsti...in potem ko se je odpiralo, je bilo vidnih kupo poškodbo ob popravljanju, zlomljene plastike nekje tam pri motorju in podobno, hotel avto peljat nazaj, da pač "stornirata nakup", tip ni hotel, češ da je on vse uničil.. Šel v tožbo, da so bile skrite napake, da je avto hin. Stroškov imel naknandno za ena 2 kilo, za avto vreden 10k. Sodišče je ga je fliknilo, oni prodajalec barabin (privat prodaja) se samo režal.
Ja super no :S
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
videno kupljeno velja za očitne napake. To so napake, ki jih z običajnim (skrbnim) pregledom lahko ugotovi kupec brez nekih specialnih znanj. Napake, ki se pri takem pregledu ne da ugotoviti je skrita. Te pa ne spadajo pod videno kupljeno.

Zato se splača pri kupovanju rabljenega avta, ga zapeljat do mehanika, da ga pogleda (itak ne more mašine odpirat) a bo v stanju (in znanju) pogledat marsikaj, kar bi tebi lahko (in bi sigurno ti) ušlo. Potem je na tebi..je zadeva sprejemljiva (in zbiješ ceno) za 'nevidna popravila' ali zadevo vrneš in greš dalje.

Vsaj jaz sem tako naredil.

Če nočejo dat avta na pregled, ti je takoj signal da je mučka in nimaš kaj iskat okoli takega avta.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
ja na pregleda ja, ampak na čigav čas in stroške...

zamisli si da ti pridejo 3 pa vsak bi nekam vozil.... da jim jebem mater vsem. osebno mnenje. :evil:
 
  • Haha
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Zato se splača pri kupovanju rabljenega avta, ga zapeljat do mehanika, da ga pogleda (itak ne more mašine odpirat) a bo v stanju (in znanju) pogledat marsikaj, kar bi tebi lahko (in bi sigurno ti) ušlo. Potem je na tebi..je zadeva sprejemljiva (in zbiješ ceno) za 'nevidna popravila' ali zadevo vrneš in greš dalje.

Vsaj jaz sem tako naredil.

Če nočejo dat avta na pregled, ti je takoj signal da je mučka in nimaš kaj iskat okoli takega avta.
Vse lepo in prav, sam nisem imel moznosti, ker avto ni imel tablic pri dilerju. Tako sem ze drugi avto peljel prvic komaj po prepisu.
Prvic sem imel sreco, zdaj pa bomo videli
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
ja na pregleda ja, ampak na čigav čas in stroške...

zamisli si da ti pridejo 3 pa vsak bi nekam vozil.... da jim jebem mater vsem. osebno mnenje. :evil:
Strošek pregleda bi bil moj... tisti, ki hodijo firbec past pa rabljene avtomobile iz dolgčasa gledat, ga sigurno ne bodo vozili na kontrolni pregled. Drugače je pa zdeva zelo enostavna. Sem resen kupec, če prodajalac sveto zatrjuje, da je avto BP ga peljem na pregled. Če vse štima plačam jaz, drugače plača on in ni nič z nakupom (če se kaj večjega pokaže) oz. se da po vsej verjetnosti kaj dogovoriti če je kaj manjšega. Bolj preprosto - pošteno ne gre.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in luciano

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
plača, on ja, smeh. To je pač kupčev strošek ki ga investira v nakup avta, če že hoče. Jaz nočem s prodajo vsaj v štartu imet nobenga stroška.

Ti ga lahko pelješ kam češ, pač plačaš najem pa si ga vozi. , če ga kupiš, gre v v kupnino, če ne pa hvala lepa in nasvidenje ;) :evil: